آقاي شفر دلمان براي شما تنگ شده !
شماره خبر : 149024
يک روز سرد در شهر تبريز در ورزشگاه استاندارد بنياد ديزل را فقط يک بازي گرم مي توانست قابل تحمل کند، بازي البته سرد هم نبود اما نه آنقدر که دل طرفداران استقلال را به آينده خوش کند.

در اين که استقلال اين روزها هيچ رنگ وبويي از  يک تيم مدعي را ندارد  هيچ شکي نيست اما دامن زدن به اين موضوع  نمي توانو علاج درد آبي ها باشد.اظهر من الشمس است که اين تيم نه در درون دروازه يک ثبات  لازم را دارد نه مي شود در تيم  سراغي  از يک ساختار دفاعي منظم گرفت، نه خط ميانه مستحکمي دارد که به توان به آن اتکا کند و در آخر  فاقد يک مهاجمي است که بتواند سر بزنگاه زهرش را به تيم حريف بريزد.


اين استقلال فعلا سر تا پا ايراد است.ايراداتي که براي رفع آن شايد حتي وجود اميد ابراهيمي و چپاروف وتيام هم ديگر چاره کار نيستند.  اين تيم اشکالاتي بيشتر از  تزريق بازيکن دارد. استقلال اين روزها زورش به تيمي نمي رسد و نمي تواند فوتبالش را به حريفش تحميل کند تا پس از اين مرحله به اجراي نقشه هايش براي ايجاد موقعيت برسد. هر بار علي کريمي به ميدان مي رود بايد منتظر تعويضش تا حول وحوش دقيقه 20 باشيم و  به محض اينکه او از ميدان بيرون مي رود در کمترين زمان ممکن تيم در اجراي تاکتيکش  دچار سکته مي شود .اين را بپذيريم که شفر هيچ جانشيني براي او ندارد و اين شايد بزرگترين اشتباه شفر محسوب بشود که دل خوش کرده است به بازيکني که مصدوميتش ديگر حوصله همه هواداران را سر برده است.


رضا آذري بازيکن آينده داري است اما انتظار بسيار زيادي است  که از او بخواهيم در ميانه ميدان براي تيم بزرگي مثل استقلال ميدان داري کند . آيا شفر فکر مي تواند با جواناني مثل قائدي ،صياد منش، آذري مي توان در تبريز  سه امتياز را به حساب خود  واريز کند. آيا شفر ليگ ايران دسته کم گرفته است؟ مهاجمين استقلال در اين فصل  بايد از سوي کدام بازيکن تغذيه شوند؟ روي کدام پاس تو دري  مي توانند حساب باز کنند ؟ يا روي کدام ارسالي مي شود به سمت دروازه حريف حمله ور شوند ؟ در کمال ناباوري تنها کسي را هم که چنيني خاصيتي مي تواند داشته باشد را به دليل تنبيه انضباطي در تهران جا مي گذارد.

 


اين درحالي است که استقلال در اصفهان در هفته دوم همه را به خود اميدوار کرده بود،حتي دوهفته پيش در بازي سپاهان که شايد تصميم داور مي توانست شفر را به اعتماد به نفسي که اين تيم لازم دارد برساند.استقلال البته در بازي مقابل تراکتورسازي و سايپا در ليگ هم نمايش خوبي داشته اما اين آتش زود خاموش مي شود.يکي از دلايلي  که شفر نتوانسته است تيمش را به مرز آمادگي برساند مي تواند اين باشد که او شايد تنها مربي باشد که نتوانسته است از تعطيلات ليگ بهره اي ببرد. اتفاقا هميشه در تعطيلات ليگ سرد ترين روزهاي تمرين استقلال برگزار مي شود زيرا بيشتر از 9 بازيکن خوب تيمشان هميشه در اين روزها تمرينات را ترک کرده اند و براي پيوستن به تمرينات تيم هاي ملي اضافه شدند،صرفنظر از مصدومين بي شماري که اين تيم دارد.


او امروز در نشست مطبوعاتي کم انرژي اش  به روشني از مديران تيم تقاضاي وقت کرد. وقتي که او براي آموزش لازم دارد اما شايد بيش از آموزش همه به دنبال شوري هستند که شفر با حضور ناگهاني اش در ليگ به جان فوتبال ايران انداخت. شوري که در تصوير عجيب او در انتهاي بازي استقلال پنهان شده است. وقتي او با صورت گرگرفته ،از ته دل فرياد مي زد و چشمان سبزرنگش تلالوي موفقيت يک فرمانده واقعي را در خود داشت .


بايد از شفر پرسيد که آن شور کجاست؟ اين چيزي بود که ميليون ها استقلالي را  دلباخته شفر کرد .آنها همان شفر را مي خواهند نه مربي اي که امروز بي حس و حال کنار محمدحسين زرندي به سئوال خبرنگاران پاسخ مي داد و از مهمان نوازي تيم ميزبان  تشکر مي کرد.

ارسال در: دوشنبه 14 آبان ساعت 20:59 (1397/8/14)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن