راه کار هائي براي ريمونتادا/ تورج عاطف
شماره خبر : 148988
بارسلونا و شايد بهتر باشد بگوئيم طرفداران فوتبال بارسلونا اصطلاحي را در بازي برگشت بارسلونا و پاري سن ژرمن دودوره گذشته به جهان فوتبال معرفي کردند " ريمونتادا "

اين کلمه را مي توان " بازگشت "  وشايد به معني واقعي تري که رخ داد يعني " بازگشت شکوهمندانه " ترجمه کرد .

بازي هاي برگشت براي تيمهائي که در بازي برگشت شکست خورده اند با اين کلمه  همراه باشد" ريمونتادا"

پرسپوليس در باي رفت  شکست خورد. باخت با دو گل بدون گل زده در خانه حريف نتيجه اسفناکي نيست اما نياز به يک ريمونتادا دارد به خصوص آن که پرسپوليس در بازي برگشت يکي از مهره موثرش يعني سيامک نعمتي را هم به همراه نداشته باشد.

تنها چند روز به بازي بازگشت باقي مانده است و پرسپوليس بايد به دنبال ابزازهايي براي جبران اين نتيجه باشد  .

پرسپوليس چه چيزهائي لازم دارد؟

1/ بزرگترين مشکل پرسپوليس در بازي رفت و خصوصا در نيمه دوم  ضعف شرايط روحي ناشي از بي تجربگي  بود. پرسپوليس عملا پس از خوردن گل از بعد رواني دچار مشکل شد . اين مشکل آنقدر حاد بود که گل ديگري خورد و يک بازيکنش يعني نعمتي را از دست داد و شجاع با اشتباه داور اخراج نشد.

پرسپوليس از نقطه نظر روحي آنقدر دچار مشکل بود که حتي دست به دو تغييري که مي توانست تيم را دچار شرايط بهتري کند نيز نکرد . شايد آمدن همتي بجاي نعمتي يک اخطاره شرايط را بهتر مي کرد اما بر روي نيمکت پرسپوليس هم  شرايط روحي مناسبي حکمفرما نبود و شاهد بوديم که چگونه بخاطر هر خطائي همه بازيکنان نيمکت به داخل زمين مي آمدند و برانکو عملا کنترل تيم از دستش خارج بود . پرسپوليس بايد در باي برگشت تمرکز و خونسردي چون نيمه اول بازي رفت داشته باشد همان تمرکزي که پس از خوردن گل از الدوحيل و السد در تهران داشت و سرافراز بازي را به پايان برد.

2/ به نظر مي آمد که پرسپوليس طرح جانشيني يا به قولي پلان بي پس از خوردن گل نداشت. پرسپوليسي ها عملا تغيير تاکتيکي ندادند . پرسپوليسي ها  عاليشاه را به زمين آوردند که بسيار بد بود و از خير دو تعويض خود و حضور مرداني چون همتي ... گذتند پرسپوليسي ها بايد به ياد داشته باشند آنها مي توانند از همه نيروهاي خود استفاده کنند هرچند که به شدت در اين بعد در مضيقه هستند.

3/تماشاگران کاشيما نشان دادند که چگونه مي توانند از تيمشان طرفداري کنند . ورزشگاه يک صد هزار نفري بايد همراه تيم باشد و در طول 90 دقيقه و شايد 120 دقيقه از تيم حمايت کند . از ياد نبريم که شرايط ميزباني بازي برگشت امتياز بزرگي براي پرسپوليسي ها است

4/ کار سختي پرسپوليس در باي برگشت دارد اما اميد نبايد به ورطه فراموشي سپرده شود. اين که در گذشته چه رخ داده است و اين که رسيدن به فينال هم با اين بضاعت کار عالي است  در شرايط فعلي زود است . پرسپوليسي ها بايد تا آخرين نفس براي قهرماني در حضور هزاران تماشاچي در ورزشگاه و ميليون ها ايراني بجنگند  و اين جنگ منطقي و به خصوص با داوري نباشد. پرسپوليسي ها بايد سعي کنند روزهاي  تلخ فوتبال ايران که در مقابل نيسان و جوبيليو ايوانا حاضل شد جبران شود و براي اين کار بايد از همه تجربه و قواي جسمي و روحي و تاکتيک و تکنيک بهره ببرند و حالا آنها يک تجربه بار ارزش از بازي رفت فينال ليگ قهرمانان آسيا کسب کرده اند اميد که از آن بهره بگيرند .

ارسال در: شنبه 12 آبان ساعت 14:35 (1397/8/12)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن