بيرانوند: چطوري ژاوي بعد از چطوري کريس!
شماره خبر : 148828
بيرانوند مقابل السد موفق به ثبت هفتمين کلين شيت فصل نشد ولي دو واکنش استثنائي او هيچ گاه از ذهن فوتبالدوستان پاک نمي شود. درست مثل مهار پنالتي کريستيانو رونالدو.

 

به گزارش "سايت رسمي روزنامه نود"، ثبت 6 کلين شيت که بيرانوند را در رتبه اول گلرهاي حاضر در ليگ قهرمانان آسيا قرار مي دهد و 27 سيو که اين سنگربان را در رتبه پنجم قرار مي دهد را فراموش کنيد؛ در مقابل السد بيرانوند يکي از بهترين نمايش هاي دوران فوتبالي‌اش را نشان داد.


عليرضا بيرانوند پيش از جام جهاني با انتشار کليپي در فضاي مجازي، جمله معروف " کريس چطوري" را بر سر زبان ها انداخت و در آن مقطع، حتي در فضاي مجازي کليپ هايي عليه اين دروازه بان و البته ادعاها و آرزوهايش ساخته شد، ولي جام جهاني از راه رسيد تا شايد دوران جديد در مسير حرفه اي سنگربان 194 سانتي متري پرسپوليس ايجاد کند.


در مقابل پرتغال،  شاگردان کي روش فاصله چنداني با شکست نداشتند که بيرانوند پنالتي رونالدو را مهار کرد و تيم ملي با يک امتياز از آن مسابقه خارج شد.


پس از جام جهاني و نمايش هاي خوبي که بيرانوند ارائه داد، با پيشنهادهاي بسيار خوبي روبرو شد ولي به هر ترتيبي که بود در پرسپوليس ماندني شد تا شايد يکي از بهترين شب هاي فوتبالي خود را در تاريخ يک آبان ماه 1397 در ورزشگاه مملو از تماشاگر آزادي تجربه کند.


پرسپوليس بدون بيرانوند و مهارهايش قادر به شکست السد نبود؛ شماره يک سرخ ها در دو مصاف رفت و برگشت مقابل السد کامل و بدون اشتباه کار کرد.


بيرانوند در مرحله رفت نيمه نهايي آسيا از سوي AFC به عنوان بهترين بازيکن انتخاب شد و حالا با دو واکنش بي نظيري که مقابل الهيدوس و ژاوي داشت، کار AFC را براي انتخاب دوباره اش به عنوان بهترين بازيکن دور برگشت هم آسان کرده است.

 


سنگربان سرخ هاي پايتخت يک بار وقتي بازي يک بر صفر به سود السد دنبال مي شد، در دقيقه 44 با خروجي سريع و برق آسا مانع از گلزني دوباره السدي ها شد، تا تيمش با شکست 2 بر صفر به رختکن نرود؛ اما اوج کار بيرانوند در نيمه دوم رقم خورد؛ زماني که ضربه سر ژاوي بدون مزاحمت در دقيقه 86 از شش قدم به سمت دروازه زده شد و بيرانوند در کسري از ثانيه و در شرايطي که مدافعينش به طور کامل تسليم شده بودند و در حال تماشاي ماجرا بودند، با دست راست و به شکلي اعجاب انگيز و خيره کننده توپ را از بالاي تيرک افقي به کرنر فرستاد؛ واکنشي که احتمالا چند سال بعد و در زمان بازنشستگي اين گلر هم به عنوان يکي از بهترين واکنش هاي اين دروازه بان، نام برده مي شود.

 

بيرانوند پس از جام جهاني با روحيه اي مضاعف و اعتماد به نفسي دو چندان در ميادين ظاهر مي شود و روز به روز مي توان پيشرفت را در عملکرد او مشاهده کرد.


اين بازيکن که پس از اصطلاح "چطوري کريس" حالا "چطوري ژاوي" را هم به دايره لغات فوتبالي اضافه کرده، در 26 سالگي به درجه اي از پختگي رسيده که مي تواند مهم ترين بازيکن تيمش در تاريخي ترين مصاف سرخپوشان باشد؛ گلري که گمانه زني هايي در مورد انتخابش به عنوان بهترين بازيکن سال آسيا وجود داشت و با نمايشي که امروز ارائه داد، بار ديگر يک ايراني را در آستانه کسب اين جايزه مهم فردي قرار داد.

 

ارسال در: سه شنبه 1 آبان ساعت 18:52 (1397/8/1)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن