ايران - آمريکا/ نبرد به تشک کشتي کشيده شد
شماره خبر : 148790
4 ملي پوش کشتي آزاد ايران حريفان خود را در مسابقات جهاني شناختند؛ جايي که حسن يزداني فرصت انتقام از تيلور آمريکايي را دارد و حسين خاني هم در دور دوم بايد با جردن باروز مبارزه کند.

در حالي که از فردا مسابقات جهاني کشتي آزاد قهرماني جهان برگزار مي شود، امشب با قرعه کشي صورت گرفته 4 آزادکار ايراني حريفان خود را شناختند. مراسم قرعه کشي اوزان 61، 74، 86 و 125 کيلوگرم رقابت هاي کشتي آزاد قهرماني جهان عصر امروز در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد و بدين ترتيب محمدباقر يخکشي، مصطفي حسين خاني، حسن يزداني و پرويز هادي مسير خود را تا فينال مي دانند؛ اگرچه اکثرا با قرعه هاي سختي روبه رو شده اند.


مسابقات اوزان فوق از ساعت 12 فردا به وقت ايران برگزار مي شود و رقابت هاي فينال و شانس مجدد آن روز يکشنبه انجام خواهد شد. به نظر مي رسد کشتي گيران ايراني به ويژه در اوزان 74، 86 و 125 کيلوگرم قرعه هاي سختي را پيش روي خود مي بينند.


در حالي که نيمي از تيم خادم را نفرات جوان تشکيل مي دهند، روز نخست با حضور آزادکاران باتجربه اي مثل پرويز هادي، حسن يزداني و مصطفي حسين خاني از اهميت ويژه اي براي ايران برخوردار است.


* در وزن 61 کيلوگرم که 23 نفر شرکت کرده اند، محمدباقر يخکشي، ملي پوش جوان ايراني در دور نخست با "عباس رحمان اف" از ازبکستان مبارزه مي‌کند و در صورت پيروزي بر اين حريف در دور دوم با برنده کشتي ميان "خوليس بونه رودريگوئز" دارنده مدال برنز جهان از کوبا و "ايوان گويدا" از روماني کشتي خواهد گرفت. آزادکار ايراني در اين وزن اولين تجربه جهاني خود را سپري مي کند؛ اما با قرعه سختي مواجه نيست. البته که حريف کوبايي در صورت پيروزي يخکشي در دور نخست مي تواند سد محکمي براي اين جوان ايراني باشد.

 

 


* در وزن 74 کيلوگرم مصطفي حسين خاني در دور نخست مقابل "دي لومائو" از جزاير پالائو قرار مي گيرد و در صورت پيروزي بر اين کشتي گير، در دور دوم به مصاف برنده "جردن باروز" قهرمان جهان و المپيک از آمريکا و "جوا" از ليبريا مي رود. بدين ترتيب حسين خاني در مبارزه دوم خود يک کشتي بسيار سخت را با باروز آمريکايي پيش رو خواهد داشت و به قرعه سختي برخورد کرده است. در اين وزن 32 نفر به روي باسکول رفتند و "فرانک چاميزو" از ايتاليا هم ديگر مدعي به حساب مي آيد که در طرف ديگري از جدول قرار گرفته است. جردن باروز که در سال هاي اخير مقابل تمامي کشتي گيران ايراني به برتري رسيده، با 5 طلاي المپيک و جهان بدون شک در اين دوره هم براي طلايي شدن روي تشک مي آيد. بايد ديد حسين خاني که چند ماه قبل در بازي هاي آسيايي هم موفق به کسب مدال نشد، مي تواند مقابل ستاره آمريکايي يک شگفتي بزرگ را رقم بزند يا بايد از همين حالا به فکر شانس مجدد باشد.

 

 


*در وزن 86 کيلوگرم که 31 نفر حضور دارند، حسن يزداني در دور اول به مصاف "ديويد تيلور" از آمريکا مي رود و در صورت پيروزي بر اين حريف در دور دوم با برنده "داولومبايف" از قزاقستان و "رجب اف" از بلاروس مبارزه مي کند. "دوران کوراگليف" قهرمان اروپا از روسيه و "ساندرو اميناشويلي" دارنده مدال برنز جهان از گرجستان حريفان مطرح يزداني در گروه وي هستند.


اين حريف آمريکايي همان کشتي گيري است که در مسابقات جام جهاني 2017 توانست يزداني را ضربه فني کند و اين بهترين فرصت براي گرفتن انتقام است. در واقع نابغه جويباري هم با قرعه سختي مواجه است؛ اما از آنجايي که از هيچ حريفي نمي ترسد و نشان داده بزرگترين رقيبان خود را هم به راحتي شکست مي دهد، شايد از رويارويي با تيلور آمريکايي استقبال کند. يزداني بعد از پشت سر گذاشتن کشتي اول، اگر حريف آمريکايي را مغلوب کند به جمع 16 نفر برتر مي رسد و راه دشواري براي رسيدن به دومين طلاي متوالي خود در مسابقات جهاني خواهد داشت.

 

 


* در وزن 125 کيلوگرم که 22 کشتي گير حضور دارند، پرويز هادي در دور اول به مصاف "روبرت باران" دارنده مدال برنز اروپا از لهستان مي رود و در صورت پيروزي بر اين حريف در دور دوم به مصاف برنده کشتي ميان "ابراگيم سعيداف" دارنده مدال برنز المپيک از بلاروس و "جمال الدين ماگومدوف" دارنده مدال نقره جهان از آذربايجان مي رود. در گروه هادي  "طاها آکگول" قهرمان جهان و المپيک از ترکيه و "گنو پترياشويلي" قهرمان جهان و دارنده مدال برنز المپيک از گرجستان حضور دارند. به نظر مي رسد سخت ترين قرعه هاي ممکن براي سنگين وزن ايران شکل گرفته و اين آزادکار باتجربه براي رسيدن به فينال بايد از سد همه مدعيان اين وزن عبور کند. با اين حال پرويز هادي که تا به حال به مدال جهاني نرسيده، در 31 سالگي فقط به کسب مدال فکر مي کند و در صورتي که درخشش بازي هاي آسيايي را تکرار کند، بعيد نيست از سد بزرگان اين وزن هم بگذرد.

 

ارسال در: شنبه 28 مهر ساعت 09:11 (1397/7/28)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن