دليل اعزام نکردن تيم دختران فوتسال به المپيک
شماره خبر : 148750
تيم پسران فوتسال ايران در المپيک آرژانتين موفق به صعود از گروه خود نشدند. شکست در برابر تيم هاي برزيل و روسيه آنها را از صعود به دور بعدي بازي ها باز داشت.

اين در حالي است که از تيم علي صانعي به عنوان يکي از شانس هاي قهرماني در بازي ها ياد مي شد. شروع ايران يک شروع خوب بود. برتري 9-2 در برابر جزاير سليمان اين نويد را مي داد که ايران در مسير قهرماني گام برداشته است اما شکست 4-0 در برابر برزيل و در ادامه باخت به روسيه کار را خراب کرد و تيم ايران بدون دستيابي به جايگاهي آماده بازگشت به تهران شده است. 


در چنين شرايطي خيلي ها مي گفتند اگر تيم ملي فوتسال دختران ايران راهي آرژانتين مي شد بهتر بود. به خصوص که ديديد ژاپن يکي از دو تيم راه يافته به بازي نهايي بود. جالب اينکه تيم دختران ايران در جام ملت هاي آسيا و در بازي پاياني تيم ژاپن را شکست داده بودند و براي دومين بار متوالي بر سکوي اول آسيا ايستادند. 


يکي از دست اندرکاران فوتسال بانوان که تمايلي به افشاي نام خود نداشت در اين باره گفت: « براي المپيک هر کشوري مي تواند يکي از تيم هايش را معرفي کند. يا تيم دختران يا تيم پسران. زماني که از کشورها خواسته شد تيم خود را معرفي کنند هنوز مسابقات جام ملت هاي بانوان آغاز نشده بود و اگر فدراسيون فوتبال تيم پسران را معرفي نمي کرد و تيم بانوان هم در جام ملت ها قهرمان نمي شد يا بر سکوي دوم نمي ايستاد سهميه ايران از بين مي رفت. به همين خاطر تيم پسران ايران به بازي ها معرفي شدند.»


نکته جالب در صحبت هاي اين دست اندکار فوتسال بانوان عدم اعتماد فدراسيون فوتبال به تيم ملي بانوان بود. اين در حالي بود که تيم ملي بانوان در دوره قبلي جام ملت ها هم قهرمان شده بود و اين بار هم قهرماني خود را تکرار کرد. 


به هر صورت با معرفي تيم پسران ايران به بازي هاي المپيک در آرژانتين دختران ايران يک فرصت خوب و يک ميدان جهاني را از دست دادند در صورتي که اگر تيم دختران ايران به اين تورنمنت معرفي مي شدند شانس کسب مدال هم داشتند. چرا که اين بار ديديم تيم ژاپن يکي از دو تيم راه يافته به بازي پاياني بود. هر چند بازي را 4-1 به تيم پرتغال باخت و در نهايت نايب قهرمان شد.

ارسال در: پنجشنبه 26 مهر ساعت 11:14 (1397/7/26)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن