روز تاريخي استاديوم آزادي(عکس)
شماره خبر : 148731
بانوان ايراني مجوز حضور در استاديوم آزادي و در جدال دو تيم ايران و بوليوي را به دست آوردند.

صبح امروز خبر جالب حضور بانوان در استاديوم آزادي براي تماشاي ديدار دو تيم ايران و بوليوي با واکنش‌هاي متفاوتي همراه بود. خبري که با توجه به اعلام حضور گزينشي بانوان با برخي واکنش‌هاي منفي بانوان هوادار فوتبال نيز همراه شد.


با شروع ديدار دو تيم ايران و بوليوي و اقداماتي که براي حضور بانوان با گماردن پليس بانو و ورودي‌هاي مشخص تعيين شده بود، اکنون بانوان ايراني نظاره‌گر يکي از ديدارهاي تدارکاتي شاگردان کارلوس کي‌روش در مسير جام ملت‌هاي آسيا هستند. در بين نفراتي که در ورزشگاه آزادي حاضرند چهره‌هاي آشنايي مثل کتايون خسرويار، سرمربي تيم بانوان نوجوان ايران و شاگردان او حضور دارند. در عين حال تعدادي از علاقمندان به فوتبال نيز در بيرون ورزشگاه آزادي و در مقابل درب هاي مرکز ملي فوتبال همچنان به دنبال حضور در استاديوم هستند.

 

 


اين نمايي از يک حضور تاريخي است براي شکستن يک تابوي بزرگ که طي مدت اخير از شخص وزير ورزش تا مسوولان ورزشي و مديران فوتبال براي آن تلاش داشته‌اند و اکنون با توجه به فشار کنفدراسيون فوتبال آسيا بخشي از آن برآورده شده است.

 

 

 

اين عکس مربوط به آخرين حضور رسمي بانوان در استاديوم آزادي براي تماشاي ديدار ايران است. 21 خرداد 1384
و ديدار ايران مقابل بحرين که با صعود شاگردان برانکو ايوانکوويچ به جام جهاني آلمان همراه شد.


پيش از اين و در روز صعود تيم ملي فوتبال ايران به جام جهاني 2006، تني چند از بازيگران زن سينماي ايران مثل هانيه توسلي، مريلا زارعي و ستاره اسکندري در ورزشگاه آزادي حاضر شده و تماشاگر ديدار ايران مقابل بحرين بودند. کمي بعد از اين اتفاق محمود احمدي نژاد، رييس جمهور وقت دستور ورود بانوان به ورزشگاه ها را صادر کرد اما با توجه به واکنش‌ها اين مساله از دستور کار دولت خارج شد. اما حالا با توجه به فشار فيفا فدراسيون فوتبال به دنبال راهي براي حضور قطعي بانوان در ورزشگاه‌ها است و ظاهر در بازي پرسپوليس مقابل السد قطر در مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا اين اتفاق تاريخي تکميل خواهد شد.

 

 

 

ارسال در: چهارشنبه 25 مهر ساعت 08:26 (1397/7/25)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن