حرفهاي برانکو درباره جدايي مسلمان از پرسپوليس
شماره خبر : 148714
برانکو فصل گذشته به آساني از نام مسلمان گذشت و در شرايطي که سکوها هر بازي نام او را فرياد مي زدند، برانکو بر تصميمش پافشاري کرد در نهايت هم مسلمان به در خروجي باشگاه رسيد.

خيلي ها آن زمان اعتقاد داشتند که مسلمان مي تواند به پرسپوليس کمک کند، اين خيلي ها علاوه بر هواداران پرسپوليس، پيشکسوتان و شايد برخي از بازيکنان اين تيم هم بودند. مسلمان 9 پاس گل داده بود اما برانکو درست مثل وقتي که مسلمان يک پاس گل داده بود و فيکس بازي مي کرد، به آمار و ارقام توجه نکرد و باتوجه به دوندگي و جنگندگي پايين اين بازيکن، او را به نيمکت دوخت، تا هافبک بازيساز سرخ ها براي رسيدن به دهمين پاس گل، تا آخرين بازي فصل صبر کند.

 

برانکو کنار گذاشتن محسن مسلمان را اينطور شرح مي دهد: من تفکر و رويکرد خودم را دارم و هواداران را هم درک مي‌کنم. قبل از بازي با الجزيره خيلي‌ها انتظار داشتند که در 15 دقيقه آخر مسلمان بازي کند ولي من به عنوان سرمربي تشخيص دادم و شايان مصلح را گذاشتم. من همان موقع هم متوجه شدم که در استاديوم خيلي‌ها از اين بابت ناراحت شدند اما در آن موقعيت بازيکني نياز داشتيم که در محوطه جريمه حريف فشار بياورد. واقعا نمي‌دانم چرا فکر مي‌کنيد من عليه مسلمان بودم؟ من هميشه به بازيکنانم مي‌گويم دو راه وجود دارد؛ يک راه اين است که در خيابان کار کنيد و راه برويد و راه ديگر فوتبال بازي کردن است. فوتبال سختکوشي، تمرکز، فکر کردن، تمرين و زندگي حرفه‌اي داشتن است و بايد به اين فکر کنيد که روز به روز بهتر شويد.

 

به عبارتي پروفسور از مسلمان انتظار داشت که در 28 سالگي تلاش بيشتري داشته باشد، در زمين بيشتر بجنگد و در زمان نيمکت نشيني هم دست از اين تلاش و کوشش برندارد. برانکو مودريچ را مثال مي زند که در 25 سالگي بهترين بازيکن جهان نشد اما اميد خود را حفظ کرد و پله هاي پيشرفت را يکي يکي بالا رفت و  با استمرار در تلاش، در 33 سالگي به اين عنوان رسيد. برانکو که روزگاري سرمربي لوکا مودريچ در ديناموزاگرب بود، در اين خصوص اظهار داشت: مودريچ واقعا شايسته بهترين بازيکن جهان شدن بود. او 33 ساله است و در اين سن بهترين بازيکن جهان شده. اين اتفاق براي او در 25 سالگي رخ نداد. پيام اين مثال اين است که سيدجلال در اين سن و سال بهترين فصل خودش را پشت سر مي‌گذارد يعني اگر در اين فصل بخواهي بهترين باشي، مهم نيست با کدام مربي کار مي‌کني. تيمي مثل پرسپوليس هميشه بايد دنبال بهترين بازيکن و مربي باشد.

 

اما نکته اي که باعث شد برانکو به راحتي روي نام هافبک شماره 77 خط بکشد، حضور ستاره اي چون بشار رسن بود. بازيکني جوان و با انگيزه که به سبب سال ها بازي در پست وينگر راست و چپ، دوندگي بيشتري داشت و همچنين بهتر مي توانست توپ را حمل کند و شايد نيمکت نشين کردنش هم سکوها را ملتهب نمي کرد و به عبارت ساده تر، کنار گذاشتنش از ترکيب 11 نفره کم هزينه تر بود. برانکو در اين باره به گل گفت:  به اين نتيجه رسيدم که وقتي بشار را در آن پست دارم نيازي به محسن مسلمان نيست. اينکه به اين نظر رسيدم به اين خاطر بود که بازيکني که در 27، 28 سالگي قرار دارد ديگر دوست ندارد در اين سطح ذخيره يک بازيکن ديگر باشد. چنين بازيکناني دوست دارند مدام بازي کنند. به همين خاطر ترجيح دادم از بشار استفاده کنم چون در چشم‌انداز پرسپوليس اين بازيکن براي آينده باشگاه است و مي‌تواند انرژي مضاعفي با خلاقيت خودش در سن 21، 22 سالگي به تيم بدهد. تاکيد مي‌کنم شايد حق با من نباشد بلکه اين تنها اعتقاد من است و اين ايده‌اي بود که داشتم. من در مقابل پرسپوليس و باشگاه مسووليت دارم و شايد اگر يک مربي ديگري بود روش متفاوتي داشت و تصميم ديگري مي‌گرفت. در اين مواقع نبايد هيچکس خشمگين شود چون تصميم سرمربي است.

ارسال در: سه شنبه 24 مهر ساعت 16:14 (1397/7/24)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن