تلاش تلويزيون براي حذف فردوسي پور!
شماره خبر : 148691
با عوض شدن مديران شبکه سه بازهم آنها سعي در شکست دادن عادل فردوسي پور و برنامه نود دارند

دو باره حلقه محاصره را بر عادل تنگ‌تر کرده‌اند. بار اول نيست البته. تقريبا هر مديري که مي‌رود و نفر بعدي مي‌آيد انگار در تلويزيون اين رسم است. مي گويند مي رويم و رامش مي کنيم! انگار همه اول يک بار مي خواهند کارگردان فيلم رام کردن زن سرکش باشند و خود را ريچارد برتون مي‌بينند و احتمالا عادل را «اليزابت تايلور» محبوب هواداران تلويزيون.

اين بار اول نيست که يک مديري تغيير کرده و مدير جديد صاف آمده سراغ عادل!

فقط بياييد مروري کنيم به اين ده ساله گذشته. از دوره دولت احمدي نژادي‌ها که فشار از بيرون گروه علي آبادي مي خواست تلويزيون را ناچار به حذف 90  کند. از روزي مي گوييم که پيامک هاي برنامه اش را بستند و از او يک بت براي هوادارانش ساختند. يک سمبل ايستادگي.

تا روزي که جلوي نمايندگان مجلس ايستادو گروه معاونت سيماي وقت در سال هاي آخر ضرغامي از پي تحديدش بودند و باز به جايي نرسيدند چون عادل و برنامه 90 ويترين مورد علاقه مردم است در ميان همه برنامه هاي بي کيفيت و مجيز گوي در سيما.

او آن سال هاي حساس پاياني دهه 80 هم بود زماني که 4 ماهي برنامه روي آنتن نبرد. بهانه دکور بود اما شايد دليل اصلي اين بود که آن موقع حس مي کرد نمي تواند از واقعيت ها براي مردم بگويد و تا التهاب ها نيفتاد ، روي آنتن نرفت.

گذشت و تلويزيون رسيد به دوره سرافراز. آنها با ميرحسيني مدير جديدشان طرح سلبريتي ستيزي را در دست داشتند و جلوي پخش مصاحبه اش با ظريف را گرفتند و باز جنجالي عليه اش به راه انداختند اما عادل مدارا کرد در دل همه اتفاقات بدي که برايش رقم زدند ، چون مي خواست باشد و براي مردمي که دوستش دارند برنامه بسازد.

او با همه اشکالاتش در اخلاق هاي خودمحور که گاه باعث دلخوري رفقايش مي شود، در مورد هوادارانش اما همه کار کرده که کنارشان بمانند چون مي خواهد همين جا باشد و براي مردمش برنامه بسازد.

مگر نه اينکه وقتي در جام جهاني جلوي مهمان خارجي اش را گرفتند دم نزد و ايستاد و فقط بغض کرد. مگر نه اينکه براي فصل جديد 90 با همه دلخوري هايي که از رفتارهاي شان داشت، چيزي نگفت و شروع کرد؟

بار قبل فروغي که آمد سعي کرد فشار بر عادل را زياد کند تا 2018 او بدون مهمان هاي خارجي پخش شود و اين بار حالا معاون جديد فروغي به بهانه پخش فوتبال ليگ اروپا مي خواهد 90 را از آنتن بيرون بگذارد و نشان دهد آب از آب تکان نمي خورد.

شايد هم درست بگويند. آنها اينگونه اصلا عادل را هم رام کنند يا از آنتن بکشندش پايين. چيزي نمي شود که! ميليون ها بيننده شان را با همين ديدگاه ها از دست دادند. اين اندک بيننده پاي کار تنها برنامه تخصصي شان هم رويش!

اصلا مگر مردم در نگاه مديران رسانه ملي در سقف اولويت ها هستند؟ اگر بودند امروز اين شرايط اين رسانه عريض و طويل نبود که با بودجه بيت المال فقط بذر نااميدي مي کارد.

آنها عادت کردند به بازي باخت - باخت پس به اسلوب خود پيش مي روند!

ارسال در: دوشنبه 23 مهر ساعت 17:09 (1397/7/23)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن