از مک درموت عذرخواهي کنيد آقاي استيلي!
شماره خبر : 148674
کارلوس کي روش سرمربي فوتبال ايران در مصاحبه مطبوعاتي امروز ترجيح داد پشت ميک مک درموت دستيار ايرلندي اش بايستد.

البته سخت مي شد تصور کرد که کي روش بابت جملات غيرلازم و توهين آميز ميک مک درموت از حميد استيلي يا فوتبال ايران عذرخواهي کند اما او با همان لحن هميشگي و به حالتي که کمتر شده همراه اين سرمربي پرتغالي نباشد حتي انتقادي هم از حميد استيلي کرد و از او پرسيد که چرا براي مسائلي که امروز به رسانه ها  کشيده شده تلفن او را نگرفته و با او خصوصي صحبت نکرده است. در عين حال او فراموش نکرد طعنه هايش را به کادرفني اميد که مشخصا با آنها مساله دارد ادامه دهد و در اين باره گفت: ما در زندگي دو دسته افراد داريم: وقتي من مي‌بينم دوستم ماشين خوبي دارد به خانه مي‌روم و به خودم مي‌گويم که سخت کار مي‌کنم تا يک ماشين مثل دوستم خريداري کنم. بعضي ديگر از افراد وقتي مي‌بينند دوستشان ماشين خوب دارد به اين فکر مي‌افتند آن ماشين را از دستش بيرون آورند.


کي روش همچنين در بين حرف هايش به نکته عجيب ديگري هم اشاره کرد که احتمالا پاسخ معماي مرکز ملي فوتبال است. او به صراحت گفت: هر شخصي که زمين و امکانات مي خواهد بايد براي آن بجنگد!


اين حد از پيش روي از سوي يک سرمربي تيم ملي با هر پيشينه و گذشته و کارنامه اي بيش از هر چيز ديگر نشانگر نحوه مديريت فوتبال ايران است که به کي روش اجازه مي دهد براي يک ساختمان ملي و نحوه برنامه ريزي استفاده از آن تصميم بگيرد.

 


 نکته عجيب در اين موضوع سکوت کامل مهدي تاج و محمدرضا ساکت رئيس و دبيرکل فدراسيون در مورد بلبشويي است که دو تيم ملي مهم ايران را درگير خود کرده است. اينکه فدراسيون فوتبال قادر به مديريت سرمربي پرتغالي نيست اظهر من الشمس است اما حداقل تدبير هم اين بود که به هر نحو مانع از گفتگوي افراد ديگري مثل مک درموت يا حتي کادر تيم اميد بشود. به هر حال مثل هميشه و قبل از همه تورنمنت هايي که تيم ملي ايران کار خود را براي حضور در آن آغاز مي کند فضا ملهم از جهت گيري ها، اظهارنظرهاي تند و البته ناآرامي ديکته شده از سوي کسي است که رژيم رفتاري خود را هرگز تغيير نخواهد داد.
گفت و گوهاي پرتعداد و تند پيشکسوتان فوتبال ايران و شورش بخش زيادي از جمعيت هواداري تيم ملي در 24 ساعت گذشته مساله اي است که از عدم مديريت در فدراسيون سرچشمه مي گيرد و بدون شک از سرمايه اجتماعي تيمي که همه به دنبال موفقيتش در جام ملت هاي آسيا هستيم خواهد کاست. اما با وجود اين معضل آشکار هيچ واکنش و ترمزي در قبال اتفاقات اينچنيني از سوي فدراسيون فوتبال که بايد به عنوان کارفرما سرمربي را موظف به کار در چارچوب کند، وجود ندارد.


بنابراين براي ختم داستان شايد بد نباشد در روزي که کارلوس کي روش از مطبوعات دعوت به اتحاد براي فوتبال ايران کرده است، از حميد استيلي بخواهيم بابت توهيني که از سمت دستيار کي روش متوجه او شده عذر بخواهد. شايد با اين حرکت بشود به اتحاد مدنظر آقاي کي روش رسيد، چيزي که البته نامش تسليم و اطاعت است اما به فراخور موقعيت و منافع اتحاد خوانده مي شود.

ارسال در: يکشنبه 22 مهر ساعت 19:14 (1397/7/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن