همه مردان کارلوس کي‌روش در فوتبال ايران
شماره خبر : 148665
کادر اجرايي و فني تيم ملي روز گذشته عکسي به يادگار گرفتند تا مشخص شود براي جام ملت هاي آسيا تدارکات قدرتمندي ايجاد شده است.

به گزارش "روزنامه نود"، در تمرين روز گذشته تيم ملي بازار گرفتن عکس تيمي و يادگاري داغ بود؛ در اين تمرين بازيکنان و مربيان تيم ملي تصميم گرفتند به صورت تيمي جلوي دوربين ها بايستند و عکسي به يادگار بگيرند تا مشخص شود روحيه بالايي براي مسابقات آينده دارند. از آنجا که ليست نهايي تيم ملي براي جام ملت هاي آسيا به احتمال فراوان از بين همين نفرات انتخاب خواهد شد، کارلوس کي‌روش هم با گرفتن چنين عکس هاي تيمي موافقت کرد.


نکته قابل توجه عکس تيمي کادر اجرايي و فني تيم ملي فوتبال بود؛ اين کادر که تعدادشان کم هم نيست نشان مي دهد کي روش با تعدد نفرات امور را کاملا تقسيم کرده و از همه مهم تر اينکه همه امکانات در اختيارش بوده تا بتواند نفرات مورد نظرش را وارد تيم کند.


اگرچه کي روش در انتخاب نفرات کادرش گاها با انتقادهايي مواجه شده و نمونه بارز آن انتخاب سباستين به عنوان مربي است. سرمربي تيم ملي هيچگاه درباره روند انتخاب همکارانش در کادر اجرايي و فني تيم ملي به صورت جزئي صحبتي نکرد و معمولا تلاش کرده تا به هيچ کس درباره حضور افراد توضيحي ندهد. او حتي گاها در انتخاب مربي و همکارانش فدراسيون را هم در جريان نگذاشت و همين شد که بعضي وقت ها ديديم برخي افراد به شکل ناگهاني در اردوها حضور يافتند.


همين چند روز قبل بود که فردي به نام ميگل لوپز ناگهان در کنار تيم ملي حضور يافت و بعدا مشخص شد به عنوان مسئول اجرايي فعاليت مي کند. او دقيقا کارهايي را قرار است انجام دهد که يک سرپرست يا مدير تيم وظيفه اش است و حال اينکه چنين فردي با چنين ويژگي هايي بايد از خارج از کشور به ايران بيايد هم سوالي واضح در اين باره محسوب مي شود.


با اين وجود کي روش که در طول سال هاي گذشته تغييرات زيادي در کادر اجرايي و فني تيم ملي ايجاد کرده، حالا به يک گروه واحد رسيده و احتمالا همين گروه همکاران او را در جام ملت هاي آسيا تشکيل خواهند داد.


سرمربي تيم ملي در تيمش دو تدارکات(رضا جاودان و تورج کشاورز)، 4 ماساژور(محمد صابري، سيداحسان سادات حسيني، هادي نجات پور و حميد اسماعيلي که جديدا به کادر اضافه شده)، يک فيزيوتراپ(ميکائيل فريرا)، دو پزشک کارکشته(پرهام خانلري و عليرضا شهاب)، مديررسانه(اميرحسين حسيني)، مسئول روابط بين الملل(اميد جمالي) و مدير تشريفات(مهدي خراطي) دارد.


کادرفني کي روش نيز از مربيان خارجي پرتعداد و مارکار آقاجانيان به عنوان تنها مربي ايراني تشکيل شده که در کنار اين مربي پرتغالي براي رسيدن به اهداف فني خود تلاش مي کنند.


کي روش وظيفه بدنسازي تيمش را به ديگو جياچيتو سپرده که از حدود يکسال قبل به تيم اضافه شد، وظيفه تمرين دادن دروازه بان ها با ديگو لوپز است و اوسيانو داکروز، سباستين، مک در موت و مارکار آقاجانيان نيز به عنوان دستياران کي روش امور فني را زير نظر او دنبال مي کنند.


به تازگي به کادرفني کي روش فردي به نام مانوئل اضافه شده؛ او که بعد از جام جهاني در تيم ملي حضور يافت، از اين پس آناليزور تيم ملي خواهد بود و به عنوان يک تئوريسين عمل مي کند. ميگل لوپز هم که مسئوليت امور اجرايي يا عبارت خودمان همان سرپرستي تيم را جلو مي برد.


يک نکته مهم هم در عکس تيمي کادر اجرايي و فني به غيبت فيليپه سانتوس برمي گردد. فردي که سابقه فعاليت در روزنامه رکورد پرتغال را دارد و گفته مي شد به عنوان مديررسانه اي فعاليت مي کند. حالا با اضافه شدن اميرحسين حسيني به تيم ملي او غايب تيم است و مشخص نيست که آيا به ايران برمي گردد يا خير.


با همه اين شرايط مشخص است که کي روش کادر اجرايي و فني پر و پيماني را انتخاب کرده تا بتواند تيمش را با آرامش براي مسابقات جام ملت هاي آسيا آماده کند. بي ترديد عيار اين کادر در آينده مشخص مي شود.

 

 

ارسال در: يکشنبه 22 مهر ساعت 15:47 (1397/7/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن