پيروزي بزرگ ايران در پاراآسيايي: توانستيم!
شماره خبر : 148643
بازي هاي پاراآسيايي براي ايران با کسب عنوان سومي در مجموع و جهشي خيره کننده نسبت به دوره قبلي به پايان رسيد.

از شنبه قبلي تا شنبه هفته جاري؛ 8 روز پرهيجان و ديدني در جاکارتا بالاخره با کسب 51 مدال طلا براي ورزشکاران معلول ايراني به پايان رسيد. ورزشکاراني که با نام کاروان خودباوري و اميد راهي اندونزي شده بودند و شعار "با توکل و تلاش ما مي توانيم" را به اثبات رساندند.


از همان روز اول که شاهين ايزديار اولين مدال طلا را در رشته شنا کسب کرد و وعده کسب 6 مدال طلا تا پايان رقابت ها را داد؛ يا رشته هاي تيمي که روز به روز علاقه مندان به ورزش را پراميدتر کردند، تا امروز که تيم ملي بسکتبال با ويلچر با سخت کوشي به مدال طلا دست پيدا کرد، شاهد درخشش ورزشکاراني بودند که با وجود برخي کمبودها توانستند در دل مردم جاي بگيرند.

 

 


با وجود حذف مسابقات فوتبال 7 نفره و 5 نفره در اين دوره، بازهم رشته هاي تيمي همچون واليبال نشسته، بسکتبال با ويلچر و گلبال با کسب مدال طلا خوش درخشيدند.

 

 


در رشته هاي انفرادي هم که کاروان ايران پر بود از ستاره؛ از شاهين ايزديار بگير که با کسب 6 مدال طلا در رشته شنا به تنهايي بيش از 10 درصد مدال هاي کاروان ايران را به دست آورد تا ساره جوانمردي که به عنوان پرچمدار 2 مدال طلا کسب کرد و همچنين سيامند رحمان که هميشه علاوه بر کسب مدال طلا در وزنه برداري به رکورد خودش هم حمله کرد و موفق هم بود.

 

 


در اين 8 روز دائما اخبار کسب افتخارات ورزشکاران ايراني در بازي هاي پاراآسيايي را مخابره مي کرديم و در نهايت امروز با قهرماني تيم ملي بسکتبال با ويلچر کار کاروان ايران در اين رقابت ها در سال 2018 در شرايطي به پايان رسيد که 51 مدال طلا، 42 نقره، 43 برنز و در مجموع 136 مدال جلوي نام ايران در جدول مدال ها ثبت شده است.


اين نتيجه جايگاه سومي ايران را براي اولين بار در بازي هاي پاراآسيايي تثبيت کرد؛ اگرچه ايران با کره جنوبي که فقط 2 مدال طلا بيشتر کسب کرده و در رده دوم قرار گرفته، فاصله زيادي نداشت.

 

 


اول از همه بهتر است عملکرد کاروان ايران را با خودش يعني در دوره قبلي مقايسه کنيم. در سال 2014 مشابه دوره اول اين بازي ها در سال 2010 ايران به مقام چهارمي رسيد. کاروان ايران در اينچئون 37 طلا، 52 نقره و 31 برنز کسب کرد تا با مجموع 120 مدال در رده چهارم قرار بگيرد.


در بازي هاي پاراآسيايي 2018 ايران به شکلي شگفت انگيزه در کسب مدال طلا موفق تر عمل کرده و به رکورد 51 مدال طلا در جاکارتا رسيده و در مجموع هم 16 مدال بيش از دوره قبلي ثبت کرده تا با فاصله زيادي بالاتر از ژاپن و در رده سوم قرار بگيرد.

 

 


چين که مثل هميشه حسابش از ساير کشورها جداست و با 172 طلا، 88 نقره و 59 برنز و در مجموع 319 مدال در رده نخست ايستاد. بعد از آنها کره جنوبي با 53 طلا، 45 نقره و 47 برنز و مجموع 145 مدال در رده دوم قرار گرفت.


نکته جالب اينکه ديروز ايران در شرايطي که لحظه به لحظه به تعداد مدال هاي طلاي خود اضافه مي کرد، براي ساعاتي حتي رده دوم را هم فتح کرد؛ اما در نهايت اين کره جنوبي بود که مثل دوره قبلي در جايگاه دوم قرار گرفت.

 

 


عملکرد کاروان ايران در بازي هاي پاراآسيايي 2018 فوق العاده بود و امشب در شرايطي ورزشکاران ايراني در مراسم اختتاميه رژه مي روند که سرشان بالاست و توانايي هاي خود را مثل هميشه به قاره کهن و حتي مردم جهان نشان دادند.

 


مدال‌آوران طلا:


1 - شاهين ايزديار - شنا -  کلاس S10
2- يونس سيفي‌پور ـ دووميداني ـ پرتاب کلاب ـ کلاس
3-رقيه شجاعي ـ تيراندازي ـ تفنگ بادي ايستاده ـ 10 متر SH1S32
4-ساره جوانمردي ـ تيراندازي ـ خفيف 50 متر
5-وحيد علي نجيمي ـ دووميداني ـ دوي 200 متر
6ـ شاهين ايزديار ـ شنا 100 متر آزاد ـ کلاس S10
7ـ عليرضا قلعه‌ناصري ـ دووميداني ـ پرتاب ديسک
8ـ عذرا مهدوي‌کيا ـ دووميداني ـ دوي 1500 متر
9ـ امير جعفري ـ وزنه‌برداري دسته پنجم 69 کيلوگرم
10ـ محمدرضا احمدي ـ دووميداني ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F33
11-مهدي اولاد ـ دووميداني ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F11
12ـ ساره جوانمردي ـ تپانچه بادي 10 متر P2  ـ کلاس SH1
13-بتول جهانگيري ـ دووميداني ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F33
14-شاهين ايزديار ـ شنا ـ ماده 200 متر مختلط
15ـ روح‌الله رستمي ـ وزنه‌برداري ـ دسته 72 کيلوگرم
16-فرزاد سپهوند ـ دووميداني ـ پرتاب ديسک
17ـ حسين خرسند اميري ـ دووميداني ـ پرتاب ديسک
18ـ مهدي اولاد ـ دووميداني ـ پرتاب ديسک ـ کلاس F11
19-تيم شطرنج بانوان ـ B2-B3
20-عاطفه نقوي ـ شطرنج ـ B2-B3
21ـ اميد کريمي ـ شطرنج ـ B2-B3
22ـ عليرضا مختاري ـ دووميداني ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F53
23ـ هاشميه متقيان ـ دووميداني ـ پرتاب ديسک ـ کلاس F56
24ـ وحيد نوري ـ جودو دسته 90 کيلوگرم
25ـ احسان موسوي‌نژاد ـ جودو ـ دسته 111 کيلوگرم
26ـ محمدرضا زندي ـ تيروکمان ـ کلاس W1
27ـ عارف بهاروند ـ دووميداني
28ـ شاهين ايزديار ـ شنا
29ـ شاهين ايزديار ـ شنا
30-مهناز اميني ـ پرتاب نيزه
31ـ آرزو حکيمي ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F32
32ـ اميد ظريف ـ دووميداني 400 متر ـ کلاس T13
33ـ زهرا نعمتي و غلامرضا رحيمي تيروکمان (تيم ميکس ريکرو)
34ـ مهدي عليزاده ـ  پرتاب نيزه ـ کلاس F33-34
35ـ حامد اميري ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F54-55
36ـ تيم ملي واليبال نشسته مردان
37ـ وحيد علي نجيمي ـ دووميداني 400 متر ـ کلاس T12
38ـ سجاد محمديان ـ پرتاب وزنه ـ کلاس F42
39ـ محمد الوان‌پور ـ پرتاب نيزه ـ کلاس F56
40-حميد اسلامي ـ دووميداني 1500 متر ـ کلاس T11
41 - الناز دارابيان - پرتاب ديسک کلاس F51، F52 و F53
42 - سامان پاکباز - پرتاب ديسک کلاس F12
43 - پيمان نصيري - دووميداني 1500 متر کلاس T20
44 - سيدحامد صلحي پور - وزنه برداري دسته 97 کيلوگرم
45 - تيم شطرنج بانوان - کلاس B3 - B2
46 - تيم گلبال مردان
47 - سيامند رحمان - وزنه برداري دسته 107 کيلوگرم
48 - شاهين ايزديار - شنا - 100 متر کرال پشت
49 - عشرت کردستاني - پرتاب وزنه
50- حامد اميري - پرتاب نيزه
51- تيم ملي بسکتبال با ويلچر

 

 

مدال‌آوران نقره:


1-جاويد احساني شکيب - پرتاب ديسک
2- علي الفت‌نيا - دو و ميداني 200 متر
3- زهرا صالحي - پرتاب نيزه
4- هاجر صفرزاده - دوي 200 متر کلاس T22
5- نورمحمد آرخي - ماده پرتاب وزنه کلاس F11
6- سامان پاکباز - کلاس F12 پرتاب وزنه
7- سميرا ارم - تپانچه 10 متر بادي کلاس Sh1
8- هاشميه متقيان - پرتاب نيزه کلاس ادغامي F55/56
9- مختاري - پرتاب ديسک کلاس ادغامي F51/52/53
10- صالح فرج‌زاده در پرتاب وزنه کلاس F34
11- زهرا نعمتي در ريکرو
12- فريبا زنده بودي - شطرنج
13- بهزاد عزيزي - پرتاب نيزه
14- جليل باقري - پرتاب ديسک
15- يوسف يوسفي - وزنه برداري 59 کيلوگرم
16- علي اصغر جوانمردي - پرتاب وزنه
17 - تيم شطرنج مردان
18 - تيم شطرنج بانوان
19 - اسدالله عظيمي - دووميداني
20- نادر مرادي - وزنه برداري
21 - هاشم رستگاري - دوي 400 متر کلاسT37
22- تيم ملي واليبال نشسته بانوان
23- جليل باقري - پرتاب وزنه
24 - هاجر صفرزاده - دوي 400 متر کلاس T12
25 - تيم جودوي نابينايان
26 - شاهين ايزديار ماده 400 متر آزاد کلاس S10
27 - محمد خالوندي - پرتاب نيزه
28 - فائزه کرماني - پرتاب نيزه کلاس F33/34
29 - مسعود حيدري - پرتاب ديسک کلاس F12
30- مرضيه صدقي - پرتاب وزنه کلاس F54
31 - فرشته مرادي - پرتاب وزنه ماده F34
32 - هرمز سيدي - پرتاب نيزه کلاس F37/38
33 - داودعلي قاسمي - دووميداني - دوي 100 متر - کلاس T13
34 - محمدرضا خيرالله‌زاده - جودو وزن 100 کيلوگرم
35 - تيم تيراندازي - ميکس کامپوند
36 - امان‌الله پاپي - پرتاب نيزه
36 - محسن کائيدي - پرتاب نيزه
37 - مليحه صفايي - شطرنج
38 - فاطمه برقول - شطرنج
39 - تيم شطرنج بانوان - کلاس B1
40- علي اکبر غريب شي - وزنه برداري دسته 107 کيلوگرم
41 - منصور پورميرزايي - وزنه برداري دسته 107 کيلوگرم
42 - عبدالرضا جوکار - پرتاب نيزه

 

 

مدال‌آوران برنز:


1-علي اميدي – دووميداني
2- اميد ظريف صنايع- دووميداني 200 متر کلاس T13
3- داودعلي قاسمي– دووميداني 200 متر کلاس T3
4- احمد اجاقلو - دووميداني - 200 متر
5- عذرا مهدوي‌کيا - پرتاب نيزه کلاس F12/13
6- سولماز بازرگان - پرتاب ديسک
7- مسعود حيدري - کلاس F12 پرتاب وزنه
8- حمزه محمدي - وزنه‌برداري
9- مهدي عليزاده - پرتاب وزنه
10- اميد ظريف - دووميداني
11- آرين لطفي در پرتاب ديسک کلاس F11
12- فاطمه برقول - شطرنج
13- ليلا زارع‌زاده - برنز
14- سيدعرفان حسيني - پرتاب نيزه
15- زهرا برناکي - پرش طول
16- حسن جان‌فشان - تنيس روي ميز
17- حامد اميري- پرتاب ديسک
18- ميثم بني طبا - جودو 60 کيلوگرم
19- رضا غلامي- جودو 66 کيلوگرم
20- شطرنج نابينايان گروه B1  آقايان
21 - مجيد کاکوش - تيراندازي با کمان
22 - فرهاد کهريزي - دوي 400 متر کلاس T36
23 - هاجر صفرزاده - ماده دوي 100 متر بانوان کلاس T12
28 - شيلا حدادي - پرتاب ديسک کلاس ادغامي F54/55
25 - ژيلا يوسفي - پرتاب ديسک
26 - بتول جهانگيري - پرتاب نيزه کلاس F33/34
27 - تيم ملي گلبال بانوان
28 - امين عبدل پور - ماده 1500 متر مردان
29 - شهلا حديدي - پرتاب وزنه کلاس F54
30- جواد حرداني - پرتاب نيزه کلاس F37/38
31 - احمد اجاقلو - دووميداني - دوي 100 متر
32 - عليرضا مختاري - دووميداني - پرتاب ديسک
33 - محمد خالوندي - پرتاب ديسک
34 - امير خسرواني - دووميداني - پرش طول کلاس T12
35 - امير جعفري - جودو وزن 73 کيلوگرم
36 - فريبا زنده‌بودي - شطرنج
37 - سامان رضي - وزنه‌برداري دسته 107 کيلوگرم
38 - محمدحسين کريمي - شناي 50 مترال کرال سنيه
39 - ميکائيل دياني - دووميداني - دوي 5 هزار متر
40- پروين مقدم - پرتاب وزنه کلاس F55
41 - يونس سيفي پور - پرتاب وزنه کلاس F32
42 - فريبا زنده‌بودي - شطرنج

ارسال در: شنبه 21 مهر ساعت 13:17 (1397/7/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن