عصاي دست، دست به عصا شد(عکس)
شماره خبر : 148642
آسيب ديدگي مدافع مياني تيم ايران موجب شده تنها غائب تمرينات ملي پوشان باشد.

مرتضي پورعلي‌گنجي در ليست تيم ملي ايران براي جام جهاني 2014 قرار نگرفت، اما هفت ماه بعد او نه تنها فرصت حضور در جام ملت‌هاي استراليا را به دست آورد، بلکه به ترکيب تيم ايران هم رسيد و در کنار نمايش درخشان در خط دفاعي، در آخرين مسابقه ايران در اين رقابت‌ها برابر عراق نيز موفق به گلزني شد و ضربه پنالتي خود را هم تبديل به گل کرد.

 

پس از جام ملت‌هاي آسيا 2018 ، پورعلي‌گنجي همواره جزو اصلي‌ترين نفرات کارلوس کي‌روش بوده و در ديدارهاي دوستانه و رسمي در ترکيب تيم ملي قرار گرفته و در جام جهاني روسيه نيز در هر سه مسابقه حضور کامل داشت و بازي‌هاي درخشاني از خود به نمايش گذاشت تا به جمع لژيونرهاي ايراني شاغل در فوتبال اروپا اضافه شود.

 

پورعلي‌گنجي بعد از جام ملت‌هاي آسيا با وجود اينکه بازيکن نفت تهران بود، اما تصميم گرفت راهي تيانجين تدا چين شود و بعد از يک سال بازي در اين تيم، به السد رفته و تا پايان فصل 18-2017 براي اين باشگاه قطري به ميدان برود، اما عملکرد او در جام جهاني موجب شد تا فصل جديد را با اوپن بلژيک شروع کند.

 

اين مدافع مياني 26 ساله بعد از بازي براي تيم ملي ايران در ديدار تدارکاتي اخير برابر ازبکستان، دو بازي براي تيم اوپن بلژيک انجام داد ولي به دليل آسيب ديدگي نتوانست در مسابقه جام حذفي برابر توبيز به ميدان برود.

 

پورعلي‌گنجي در هفته نهم ژوپير ليگ به ترکيب اوپن بازگشت و در جريان برتري 3 بر يک تيمش مقابل کورتريک موفق شد نخستين گل خود در باشگاه جديدش را به ثمر رساند ولي پس از اين مسابقه، در تمرينات دچار مصدوميت شد تا ديدار با آنتورپ را از دست داده و با آسيب ديدگي به اردوي تيم ملي ايران اضافه شود.

 

او بعد از پنج روز حضور در مرکز پک و انجام تمرينات انفرادي زير نظر کادر پزشکي، روز گذشته با اوضاع عجيبي به تمرين تيم ملي آمد؛ پورعلي‌گنجي که با مصدوميت به تهران آمده بود، ديروز دست به عصا به ورزشگاه آزادي آمد و روي نيمکت نشست تا مشخص شود احتمالا وضعيت مصدوميت او جدي است.

 

حالا پورعلي‌گنجي بعد از چهار سال شرايط متفاوتي سپري مي‌کند و اگر آسيب ديدگي او جدي باشد، شايد برخلاف 2015 فرصت خودنمايي در جام ملت‌هاي آسيا را پيدا نکند يا از طرف ديگر جايگاه‌اش در تيم ملي را از دست دهد، چراکه رقباي آماده‌اي مثل سيد مجيد حسيني، پژمان منتظري، خانزاده و ... را دارد.

ارسال در: شنبه 21 مهر ساعت 13:13 (1397/7/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن