تبريزي: پيراهن استقلال را هرگز از تن خارج نمي‎کنم
شماره خبر : 148594
هافبک استقلال مي گويد که در بازي هاي اخير موقعيت هاي زيادي نصيبش نشده است که بتواند از آنها استفاده کند.

مرتضي تبريزي فصل را با شرايطي فوق العاده در استقلال شروع کرد و با گلي که در بازي با تراکتورسازي در اولين بازيش زد نشان داد که ارزش هزينه اي که برايش شده را داشته است. با اين حال او در هفته هاي اخير تحت شرايط ضعيف استقلال در گلزني ناموفق بود تا شفر تصميم بگيرد در دو بازي برابر نفت مسجدسليمان از او استفاده نکند.

مرتضي تبريزي در گفت و گو با صحبت هاي جذابي در مورد شرايطش در استقلال انجام داد که در ادامه آن را مي خوانيد:


تو فصل را با استقلال فوق العاده شروع کردي اما شايد نتايج اين تيم روي عملکرد تو هم تاثيرگذار بود. اين موضوع را قبول داري؟


راستش را بخواهيد من از همان شروع کارم در استقلال انگيزه زيادي داشتم و در بازي با تراکتور هم که بازي اولم براي استقلال بود توانستم گل بزنم و نقش کوچکي در تيم مان داشته باشم. اما واقعيت اين است که در بازي هاي اول فصل تيم ما خوب نتيجه نمي گرفت که اين به خاطر تغييرات پرتعدادي بود که اتفاق افتاده بود اما خدا را شکر حالا با دو بردي که کسب کرديم همه چيز به حالت آرامش برگشته و شرايط بسيار خوب است.

 


شايد خيلي از طرفداران انتظار داشتند تو مثل بازي با تراکتورسازي بتواني باز هم به گلزني هايت ادامه دهي، خودت توضيح مي دهي که چرا اين اتفاق برايت رخ نداد؟


راستش را بخواهيد تيمي که زياد تغييرات دارد از نظر هماهنگي در هفته هاي ابتدايي با مشکل روبه رو است و من هم بازيکني بودم که تازه به اين تيم آمدم و به همين دليل کمي زمان مي برد در ترکيب تيم جا بيفتم و مطمئن باشيد سعي مي کنم مهره مهمي براي تيمم باشم.


ولي به هر حال شايد تغيير پست تو در بازي هاي مختلف باعث شده که نتواني روند ثابت خود در ترکيب اصلي استقلال را پيدا کني. اين موضوع را قبول داري؟


ببينيد من در بازي هايي که براي استقلال در اين فصل بازي کرده ام، در پست وينگر راست، چپ و مهاجم نوک بازي کرده ام و طبيعي است وقتي که در پست وينگر بازي مي کنيد کمي از دروازه دور مي شويد و شايد نتوانيد در گلزني موفق باشيد. البته من در هر پستي که آقاي شفر بخواهند با جان و دل بازي مي کنم و اصلا برايم فرقي ندارد که کجاي ميدان به زمين بروم و فقط تلاش مي کنم خواسته هاي کادرفني را اجرا کنم. واقعيت اين است که من در بازي هاي اخير موقعيت زيادي نصيبم نشد وگرنه اگر موقعيتي پيدا کنم به سادگي از آن عبور نخواهم کرد.


خيلي ها مي گويند ذوب آهن که تو سال ها در آن بازي مي کردي بيشتر فوتبال روي هواي بازي مي کرد و حالا چون در استقلال بيشتر روي زمين بازي کني نتوانسته اي درخشش لازم را داشته باشي.


نه به نظرم سبک دو تيم چندان فرقي ندارد ولي من در ذوب آهن در ترکيب اصلي جا افتاده بودم چون سال ها در اين تيم بازي مي کردم اما در استقلال من تازه به تيم اضافه شده ام و طبيعي است که هر بازيکن تازه واردي نياز به زمان دارد که در ترکيب جا بيفتد و بتواند درخشش داشته باشد.

 


شفر مربي اي است که براي انتخاب ترکيب تيمش به آمادگي بازيکنان در تمرينات بيشتر از هر چيزي اهميت مي دهد. قبول داري که با نشان دادن خود در تمرين دوباره مي تواني به ترکيب برگردي؟


صددرصد حرف شما درست است چراکه خود من هم اعتقاد دارم اسم ها در زمين بازي نمي کنند و آنچه شرايط و آينده يک بازيکن را مي سازد، نحوه عملکردش در تمرينات است. ما بازيکنان جديد هنوز صددرصد با تيم هماهنگ نيستيم اما دوباره از فردا به تمرين مي رويم و اين فرصت تعطيلات ليگ زمان مناسبي است که بتوانيم شرايط بهتري را پيدا کنيم. شک نکنيد من هم دوباره جاي ثابت خود در ترکيب اصلي را پس خواهم گرفت.


چطور شد که تو از بازيکن ثابت استقلال در دو بازي آخر برابر نفت مسجدسليمان به نيمکت نشيني تبديل شدي؟


اين حرف درست نيست چراکه من در بازي اول با نفت مسجدسليمان در جام حذفي سرما خورده بودم و نمي توانستم بازي کنم و در بازي دوم هم صلاح آقاي شفر بود که روي نيمکت بنشينم که هيچ شکايتي هم ندارم. فقط خدا را شکر مي کنم که در اين دو بازي تيم در نتيجه گيري موفق عمل کرد و توانستيم به روند موفقيت برگرديم و به طور قطع اين شرايط را براي من هم که بازيکن جديد تيم هستم بهتر مي کند.


خيلي از هواداران استقلال انتظار داشتند تو نمايش بهتري در ترکيب داشته باشي و گل هاي بيشتري بزني. اين انتقادها تو را ناراحت نمي کند؟

 

اصلا چنين چيزي نيست چون هواداران که در سرما و گرما و در شرايط سخت مي آيند و سکوهاي استاديوم ها را پر مي کنند حق دارند که از تيمشان نتيجه بخواهند. انتقادها باعث مي شود من قوي تر شوم و در همين مدت هم به خوبي متوجه شده ام که شرايط استقلال قابل مقايسه با ذوب آهن نيست و در اين تيم کوچکترين عملکرد تو زيرذره بين رسانه ها و هواداران است. مطمئن باشيد به همان بازيکني تبديل مي شوم که هواداران انتظار دارند و روند موفقيت من به زودي شروع مي شود.

 


در اين مدت خيلي شايعه به وجود آمده که تو مي خواهي جدا شوي، چنين چيزي درست است؟


هرگز چنين چيزي نيست، من با کلي انگيزه به استقلال آمدم و هرگز نمي خواهم پيراهن اين تيم را از تن خارج کنم. مطمئن باشيد اين شرايط را تغيير مي دهم و به بازيکن مهمي در ترکيب استقلال تبديل مي شوم.


تو زماني که در ذوب آهن بازي مي کردي به تيم ملي هم دعوت مي شدي. فکر مي کني در استقلال مي تواني دوباره به تيم ملي برسي؟


صددرصد همين اتفاق برايم خواهد افتاد. همه بازيکنان استقلال بازيکنان با کيفيتي هستند و همه دست به دست هم مي دهيم که با کسب نتايج خوب هم هوادارانمان را خوشحال کنيم و هم به موفقيت هاي شخصي که رسيدن به پيراهن تيم ملي است برسيم.


و سوال آخر؛ فکر مي کني استقلال مي تواند قهرمان ليگ برتر شود؟


مطمئنا مي توانيم چراکه هنوز اختلاف زيادي با صدرجدول نداريم ضمن اينکه در اول فصل بازيکنان تاثيرگذار زيادي از تيم ما جدا شدند و طبيعي بود که بازيکنان تازه وارد با هم هماهنگ نباشند. با اين حال دو برد برابر نفت مسجدسليمان نويد روزهاي خوبي را مي دهد و مطمئن باشيد ما براي قهرماني مي جنگيم.

ارسال در: چهارشنبه 18 مهر ساعت 19:33 (1397/7/18)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن