مدير ايراني سابق شارلوا دستگير شد
شماره خبر : 148588
پليس بلژيک تعدادي از مقامات تيم فوتبال مطرح اين کشور که تيم کاوه رضايي هم جزو آنهاست را به اتهام فساد مالي مورد بازجويي قرار داده است.

به دنبال گزارش دادستانان بلژيکي از وجود فساد مالي گسترده در فوتبال 7 کشور، پليس بلژيک حملاتي را به باشگاه و حتي منازل افراد مظنون انجام داده تا از آنها در خصوص اتهاماتي همچون کلاهبرداري، پولشويي و تباني براي تعيين نتيجه بازجويي کند.

در مجموع 220 افسر پليس در سراسر بلژيک اقدام به منزل 44 تن از مقامات باشگاه‌هاي مطرح اين کشور و کشورهاي ديگري از جمله فرانسه، لوکزامبورگ، قبرس، مونته‌نگرو، صربستان و مقدونيه حمله کرده و آنجا را براي يافتن مدارک احتمالي بازرسي کرده‌اند.

در بيانيه‌اي که دادستانان بلژيکي منتشر کرده‌اند، آمده است که افراد زيادي دستگير شده‌اند تا مورد بازجويي قرار بگيرند.

در همين حال طبق گزارش دو شبکه VRT و RTBF اعلام کرده‌اند که يکي از قدرتمندترين مديربرنامه‌هاي فوتبال بلژيک در کنار داوران و مقاماتي از تيم‌هاي مطرح اين کشور از جمله، اندرلشت، کلوب بروژ که کاوه رضايي در آن تيم مي‌زند و نيز شارلوا، تيم اميد نورافکن و علي قلي‌زاده جزو متهماني هستند که مورد بازجويي قرار گرفته‌اند. در همين حال دو باشگاه استاندارد ليژ و خنک هم جزو متهمان اين پرونده هستند.

همچنين دادستانان فدرال بلژيک به خبرگزاري رسمي فرانسه (AFP) اعلام کرده‌اند که مجتبي بيات، مدير برنامه ايراني معروف فوتبال بلژيک و مدير سابق باشگاه شارلوا هم در منزلش دستگير شده است. نشريه استاندارد بلژيک نيز ايوان لکو، سرمربي کاوه رضايي در تيم بروژ را در فهرست متهمان پولشويي و جزو افراد دستگيرشدگان معرفي کرده است.

ارسال در: چهارشنبه 18 مهر ساعت 15:27 (1397/7/18)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن