آيا مورينيو از بهشت رانده خواهد شد؟/ تورج عاطف
شماره خبر : 148498
در ورزشگاه الدترافورد نوشته شده است که منچستر بهشت من است!


چهارده سال پيش مورينيو با تيم پورتو به اين ورزشگاه آمد جايي که آن را تئاتر روياها هم نام گذاشتند اما او با چاشني شانس و اشتباه مسلم داوري که گل پل اسکولز را به اشتباه آفسايد اعلام کردند توانست به دو واقعيت برسد که يکي از آنها بهشت بودن الدترافورد برايش بود و ديگري آن که تئاتر کابوس ها را براي منچسترها ساخت. مورينيو با پورتو قهرمان ليگ قهرمانان شد و قهرماني اين تيم پرتغالي را پس از آن پيروزي  که با گل  فراموش نشدني رباح ماجر بدست آمده بود را دوگانه کرد.
بعدها مورينيو که خود را آقاي خاص ناميد به لندن آمد و با چلسي مشهور و وثروتمند شد و سپس به اينتر رفت و قهرماني هايش در ليگ قهرمانان را دوگانه کرد به يکي از آرزوهايش يعني روياروئي با بارسلونا با رهبري رئال مادريد رسيد به چلسي بازگشت و يک بار ديگر قهرمان ليگ برتر رسيد و بعد اخراج شد و پي از سالها به جائي آمد که شايد پرديس او بود« منچستر يونايتد»
مورينيو  در منچستر مي خواست طعم بهشت را بچشد اما منچستر براي رفيق و رقيب ديرينه اش يعني گوارديولا بهشت شد . شياطين سرخ با مورينيو قهرمان يوفا کاپ شدند اما هيچگاه چون چلسي و اينتر وحتي رئال مادريد برايش شيرين نبود. بهشت در الدترافورد نبودکه اتحاد منچستر سيتي ها صاحب آن شدند.
مورينيو که حالا از بعد ظاهري با آن مربي جوان پورتو فرق دارد و تجربه و فشارها تلخ و سخت او را سپيد موي کرده است در آستانه رانده شدن از بهشت است. در بازي امشب منچستريونايتد با نيوکاسل او با مردي هماوردي مي کرد که با ليورپول قهرمان اروپا شده است و تجربه هايي شيرين  در لاليگا با والنسيا و فاجعه آميز با رئال مادريد داشته است . مردي که چون مورينيو در سري آ رهبري اينتر ميلان و در انگلستان هم با چلسي بوده است اما هر دو براي بقاي خود جنگيدند. نيوکاسل با بنيتز روزگار خوشي ندارد اما مي توانست آقاي خاص را از بهشت بيرون کند وقتي آنها در ده دقيقه اول بازي با دوگل جلو افتادند اما وقتي مورينيو در پايان نيمه اول دوان دوان به رختکن رفت همه مي دانستند او براي ماندن در بهشت همه کار مي کند و اين اتفاق افتاد . منچستر يونايتد بازي 2 به 0 باخته را 3 به 2 کردند تا آقاي خاص بتواند آن تابلوي« منچستر بهشت من است» را باز هم ببيند اما مي داند در کنار همان تابلو ها جايگاه هائي با نام مشاهيري چون سرالکس فرگوسن و سر بابي چارلتون وجود دارد که تئاتر روياها را باورکردني کردند . آيا مورينيو از بهشت منچستر  رانده مي شود؟
 

ارسال در: يکشنبه 15 مهر ساعت 01:15 (1397/7/15)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن