صعود سپاهان در جام حذفي ، اما ... /سعيد واعظ-اصفهان
شماره خبر : 148487
وب سايت رسمي روزنامه نود


تغيير نگرش بازيکنان از نان شب واجب تر
تيم فوتبال سپاهان، در اولين مسابقه جام حذفي از مرحله يک هشتم نهايي، در ديداري سخت و صعب العبور، در ضيافت پنالتي ها، از سد تيم نساجي مازندران عبور کرد . اکران کار طلايي پوشان اينطور توي ذوق مي زند که به قول امير قلعه نويي ، هنوز نگرش بازيکنان اين تيم نسبت به پوشيدن پيرآهن پر افتخارترين تيم فوتبال ايران تغيير نکرده است . و اين معضل بزرگي است که در ادامه کار مي تواند به شاکله زرد پوشان آسيب وارد کند .


" امپاتي " بازيکنان ...
 امپاتي ، به معناي اينست که خود را به جاي ديگران قرار دادن است . هرچه توانايي امپاتي در بازيکنان افزايش يابد ، ارتباط هاي صميمانه تري با ديگران خواهند داشت . روانشناسان معتقدند که امپاتي مي تواند تا حد زياد بسياري از مشکلات را که عموما از در ک متقابل ناشي شود را حل و فصل کند .
بازيکنان سپاهان ، تا زمانيکه در فکر پول باشند و خودشان را جاي مربي قرار ندهند و حضور انبوه هوادرانشان را در سرما و گرما ارج ننهند نمي توانند همدلي ويکپارچگي را ايجاد کنند و از هارموني تيمي مفيد برخوردار باشند . هرچند که امير قلعه نويي ، بهترين سرمربي فوتبال ايران و آسيا هم لقب بگيرد ، نمي شود به موفقيتهاي پي در پي رسيد . پس امپاتي ، ميان بازيکنان زرد پوش واجب و ضروري است .
نکته يواخيم لو ، سرمربي تيم ملي آلمان ...
طلايي دلان ، در مصاف با تيم تازه ليگ برتري نساجي مازندران ، با ارسال کرنر کومان و ضربه کي روش استنلي زود هنگام به گل رسيدند و در همان وقت اول به تساوي نيز رضايت دادند . نکته مه م بازي شاگردان قلعه نويي در طول 120 دقيقه ، بي دقتي بازيکنان در ضربات نهايي است . به قول يواخيم لو ، سرمربي تيم ملي آلمان که گفته بود ؛ نمايش تيمي بالاتر از کلاس فردي بازيکنان است . بعضي از بازيکنان زرد پوش در حساسترين مواقع از خود گذشتگي ندارند و ضربات نهايي را خود خود خواهانه به بيرون از چارچوب مي زنند ، در صورتيکه يار خودي در موقعيت ايده آل گلزني قرار دارند . سپاهاني ها براي حل اين مشکل بازي در زمين هاي کوچک را بايد بيشتر تمرين کنند ، زيرا ، در اين نوع تمرينات فشار تمرين زياد است . تمرکز آنها بيشتر مي شود . تکنيک و آمادگي بازيکنان ارتقا ء مي يابد . نمونه بي دقتي ياران قلعه نويي در دقيقه 77 مسابقه بود که کومان ، با تمرکزي در حد برودت در موقعيت تک به تک با حامد لک ، توپ را به تور بغل دروازه زد .
سفارش قلعه نويي
زرد پوشان اصفهاني ، بعد از برتري در مصاف با تيم فوتبال شهرداري ماهشهر در مرحله يک شانزدهم نهايي که با نتيجه سه بر يک به اتمام سيد ، با چهره اي " گر " گرفته شاگردانش را در رختکن مورد شماتت و سرزنش قرار داد که چرا ، براي پوشيدن پيراهن سپاهان ارزش قائل نيستيد و آن را سخره گرفته ايد ؟! تغيير نگرش بازيکنا در تيمي هچون سپاهان از نان شب واجب تر است .
به قولي ، همه بازيکنان ظرفيت بزرگ شدن ندارند اگر بزرگشان کنيم گم مي شوند و ديگر نه مربي را مي بينند و نه خودشان را . بايد به اندازه بازيکنان دست نزنيم . امير قلعه نويي ، اين همه افتخار در فوتبال  ايران را يک شب کسب نکرده است . مهمترين خصوصيت موفقيت هاي  وي در هدايت هر تيمي اينست که باج به بازيکن نمي دهد و محکم برخورد مي کند . چرا مجيد جلالي سرمربي پيکان که خود داراي بالاترين مدرک مربيگري ، و مدرس کلاسهاي توري و عملي فوتبال است اظهار مي دارد قلعه نويي از مورينيو هم بهتر است . زيرا ، ژنرال اصول ذيل را رعايت مي کند  .
1-  مديريت و رهبري شفاف دارد.
2-  تمرکز شديد روي توسعه وپيشرفت تيم تحت نظر دارد . براي بردن و موفقيت جاه طلب است .
3-  تاکيد قوي در برنامه ريزي درون تيمي دارد .
4-  توانايي کنار گذاشتن افراد بي کفايت را دارد ( بيشتر مربيان با رودربايستي کار مي کنند )
5-  تعيين درست مسئوليت ها را دردست دارند .
6-  ارتباط و روابط عمومي قوي دارد و با هم عوامل ذي ربط تشريک مساعي دارد .
شک نکنيد ، سرربي طلايي پوشان در تعطيلات نيم فصل ليگ هجدهم مانند فصل قبل در ذوب آهن ، شوک بزرگي به کالبد تيمش وارد خواهد کرد تا در مسند قهرماني تکيه زند .
سپاهان ، بايد بتازد ...
زرد جامگان ، با 5 عنوان قهرماني تشنه کسب عنوان قهرماني است و مي خواهند دوباره تک بيتي معروف محرم نويد کيا را که ما حالا حالا ها قهرمانيم را زمزمه کنند .
سپاهان ، وقتي تشنه کسب عنوان قهرماني است سريعتر تلاش مي کند ، اما ، اگر براي رسيدن به هدفهايش تشنه است بايد بتازد ...
ژنرال ، با انصاف است

در نيمه دوم مسابقه حذفي با نساجي ، سرمربي تيم سپاهان در کنار زمين از عملکرد يکي از بازيکنانش بسيار عصبي و خشمگين شد و با لگد به بطري اب زد .که موجب تعجب بعضي از همکاران رسانه اي مان قرار گرفت که به او گفتم ؛  تعجب نکن ! افرادي که زود از کوره در مي روند ، معمولا ، اشخاص با انصاف و عادلي هستند ، ولي چون به جزئيات بسيار دقت مي کنند و همچنين حافظه خوبي دارند با کمترين ناهماهنگي بهم مي ريزند .

ارسال در: شنبه 14 مهر ساعت 16:55 (1397/7/14)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن