ذوب اهن ، دوباره اوج مي گيرد ؟ (سعيد واعظ-اصفهان)
شماره خبر : 148384


به گزارش سايت رسمي روزنامه نود از اصفهان ، تيم فوتبال ذوب آهن ، نايب قهرمان فصل گذشته ليگ برتر در حالت استند باي ( اضطراري ) ليگ هجدهم را استارت زده است . سفيد وسبز پوشان شهر اصفهان ، بعد از حذف از گردونه رقابتهاي جام حذفي توسط گربه سياه خود ( تيم فوتبال پديده مشهد ) از ايستگاه پنجم به بعد در ليگ برتر رنگ برد را بخود نديده است .و اين براي تيمي که با قدمت مثالزدني در فوتبال ايران و آسيا عرض اندام مي کند قصه خوبي نيست .ذوبي ها ، فصل گذشته هم در نيم فصل اول با امير قلعه نويي ، همين وضعيت را تجربه کردند ، اما ، در نيم فصل دوم گويي کوره بلند ذوب آهن " گر " گرفت و حريفان را يکي پس از ديگري قلع و قمع کرد و در رتبه دوم قرار گرفت . انتظار اکثر هوادران اين تيم در ليگ هجدهم اين بود که حداقل تيم محبوبشان فصل جديد را پر تلاطم تر از گذشته استارت بزنند و براي مقام قهرماني در ليگ برتر گام بردارند که اينگونه نشده است .


به سرمربي سفيد و سبز پوشان گفتيم ؛
جناب نمازي، ذوب اهن در چه حالي
فرمود ؛ تيمم شده طلسمي
گفتيم بيا تغييرات را رو کن ، ذوب آهن را دوباره مدعي کن
گفتا ؛ که برو مرا رها کن
از آن که تيم را اينطور بسته سوال کن !
ديدم سخنش همه متين است
فرمايش او همه يقين است
گفتيم ؛ که ذوب آهن ، تيمي با قدمت والا
نيست اين عملکرد براي هوادران هويدا !
اي کاش قانون تيم بستن در ليگ برتر
خارج شود از دست جماعت دلال ستمگر
انتخاب اشتباه مسلمان
يکي از انتخابهاي اشتباه ذوبي ها در اول فصل ، استخدام محسن مسلمان در اين تيم بود . مسلمان ، دست پخت فوتبال ذوب آهن در ليگ فوتبال ايران بود . شاهکار اين بازيکن بد انق! در تيم پرسپوليس بود، که آن هم در دوسه مقطع با برانکو سر ناسازگاري کوک کرد . بعد از اخراج از تيم ارتش سرخ پايتخت ، ذوبي ها نبايد دوباره مراتب بکار گيري وي را در دستور کار قرار مي دادند . بازيکني که تابع تصميمات کادر فني و سرمربي تيم نباشد و خود را برتر از همه بداند در تيم مورد نظر نقطه ضعف محسوب مي شود . انتخاب محسن مسلمان، در تيم ذوب آهن از همان ابتدا اشتباه بود . به قول  هنر پيشه هاي قديمي ، او ، کافه را بهم ريخته و نشسته بالا بالا به تماشا .
جاي خالي بازيکنان
معلوم نيست چه کسي تيم ذوب آهن را در اول فصل برگزيده است . وقتي بازيکنان شايسته اي مانند خالد شفيعي ، وليساني ، مرتضي تبريزي ، بختيار رحماني ، کي روش استنلي و ... خارج مي شوند بايد با درايت کامل گزينه هاي بهتر و برتر از آنها بکار گرفته شود که انتظارات مديران باشگاه و هوادران تيم را جامه عمل بپوشانند . اگر مسئله قرار داد و عدم کاهش منابع مالي را تکيه کلام خود قرار دهند ، به هيچ وجه قابل تامل نيست . زيرا ، ذوب آهن بايد در ليگهاي برتر و قهرمانان آسيا عرض اندام کند . چرا براي ديگر تيمها پول وجود دارد ، اما ، براي ذوب آهن نيست ؟
مديريت
مديريت در اصل تيم و باشگاه داري يکي از اصول حرفه اي کار است . اميد نمازي ، دستيار سابق کارلوس کي روش در تيم ملي ايران و کسي که اصول حرفه مربيگري را در ايالات متحده آمريکا گذرانده است بايد خوب واقف شود که اداره کردن و مديرت تيم داري در ليگ برتر فوتبال ايران با ساير اقصي نقاط جهان زمين تا آسمان فرق دارد . اينجا ، مديريت در تيم متبوع " کار هرکس نيست ، گاو نر مي خواهد مرد کهن " آقاي نمازي عزيز ، شما ، فلاش بک بزنيد به گذشته و حال امير قلعه نويي ، ببينيد ، او ، با چه ديدگاهي تيمهايش دايما ، در فوتبال ايران مدعي تمام عيارند ...
ذوب اهن اوج مي گيرد ؟
بهر حال نايب قهرمان فصل گذشته ليگ برتر با اخراج محسن مسلمان در پي استخدام پلي ميکر شش دانگ در کنار قاسم حدادي فر است که در ادامه کار بتوانند به روزهاي خوب گذشته برگردند . شاگردان نمازي ، با قرار گرفتن در رتبه هشتم جدول رده بندي از لحاظ روحي رواني روبراه نيستند . دو برد ، سه تساوي و سه باخت با تفاضل گل 1- ، رويکرد مناسبي براي تيم ذوب آهن نيست . سبز پوشان ، بايد با ترميم نقاط ضعف خود و رفع آسيب ديدگي مصدومان دوباره اوج بگيرند .

ارسال در: يکشنبه 8 مهر ساعت 20:40 (1397/7/8)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن