برانکو: فقط مي‌خواهم ببريم!
شماره خبر : 148292
ما خيلي خوب همديگر را مي شناسيم و فکر نکنم آنقدر بتوانيم همديگر را سوپرايز کنيم. مي خواهيد بپرسيد پنالتي را چه کسي مي زند؟

برانکو ايوانکوويچ سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس با حضور در نشست خبري پيش از ديدار دربي پاسخگوي سوالات خبرنگاران شد. برانکو که در اين نشست خبري با لباس قرمز رنگ حاضر شده بود، از حضور پر تعداد خبرنگاران استقبال کرد و در بخش اول صحبت هاي خود درباره اين ديدار گفت:

 

سرمربي پرسپوليس در ابتداي صحبت‌هايش با اشاره به جو بي نظم و پراستقبال اصحاب رسانه در نشست خبري گفت: خدمت همه دوستان عزيز سلام عرض مي کنم. واقعا شاد هستم از اينکه اين همه دوستان خبرنگار حضور دارند که خودش نشانگر اهميت دربي است. چقدر علاقمنديد و هواداران مان چقدر انتظار دارند. البته مفتخرم از اين بابت که جزيي از اين دربي هستم و قشنگتر از اين در فوتبال وجود ندارد که در دربي حضور داشته باشيد و با استقلال بازي کنيد و بعد بخواهيد با السد بازي کنيد. طبيعي است که بخواهم اين شادي را به بازيکنانم انتقال دهم تا با نشاط و انگيزه تمام بازي کنند. به همين خاطر تمرين مي کنيم و بخاطر آن از خيلي از بخش هاي زندگي مان مي گذريم.

 

آنچه که باعث خوشحالي من است اين است که در مدت حضورم دربي هاي خوبي با استقلال پشت سر گذاشتم و دوست دارم فردا هم همينطور باشد. در فضاي خوب که بايد بابت آن از هواداران خودمان هم تشکر کنم. همراه هواداران استقلال به دنبال اين هستيم تا فضاي خوبي در استاديوم شکل دهيم.


دربي بازي خاصي است. بازي که در آن مصدوميت معنا ندارد و مريض نداريم چرا که همه دوست دارند در آن حضور داشته باشند. بازي اي که مهم نيست کدام تيم در کجاي جدول و با چه شرايطي قرار دارد و هميشه نتيجه نامشخص است. بازي که در واقع بازيکنان در آن تاثيرگذار هستند در نهايت.


در مورد تيم خودم بايد بگويم همه بازيکنان در شرايط بازي قرار دارند و تنها کسي که نمي توانم روي او حساب کنم ربيع خواه است که به برنامه تمريني بازگشته اما نمي تواند در بازي حاضر باشد. انتظار يک استاديوم فوق العاده را دارم و اينکه همه از اين بازي لذت ببرند.

 

بايد صحبت هاي شما را اصلاح کنم. من دوست ندارم که ببازم، من فقط دوست دارم ببرم. در همه بازي ها که من تا زماني در آن حضور داشته باشم دوست دارم ببريم. حالا مي خواهد مقابل استقلال باشد يا السد يا هر تيمي ديگر. شايد هميشگي و شدني نباشد اما اين فلسفه ماست. انتظاري است که هواداران از ما دارند و ما به خاطر هواداران اينجا حضور داريم.

 

مهمترين بازي، بازي پيش رو است. همانطور که بازي با سپيدرود به وقتش مهمترين بازي ما بود، فردا دربي و مقابل استقلال مهمترين بازي ماست و بعد از آن به السد فکر خواهيم کرد. هميشه براي من و سبک من بازي بعدي مهمترين بازي خواهد بود.

 

برانکو در پاسخ به مشکلات محروميتي و اينکه حضور جوانان تيمش و اينکه آيا به دنبال سورپرايز و استفاده از جوانان خواهد بود گفت: طي يک سال 5بازيکن از دست داديم. همه آنها ملي پوش بودند. در ابتداي فصل گفتم به اين تيم کنوني اعتقاد دارم. تيمي که به نحوي با اميد عاليشاه و بشار رسن و نوراللهي تقويت شد و چند بازيکن جوان ما از اين چيزي که هستند بهتر خواهند شد و هيچ ترسي از بازي ها ندارند و محکم تر و بهتر نسبت به گذشته بازي خواهيم کرد. اين را نشان داديم و خواهيم داد. شايد بازي ها را به آساني نبريم اما موقعيت زيادي شکل خواهيم داد. نحوه صعودمان را به نيمه نهايي ديديد. به تيمم و کادرفني ام افتخار مي کنم. البته هميشه خوب است که تيم را تقويت کرد با بازيکنان تازه نفس اما اگر کار مرا دنبال کرده باشيد ما هيچ وقت بيش از 2-3 بازيکن جديد نگرفتيم. معمولا هم بازيکناني بودند که جايگاه خاصي نداشتند، مثل ربيع خواه، آدام همتي، انصاري و مصلح و ... . بهرحال مي دانم که بعضي اوقات باخت هم خواهيم داشت ولي آن چيزي که باعث دلگرمي من است اين است که بازيکنانم هرگز و هرگز آن فاکتوري که براي کار نياز است را از چشم دور نمي کنند، مثل تلاش و جنگيدن و مطمئنم فردا هم با قلب شان و با تمام توان به زمين خواهند آمد. در بازي با الدحيل هم ديديد که ما چه گلي خورديم و خودشان هم باور نداشتند.

 

سرمربي پرسپوليس درباره تدابيرش براي ترکيب اصلي و اينکه چه نفراتي را به ميدان خواهد فرستاد گفت: ببينيد ما فردا نه مي توانيم، نه مي خواهيم و نه حق اين را داريم که مصلحت انديشي کنيم. هر مصلحت انديشي به ما ضربه خواهد زد. بازيکنانم با تمام انگيزه و توان نشان مي دهند که شوق بازي دارند و برد مي خواهند. باز تکرار مي کنم که پرسپوليس هميشه هجومي بازي خواهد کرد و اين اساس و ديدگاه ماست و ميل به بردن.

 

حالا مي شود که به روش هاي مختلف تفسير کرد. بازيکنان ما در فصل گذشته فرصت چنداني براي بازي نداشتند. مثل آدام و مصلح و علوان زاده. به اين خاطر که ما قهرمان کشوريم و راحت نمي شود به ترکيب قهرمان کشور ورود کرد. شانس بازي پيدا کردن زياد ساده نيست. نسبت به موقعيت، شانس کمتر و بيشتر خواهند داشت. براي من فقط اين مهم است که واقعا انگيزه دارند. خودتان ديديد که آدام به چه شکلي به ترکيب آمد. با حداکثر آمادگي و انگيزه. همانطور مي توانستيد طاهرخاني را ببينيد که يک دقيقه آمد اما مثل گلوله به زمين رفت و با شوق و انگيزه. اين باعث خوشحالي من است. حالا اينکه يک دقيقه يا 90 دقيقه. همه بازيکنان هر چه بازي مي کنند به آن افتخار مي کنند و با انگيزه خود آن را نشان مي دهند.

 

من نظرسنجي ها را مي شنوم که به ما شايد اولويت بيشتري مي  دهند به خاطر نتيجه گيري فردا. ما از اين ايده فرار نمي کنيم که دلمان مي خواهد برنده باشيم اما استقلال را هم ديديد. دو بازي اخير مقابل السد و نساجي که در يک سطحي بازي کرد که انتظار از آن مي رفت. طبيعتا بازيکنان خوب و با کيفيتي جذب کرده اما نياز به زمان است. در چند بازي اخير استقلال در حال رشد است نسبت به قبل. باز تکرار مي کنم هرگز و هرگز هيچکس نمي تواند بگويد کدام تيم گزينه برد در دربي است.

 

وي درباره نيمکت نشيني اميد عاليشاه در بازي فردا گفت: من ترکيب استقلال را مي دانم و ترکيب خودم را هم مي دانم اما فردا خواهيد ديد که چه بازيکني خواهد بود و کداميک نيست. شايد ترديدي داشته باشم و يکي دو ترديد در استقلال هم خواهد بود. اما ما خيلي خوب همديگر را مي شناسيم و فکر نکنم آنقدر بتوانيم همديگر را سوپرايز کنيم. مي خواهيد بپرسيد پنالتي را چه کسي مي زند؟

 

برانکو در خصوص اينکه چه عملکردي داشته اند که مصدوميت و فشار در اين تيم کاهش يافته گفت: تشکر مي کنم بابت اين سوال. يکي از اصول بنده و اصول مربيگري اين است که تيم بايد به شرايط استاندارد برسد. حالا جواب سوال دوم به خاطر عدم مصدوميت که بايد اول بزنم به تخته! ما چند ماه است که مصدوم نداشتيم و مصدوميت جزيي هم طبيعي بوده. و البته دليل اصلي آن تمرينات خوب و آماده سازي بازيکنان بوده است و تمرينات پيشگيري از مصدوميت. بازيکنانم فشار را خوب تحمل مي کنند. اين را در بازي الدحيل در دوحه مي توانستيد ببنييد همينطور در تهران. يا بازي اخير در تهران که خيلي خيلي افتخار کردم و مي کنم به بازيکنانم که بعد از آن تخليه ذهني را پشت سر گذاشتند.

 

سرمربي پرسپوليس در واکنش به انتخاب مودريچ به عنوان بهترين بازيکن سال دنيا، گفت: خيلي افتخار مي کنم و به عنوان مربي سابق مودريچ خيلي خوشحالم که او به سطحي رسيد که حاکميت رونالدو و مسي را پايان داد و در سي و سومين سال عمر خود، بهترين بازيکن شد. همينطور خيلي خوشحالم که آقاي داليچ در جمع 3 مربي برتر دنيا حضور دارد. ايشان 7 سال بازيکن من بود و دوران ورزشي خود را به عنوان يک مربي نيز بسيار بسيار خوب ادامه داد و ما کروات ها خيلي افتخار مي کنيم و باز هم تبريک مي گويم.

 

بله، کارمان آسان نخواهد بود. درست است که دربي بازي اي است که مي تواند سرنوشت هر کدام از تيم ها را به طور ناگهاني تغيير دهد فردا ما انتظار يک استقلال با انگيزه و نتيجه خواه را داريم. تيمي که شش ملي پوش دارد و ما فقط دو تا، بشار و بيرانوند.

ارسال در: چهارشنبه 4 مهر ساعت 15:31 (1397/7/4)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن