شليک آدام به جادوي جادوگر و طعنه کي روش
شماره خبر : 148228
تيم پرسپوليس در روزي که موقعيت هاي زيادي خلق کرد، براي رسيدن به سه امتياز به يک شليک از بازيکني خاص نياز داشت.

آخرين بازي هفته هفتم رقابت هاي ليگ برتر در ورزشگاه آزادي و ميان تيم هاي پرسپوليس و سپيدرود برگزار شد. پرسپوليسي ها بعد از صعود فوق العاده شيرين در آسيا و شکست الدحيل پا به اين بازي گذاشته بودند و از طرفي احتياط پيش از دربي و نيمه نهايي آسيا هم به همراه آنها بود تا مصدوميت يا محروميتي در آستانه اين دو بازي حساس گريبان سرخپوشان را نگيرد. در سمت مقابل سپيدرود که شرايط ايده آلي از اول فصل نداشته، آمده بود تا از خستگي و احتياط پرسپوليسي ها نهايت استفاده را ببرد و حداقل امتياز را از تهران دشت کند.

 

روند بازي البته همان چيزي بود که با نگاهي به جدول رده بندي ليگ و سابقه مصاف هاي اين دو تيم قابل تصور بود. پرسپوليس کار را تهاجمي شروع کرد و از ابتدا براي رسيدن به سه امتياز تلاش مي کرد. فشارهاي اين تيم رفته رفته افزايش يافت و در نيمه دوم اين تيم سراپا حمله شد. شاگردان برانکو با تنوع تاکتيکي و از مناطق مختلف به سمت دروازه سپيدرود حمله مي کردند و موقعيت هاي زيادي را هم خلق کردند. نقش اول اين بازي در اکثر حملات پرسپوليس، دروازه بان سپيدرود بود که با واکنش هاي زياد و جاگيري هاي مناسب، تمامي ضربات و ارسال هاي سرخپوشان را ناکام گذاشت.

 

 

اما پس از گذشت بيش از 80 دقيقه برانکو ايوانکوويچ تصميم گرفت يکي از تعويض هاي تقريبا مرسوم خود در هفته هاي اخير را بار ديگر تکرار کند و آدام همتي را به زمين بفرستد. مدافع راست شماره 21 پرسپوليس در اين ديدار جاي اميد عاليشاه را گرفت که چندين بار از سمت راست پيشروي کرده بود ولي تلاش هاي او بي نتيجه مانده بود.

 

بعد از ورود آدام، بار ديگر حملات پرسپوليس از سمت راست ادامه پيدا کرد و يکي از نفوذهاي او در دقيقه 90 منجر به رقم خوردن يک کرنر شد. همان کرنر را بلافاصله احمد نوراللهي روي دروازه سپيدرود فرستاد و بعد از بازگردانده شدن توپ توسط مدافعان سفيد پوش، موقعيت شوتزني عالي روي قوس محوطه جريمه براي پرسپوليسي ها فراهم شد و آدام همتي با حضور به موقع خود در مکان مناسب، يک ضربه تماشايي با روي پا زد و توپ را به قعر دروازه حريف رساند. شليک سهمگين همتي گلر سختکوش سپيدرود را پس از 90 دقيقه مقاومت مغلوب کرد.

 

 

اين مدافع جوان که در طول هفت هفته اخير هنوز به اندازه 90 دقيقه براي پرسپوليس به ميدان نرفته، از زماني که توسط برانکو به پرسپوليس پيوست با انتقادهاي فراواني روبرو بود و کادر فني سرخپوشان اعتراض هاي زيادي را به خاطر جذب اين بازيکن شنيده بودند. به ويژه نکته اي که باعث بالا گرفتن اين انتقادها و بعضا اتهام ها شد، نسبت فاميلي نزديک او با سعيد راد، بازيگر پيشکسوت و طرفدار سرسخت تيم پرسپوليس بود.

 

در اين ميان مي توان گفت مهم ترين اتهام و طعنه اي که به برانکو زده شده، صحبت هاي چند ماه اخير کارلوس کي روش بود. سرمربي تيم ملي که در بين کشمکش هاي يکي دو سال اخير خود با برانکو بارها به صورت غير مستقيم به سرمربي پرسپوليس به خاطر جذب بازيکنان بي کيفيت و ناکارآمد طعنه زده بود، اخيرا با آوردن اسم آدام همتي و اشاره به جذب او، صراحتا ايوانکوويچ را از نظر فني زير سوال برد.

 

حالا اين مدافع جوان که رفته رفته دقايق بيشتري را در ترکيب پرسپوليس سپري مي کند، با يک گل خاطره انگيز که قطعا در زندگي ورزشي اش سرآمد خواهد ماند، هم مقاومت جادوگر را در ديدار مقابل پرسپوليس شکست و مانع از کسب اولين امتياز او در ورزشگاه آزادي شد و هم پاسخي به انتقادهاي گوناگون داد که از افراد مختلف در مورد پيوستنش به پرسپوليس مطرح مي شد. انتقادهايي که آخرين و غيرمنتظره ترينِ آنها از سوي کارلوس کي روش عنوان شده بود.

 

 

ارسال در: دوشنبه 2 مهر ساعت 22:07 (1397/7/2)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن