مرزبان: حتما استقلال يا سپاهان را مي‌بريم
شماره خبر : 148227
مرزبان سرمربي تيم فوتبال نفت مسجد سليمان مي گويد که 10 نفره شدن هميشه هم بد نيست و معتقد است که اخراج روز گذشته سايپايي ها آنها را متحد تر و جنگجوتر کرده است.

عليرضا مرزبان چند روز پيش از ديدار برابر سايپا به عنوان سرمربي نفت مسجد سليماني انتخاب شد که در 5 بازي حتي يک گل هم نزده بود؛ اين مربي با برپايي اردويي چند روزه در شهريار تيمش را آماده رويارويي با سايپا کرد ولي عليرغم نمايش خوبي که تيمش ارائه داد، موفق به کسب امتياز از اين مسابقه نشد تا حالا به فکر دو بازي حساس پيش رو برابر سپاهان و استقلال باشد.

 

مرزبان در گفتگو با "روزنامه نود" در مورد دليل شکست مقابل سايپا در روزي که شاگردانش تسلط خوبي بر بازي داشتند، گفت: يکي از دلايل بزرگ اين شکست اين بود که وقتي تيمي 10 نفره مي شود اتحاد بيشتري پيدا مي کنند و در برخي مواقع تيم هاي 10 نفره قوي تر مي شوند؛ چون تيم احساس شکست مي کند و بيشتر مي دود  و مي جنگد. ما روي توپ هاي هوايي گل خورديم ولي قبل از دريافت گل دوم شانس اين را داشتيم که گل دوم را بزنيم ولي نشد و روي کرنر گل خورديم و وارد جنجال هاي بازي شديم. اخراج حريف براي ما بدتر شد و در طول بازي به ما ضرر زد؛ اين موضوع در شادي بعد از گل دوم هم ديده مي شد؛ چون 10 نفره مبارزه کردند و مبارزه بي اماني کردند که جا دارد به اين تيم تبريک بگويم. اين ما بوديم که بايد با صلابت‌تر بازي مي کرديم و وارد جنجال نمي شديم و بيشتر توپ را در جريان بازي نگه مي داشتيم ولي تجربه بزرگي براي ما شد.

 

 

مرزبان در پاسخ به اين سوال که به نظر مي رسيد در طول بازي از حضور مداوم علي دايي و کادر او در کنار خط و فريادهاي آنها کلافه شده، پاسخ داد: اين مسائل وجود دارد. ما بايد سعي کنيم کارهايي کنيم که جلوي اين فشارها را بگيريم. به علي دايي هم انتقاد ندارم اگر اعتراض ها هم زياد مي شود ما بايد آرامش بيشتري مي داشتيم و تمرکز را روي بازي مي گذاشتيم. بازيکنان در اين مواقع بايد انگيزه هاي فردي را بالا ببرند؛ اين ها هيچ تاثيري روي کل جريانات بازي و نتيجه بازي ندارد؛ حتي مي‌تواند تاثير مثبت با بالا رفتن انگيزه داشته باشد. در سطح بين المللي هم اين مسائل وجود دارد؛ بازيکنان بايد ياد بگيرند آرامش داشته باشند و شرافت کاري داشته باشند؛ من به بازيکنانم مي گفتم که وقتي زمين مي خوريد، زود بلند بشويد و وقت را تلف نکنيد. اميدوارم مربي هاي ما بدانند که شرافت کاري مهم ترين چيز است.


سرمربي تيم فوتبال مسجد سليمان در مورد اين سوال  که فصل گذشته نيز ديدار سياه جامگان و سايپا در ورزشگاه پاس قوامين جنجال زيادي به همراه داشت، توضيح داد: از طرف ما که هيچ چيزي نبوده است؛ ما نيمکتمان آرام بود؛ در واقع ما نماينده شخصيت مردم مسجد سليمان هستيم و سعي مي کنيم آرامشمان را حفظ کنيم. کارت قرمز اما صد در صد درست بود؛ سايپا تيم خوبي است و علي دايي هم قلب صافي دارد و زياد خوب نيست راجع به اين موضوعات صحبت کنيم.

 

 

مرزبان در مورد سه ديدار سخت تيمش برابر استقلال (2بار در ليگ و جام حذفي) و سپاهان بيان کرد: هميشه با شرايط سخت است که انسان ها بزرگ مي شوند؛ سايپا تيم بزرگي است که فولاد را در اهواز شکست داده و همين موضوع نشان مي دهد که تيم با کيفيتي است. سپاهان کيفيت قهرماني دارد و استقلال هم هميشه براي قهرماني مبارزه مي کند. اين موضوعات اما وظيفه ما را سخت تر نمي کند و آسان تر مي کند؛ چون ديگر بحث انگيزه اي و ايجاد انگيزه وجود ندارد. چيزي که هست اينکه سپاهان تيم پرمهره اي است و تاريخ بزرگي دارد؛ در آنجا بودم و مي دانم قهرماني چه حسي ميان مردم ايجاد مي کند. استقلال هم براي ثبات و تثبيت خودشان به اينجا مي آيند و من واقعا از اين بازي ها خوشحالم.


سرمربي نفت مسجد سليمان در مورد هواداران اين تيم هم عنوان کرد: هواداران ما که واقعا انسان هاي شريفي هستند؛ انسان هاي خيلي خيلي خوبي هستند؛ مطمئنا هواداران مي دانند که ما تا روز آخر براي ماندن خواهيم جنگيد؛ بحث ما ماندن در ليگ است و تنها چيزي که احتياج داريم حمايت است و اميدوارم بتوانيم هديه خوبي به هواداران بدهيم.


مرزبان در پايان درمورد اينکه چه زماني اولين پيروزي آنها رقم خواهد خورد، تاکيد کرد: شک نکنيد يکي از دو ديدارمان مقابل استقلال يا سپاهان را حتما مي بريم.

ارسال در: يکشنبه 1 مهر ساعت 19:56 (1397/7/1)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن