کريمي: نگران نباشيد، از پرسپوليس ضعيف‌تر نيستيم
شماره خبر : 148225
هافبک استقلال مي گويد اين تيم در حد قهرماني است و نياز به زمان بيشتري دارد تا بازيکنان با هم هماهنگ شوند.

علي کريمي در ابتداي حضورش در استقلال شرايط آرماني نداشت اما حالا به يکي از بازيکنان تاثيرگذار تيمش تبديل شده است تا جايي که شفر از او به عنوان فرمانده جديد تيمش ياد کرده است.

 

علي کريمي در گفت و گو با "روزنامه نود" صحبت هاي جالبي در مورد شرايط خودش، شرايط اين روزهاي استقلال و بازي با پرسپوليس انجام داد که در ادامه آن را مي خوانيد.

 

 

-به نظر در بازي هاي گذشته شرايطت از نظر بدني خيلي بهتر شده است. اين موضوع را قبول داري؟


خدا را شکر مي کنم در شرايط خوبي قرار دارم.  من با توجه به خواسته مربي در هفته هاي ابتدايي بازي کردم. فصل قبل دو ماه مصدوم بودم، وقتي از مصدوميت بر مي گردي، بايد تمرين و بدنسازي کني، نبايد بازي مي کردم ولي به درخواست آقاي شفر براي استقلال به ميدان رفتم. اما بعد از اردوي تيم ملي که خيلي خوب تمرين کرديم از نظر شرايط بدني خيلي بهتر شدم و بازهم بهتر مي شوم.

 


-يعني معتقدي شرايط تو از حالاهم بهتر مي شود؟


شک نکنيد شرايطم خيلي بهتر مي شود . تيم ما هماهنگ تر مي شود و من هم با بازيکنان بيشتر هماهنگ مي شوم و شرايط بهتري را رقم خواهيم زد.

 


-ولي نمايش استقلال در بازي با نساجي به نظر نا اميد کننده بود چون اين تيم در خلق موقعيت روي دروازه حريف مشکل داشت.

 

شما بايد بازي هاي اين فصل در قائم شهر را ببينيد. در اين بازي ها چند موقعيت وجود داشته است؟ با مدل بازي کردن نساجي و در آن چمن امکان موقعيت سازي وجود ندارد. نساجي دفاع چند لايه اي داشت و کيفيت زمين طوري نبود که بتوانيم بازي کنيم. اين زمين اصلا کيفيت بازي هاي ليگ برتري را ندارد، ما بايد با پاس هاي تک ضرب به دروازه نساجي نزديک مي شديم ولي در زمين وطني اصلا اين امکان وجود نداشت.

 

 


-ولي استقلال در بازي هاي قبلي هم چندان دلچسب بازي نمي کرد.


ما امسال در همه بازي ها تيم غالب بوده ايم. در زدن ضربات اخر و پاس آخر مشکل داشته ايم. از نظر حفظ توپ خوب بوده ايم ولي قبول دارم که بايد پاس هاي آخر و ضربات آخر را بهتر بدهيم و اين مشکلي است که در هفته هاي بعد بايد آن را حل کنيم.

 


-فکر مي کني اين استقلال در حد قهرماني است؟


من اين تيم را در حد قهرماني مي بينم چون خيلي بازيکنان جوانان و با تجربه خوبي داريم. مشکلي که داريم اين است  که در پيش فصل وقت کافي نداشتيم با هم هماهنگ شويم ، حالا آن زماني که در پيش فصل از دست داديم  را در چند هفته اول ليگ مي گذرانيم، همين باعث شده است در هفته هاي اول خوب نتيجه نگيريم چون ما هنوز به طور کامل با هم هماهنگ نيستيم.  

 


-خيلي ها مي گويند استقلال در فصل جديد در نبود ساناک خوب تمرين نمي کند. اين مساله را قبول مي کني؟


نه من مخالف هستم و چنين چيزي اصلا درست نيست. شفر خيلي تلاش مي کند در طول تمرينات و کلا آدم مثبتي است. ما بايد کمي دقت مان را بيشتر کنيم و در ارسال پاس و زدن ضربه آخر دقت کنيم . شما مي بينيد تيم هاي بزرگ دنيا از تک موقعيت 3 امتياز مي سازند ولي ما در هر بازي نمي توانيم از موقعيت هاي پرتعدادمان استفاده کنيم و بايد اين ضعف را برطرف کنيم.

 


-هواداران استقلال خيلي نگران دربي هستند و اعتقاد دارند تيم شان در فرم خوبي به اين بازي نرسيده است.

 

هواداران نگران نباشند. پرسپوليس از ما بهتر نيست و آنها چند سال است با هم هستند ولي بازيکنان ما جديد هستند و نياز به هماهنگي بيشتر دارند. اينکه آنها بهتر از ما هستند درست نيست و مطمئن باشيد نتايج خوب استقلال از دربي شروع مي شود.

 

 


-در اين مدت انتقادهاي زيادي به بازيکنان تازه وارد استقلال شده است. در اين باره چه نظري داري؟


بازيکنان جديد خوب هستند ولي شرايط براي همه بازيکنان که به جاي جديد مي روند متفاوت است. استقلال تيم بزرگي است ولي خريد هاي جديد بازيکنان خوبي هستند که در گذشته نشان داده اند که بازيکنان با کيفيتي هستند. مطمئن باشيد بازيکنان جديد اگر با تيم هماهنگ شوند و با جو بيشتر آشنا بشوند مي توانند توانايي هاي خود را نشان بدهند.

 


-و صحبت پاياني...


از حمايت تماشاگران تشکر مي کنم که در هفته هاي ابتدايي از ما حمايت کردند. تمام تلاش مان را مي کنيم با پيروزي در بازي هاي آينده جواب محبت آنها را بدهيم.

ارسال در: يکشنبه 1 مهر ساعت 19:54 (1397/7/1)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن