نقش بازيکنان خارجي در استقلال مشخص نيست/ شفر اشتباه کي‌روش را کرد
شماره خبر : 148179
پيشکسوت تيم فوتبال استقلال با بيان اينکه سرمربي آبي ها هم اشتباه کي روش را مرتکب شد، گفت: در بازي‌هاي گذشته تعويض‌هاي شفر قانع‌کننده نبوده و معلوم نيست بر چه مبنايي صورت مي‌گيرد.

محمد نوازي در گفت‌وگو با خبرنگار روزنامه نود در انتقاد به تعويض‌هاي وينفرد شفر افزود: نمي‌دانم چرا در چند بازي گذشته، تعويض‌هاي شفر آنقدر بحث‌برانگيز بوده و او هنوز نتوانسته بعد از گذشت پنج هفته از ليگ، ترکيب اصلي خود را به خوبي بشناسد؛ تعويض‌هاي او براي هيچ‌کس قانع‌کننده نيست. دليل غيبت وريا غفوري مقابل السد چيست؟ اگر او مصدوم يا بيمار شده است، پس چرا دقايق پاياني به ميدان مي‌آيد؟ اگر هم شرايط خوبي دارد، پس چرا از ابتدا بازي نمي‌کند. روح‌الله باقري که يک بازيکن خوب، سرعتي و گل‌زن است، چرا در بازي رفت به ميدان نرفته و چرا حتي در يکي، دو بازي ليگ حضور نداشت. متأسفانه شفر هنوز نتوانسته نفرات خود را بشناسد و اين مي‌تواند در ادامه راه براي آبي‌پوشان دردسرساز شود.

وي ادامه داد: اشتباهي که کي‌روش در خط دفاعي کرد و روزبه چشمي را يک خط عقب آورد، حالا در استقلال هم همين روند را شفر ادامه مي‌دهد. پست تخصصي چشمي، هافبک دفاعي است و نمي‌دانم چرا وقتي او در اين پست عملکرد خوبي دارد، شفر از او يک خط عقب‌تر استفاده مي‌کند. سرمربي استقلال بايد پاسخگوي اين موضوع باشد؛ او بايد از تجربه بالاي روزبه در هافبک دفاعي استفاده کند؛ نه اينکه با جابجايي او، هم به چشمي ضربه بزند و هم به استقلال.

نوازي تصريح کرد: متأسفانه در روزي که مي‌توانستيم بازي را به تساوي کشانده و شانس صعود داشته باشيم، باز هم اشتباهات شفر باعث شد تا از رسيدن به دور بعد باز بمانيم.

وي با انتقاد از سرمربي‌ آبي‌پوشان به دليل نيمکت‌نشيني خارجي‌ها گفت: چرا بازيکناني که با قيمت‌هاي کلان به استقلال آمده‌اند، بايد نيمکت‌نشين باشند؟ مگر شفر شناخت کاملي از آنان نداشت؟ اگر ماير و الحاجي‌گرو مشکل فني دارند، پس چرا آنها را جذب کرديد؟ اما در غير اين صورت چرا به آنها بازي داده نمي‌شود؟

پيشکسوت تيم فوتبال استقلال در خصوص تشکيل کميته فني استقلال افزود: اميدوارم اين کميته فقط دور هم نشستن نباشد؛ ارزش و جايگاه کساني که در اين کميته فني هستند، بسيار بالاست و هر کدام در عرصه بازيگري و مربيگري، عملکرد خوبي داشته و توانايي‌هاي خود را نشان داده‌اند و اميدوارم آنها بتوانند از اين هفته جلسات خود را آغاز کرده، تيم را نقد و بررسي کنند و سرمربي استقلال هم با اعضاي کميته فني، تعامل بالايي داشته باشند تا بتوانند در کنار يکديگر با برطرف کردن نقاط ضعف استقلال، يک تيم خوب را روانه ميدان کرده تا در ادامه ليگ، آبي‌پوشان نتايجي درخور شأن استقلال بگيرند.

نوازي درباره ديدار آبي‌پوشان برابر نساجي قائمشهر خاطرنشان کرد: نساجي پس از سال‌ها به ليگ برتر آمده و حالا استقلال بايد در شهري بازي کند که هوادارانش، عاشقانه تيمشان را دوست دارند و مطمئناً تا پايان بازي، دست از حمايت تيمشان برنمي‌دارند. نکونام با اينکه تيم جوان و کم‌تجربه‌اي در اختيار دارد، اما توانسته نتايج نسبتاً خوبي کسب کند و اميد دارد با شکست استقلال، شگفتي‌ساز شود. بايد شفر هم براي اين ديدار تدابير ويژه‌اي بيانديشد تا بتواند با کسب سه امتياز اين بازي، هم از زير فشار انتقادها بيرون آمده و هم موقعيت خود را در جدول بهبود ببخشد و خود را آماده ديدار برابر حريف قديمي خود (پرسپوليس) در روز پنجم مهرماه کند.

ارسال در: شنبه 31 شهريور ساعت 23:54 (1397/6/31)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن