اظهارات نکونام در آستانه ديدار نساجي با استقلال
شماره خبر : 148154
سرمربي تيم فوتبال نساجي گفت:من و بازيکنان نساجي قول مي دهيم همه وجود خود را براي برد و موفقيت مقابل استقلال بگذاريم و هواداران دوست داشتني خود را خوشحال روانه منزل کنيم.

نساجي روز شنبه اول مهرماه درچارچوب مسابقات هفته هفتم ليگ هجدهم و درورزشگاه شهيد وطني قائم شهربه مصاف استقلال تهران خواهد رفت. درآستانه اين ديدار جواد نکونام سرمربي نساجي مازندران گفت و گويي با رسانه اين باشگاه انجام داده که متن ن را در زير مي خوانيد:

* شنبه بايد به مصاف استقلال برويد که زماني پيراهن اين تيم را پوشيديد و توانستيد حتي قهرمان ليگ برترشويد. چه احساسي داريد؟

جواد نکونام:

بله، من سابقه پوشيدن پيراهن استقلال را در کارنامه داشته و همراه اين تيم درفصل 92-91 به قهرماني ليگ برتر رسيدم. خاطرات خيلي خوبي هم از اين تيم محبوب دارم اما در حال حاضر سرمربي نساجي مازندران هستم. تمام توانم را دراين چند روزه به کاربستم و روز مسابقه هم به کارخواهم بست که نساجي مقابل استقلال به نتيجه دلخواه برسد.

*اين حرف به اين معناست که شما براي برد به مصاف استقلال تهران مي رويد؟

جواد نکونام:

ما در هر مسابقه اي براي موفقيت به زمين مي رويم اما با استراتژي متفاوت و خوشبختانه اين بازي درورزشگاه وطني قائم شهر برگزارمي شود. ما فرصت خوبي داريم که مقابل چشمان تماشاگران پرشور نساجي و درخانه بازي کنيم. اين مي تواند فاکتور مثبتي براي ما باشد چرا که بازي کردن در ورزشگاه وطني براي هيچ تيمي راحت نيست حتي تيم هاي بزرگ!

*آيا دربازي با استقلال تهران هم مثل بازي با پرسپوليس کنار زمين و لب خط جنب و جوش زيادي خواهيد داشت؟

جواد نکونام:

 من براي همه حريفان احترام قائلم اما کارخودم را انجام مي دهم. استقلال تيم سابق من است اما به نساجي تعهد دارم و سرمربي اين تيم هستم.

* ولي اين رفتارها درفوتبال ايران مرسوم شده که برخي سرمربيان درتقابل با تيم سابق خودشان روي نيمکت نمي نشينند يا شادي نمي کنند!

جواد نکونام:

من با کسي کاري ندارم. هرمربي مختار است برنامه خودش را داشته باشد اما من اين طرز تفکر را ندارم. درمورد استقلال هم من تعصبم را زمان بازي دراين تيم نشان دادم و حتي گل قهرماني  استقلال درليگ برتر ايران  را زدم. آن دوران با استقلال به جمع ? تيم برتر آسيا رسيديم اما الان تمام فکر و ذکرم موفقيت نساجي در بازي شنبه و ادامه ليگ برتر است.

* استقلال همچون پرسپوليس عملکرد خوبي درمرحله يک چهارم نهايي ليگ قهرمانان آسيا داشت ولي اسيربدشانسي شد و ازاين رقابت ها کنار رفت. ارزيابي شما ازاين اتفاق چيست؟

جواد نکونام:

بار ديگر صعود پرسپوليس نماينده ايران به نيمه نهايي ليگ قهرمانان آسيا را تبريک مي گويم. خوشحالم که نساجي مازندران هم سهم کوچکي دراين صعود داشت. همان طورکه مي دانيد با موافقت ما براي دو روز زودتر برگزار شدن بازي با پرسپوليس، نماينده ايران بيشتر استراحت کرد و موفق شد الدحيل را حذف کند. الدحيل مدت ها بود که شکست نخورده بود و 9 برد درليگ قهرمانان اين فصل داشت ولي ? گل در آزادي خورد تا ثابت شود نساجي 10 نفره با آن شرايط و قضاوت اشتباه داور چقدرخوب برابرپرسپوليس قدرتمند ايستادگي کرده است. استقلال هم به نظرمن شايسته صعود به نيمه نهايي بود و  بدشانسي جلوي پيشروي اين تيم را گرفت.

*بعضي ها معتقدند جنب و جوش زياد شما کنار زمين شباهت زيادي به حرکات ديه گو سيمئونه سرمربي آتلتيکو مادريد دارد؟

جواد نکونام:

نه، من کار خودم را انجام مي دهم. به هر حال بازيکن داخل زمين نيم نگاهي هم به حرکات سرمربي اش کنار زمين دارد و به نظرم از او روحيه و انرژي مي گيرد. من هم سعي مي کنم با جنب و جوش زياد بازيکنانم را کوچ کنم و به آنها انرژي مثبت بدهم.

* يکي ديگر از بدشانسي هاي شما شايد قرعه سختي بود که داشتيد و بايد همين ابتداي ليگ هجدهم برابر تيم هاي مدعي به ميدان برويد و حتي بعد از استقلال هم با سايپا و سپاهان در اصفهان بازي داريد که مدعي قهرماني هستند؟

جواد نکونام:

 به هر حال برنامه بازي ها بر اساس قرعه کشي ريخته شده و اين اتفاق افتاده است. با توجه به اينکه نساجي مازندران پس از 24 سال به ليگ برتر صعود کرده و سال ها از سطح اول دور بوده است براي ما بهتر بود با بازي مقابل تيم هاي ديگري مسابقات را آغاز کنيم. با وجود اين بدشانسي و قرعه سخت معتقدم بازي هاي بعدي شرايط نساجي را در ادامه ليگ بهتر مي کند.

* در آستانه بازي با استقلال چه صحبتي با هواداران نساجي داريد؟

جواد نکونام:

 هواداران و تماشاگران نساجي هميشه حامي ما بوده و هستند. نيازي به توصيه يا درخواستي هم ندارند و مطمئن هستم روز شنبه ورزشگاه شهيد وطني را پر خواهند کرد. شنبه من، همکارانم در کادر فني و به ويژه بازيکنان نساجي با ديدن ورزشگاه مملو از هوادار نساجي انگيزه و روحيه مي گيريم.

* چه قولي به هواداران پر شور و شمار نساجي مي دهيد؟

جواد نکونام:

در فوتبال حرفه اي قول نمي دهند ولي من و بازيکنان نساجي قول مي دهيم همه وجود خود را براي برد و موفقيت مقابل استقلال بگذاريم و هواداران دوست داشتني خود را خوشحال روانه منزل کنيم.

*به عنوان سئوال آخر فکر مي کنيد بازي با استقلال چه تفاوتي با ? هفته گذشته داشته باشد؟

جواد نکونام:

 قبل از هر چيز اميدوارم بد شانسي و اشتباهات داوري دست از سر ما بردارد. بعد هم اينکه به اعتقاد من اين بازي براي بازيکنان ما هم مي تواند ويژه باشد. يک مسابقه ارزشمند که موفقيت در آن مي تواند پايان بدشانسي هاي ما در اين فصل و شروعي خوب براي يک فصل بهتر براي نساجي و همه هوادارانش باشد. اميدوارم با تمرکز بالا و حمايت نود و چند دقيقه اي طرفداران نساجي به اين مهم دست پيدا کنيم.

ارسال در: جمعه 30 شهريور ساعت 00:02 (1397/6/30)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن