پرونده طلب علي دايي از پرسپوليس بسته شد
شماره خبر : 148139
سرمربي سابق تيم ملي و باشگاه پرسپوليس بعد از گذشت 4 سال که نتوانست به مطالبات خود از اين باشگاه دست پيدا کند، آن را بخشيد.

به گزارش "روزنامه نود"، بعد از پيروزي مقابل الدحيل قطر و صعود به مرحله نيمه نهايي ليگ قهرمانان، شايد بهترين خبر براي سرخپوشان توافق با علي دايي و پرونده سه ميلياردي مطالبات او از باشگاه باشد.


علي دايي، سرمربي سابق تيم ملي و پرسپوليس از زمان آخرين حضورش در اين تيم که با برکناري‌اش توسط حميد سياسي، مديرعامل وقت سرخپوشان همراه بود، با دريافت مبلغ کامل قرارداد سال دوم حضور خود در اين تيم، کنار رفت. در اين بين عليرغم اينکه باشگاه طبق قرارداد بايد مبلغ ماليات سرمربي وقت خود را پرداخت مي‌کرد نسبت به آن بي توجه ماند تا اين پرونده به يکي از بزرگترين چالش‌هاي کنوني باشگاه تبديل شود. علي دايي با پيگيري پرونده خود در کميته انضباطي  عليرغم اينکه در فصل بعدي روي نيمکت صباي قم حضور داشت، توانست پرونده را به سود خود دنبال کند و قرارداد فصل سوم از پرسپوليس را به مطالباتش اضافه کند.


اين در حالي بود که علي دايي مدعي بود در صورتي که باشگاه مبلغ يکصد و ده ميليوني ماليات او را پيش از اينکه اداره ماليات براي او جرايم و توقيف تعيين کند، پرداخت مي‌کرد اين پرونده را به اين شکل دنبال نمي‌کرد. با اين حال مديران پرسپوليس يکي پس از ديگري تغيير کردند و سرمربي مطالبه‌گر پرسپوليس با تغيير نيمکت تيم‌هاي نفت تهران و بعد از آن حضور در سايپا نيز نتوانست به رايي که کميته انضباطي براي او و عليه باشگاه پرسپوليس صادر کرده بود دست پيدا کند.


اين پرونده اما در شرايطي که باشگاه براي حضور در ليگ قهرمانان آسيا بايد يکي از آيتم‌هاي مربوط به دريافت مجوز حرفه‌اي که پرداخت مطالبات بود را به سرانجام مي‌رساند، در حال شکل دادن خطر حذف از اين رقابت‌ها نيز بود. با اين حال علي دايي که گفته مي‌شد بخشي از مطالبات خود را نيز دريافت کرده بود، در نهايت شب بازي مقابل الدحيل قطر و بعد از اينکه شاگردان برانکو ايوانکوويچ موفق شدند يکي از تاريخي‌ترين کامبک‌هاي دوران خود را رقم بزنند و به مرحله نيمه نهايي صعود کنند، همراه وکيل خود از توافق براي بخشش آن خبر داد. يکي از نزديکان باشگاه در اينباره خبر مي‌دهد علي دايي توافق خود را براي بخشش اين مطالبات در صورتي که باشگاه ماليات او را پرداخت کند، اعلام کرده است.


اکنون بايد ديد پيگيري باشگاه براي پرداخت مبلغ ماليات يکصد و اندي ميليوني سرمربي سابق خود که احتمالا با توجه به گذشت زمان جرايم سنگيني به آن تعلق گرفته به نتيجه خواهد رسيد تا آنها موفق به توافق با علي دايي شوند يا خير.


باشگاه پرسپوليس چندي پيش اعلام کرده بود که بيشتر بدهي‌هاي اين باشگاه که مربوط به ماليات است و با توجه به عدم ارسال اظهارنامه مالياتي به مبلغ سنگين و غيرقابل پرداختي تبديل شده با هماهنگي بين وزير اقتصاد و وزير ورزش در حال بخشودگي قرار دارد و شايد اين مبلغ نيز در اين آيتم قرار گيرد و پرونده علي دايي و پرسپوليس و مطالباتش در نهايت به اين شکل بسته و به سرانجام برسد.

ارسال در: چهارشنبه 28 شهريور ساعت 17:11 (1397/6/28)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن