رابين هود در جنگل شروود؛ با نقش آفريني کريم
شماره خبر : 148020
با توجه به فسخ قرارداد در آخرين روز نقل و انتقالات تابستاني ستاره ايراني با قراردادي آزاد در عين حال سنگين راهي چمپيون شيپ انگليس مي شود.

به گزارش "روزنامه نود"، کريم انصاري فرد با المپياکوس تا سال 2020 قرارداد داشت از همين رو باشگاه يوناني که دوست نداشت زير بار پرداخت دستمزد سنگين اين بازيکن برود خواسته مربي پرتغالي تيم را عملي کرد تا بعد از اين که با هيچ تيمي براي فروش ستاره ايراني به توافق نرسيد قرارداد اين بازيکن را مثل 5 بازيکن مازاد ديگر يک طرفه به صورت رايگان فسخ کرد.


انصاري فرد در شرايطي با اين فسخ قرارداد بازيکن آزاد قلمداد شد که با اين اتفاق توافق او با هر باشگاهي باعث مي شد تا تمام پول رد و بدل شده در اين قرارداد به جيب خود اين بازيکن برود. سايت osasuna1920 اسپانيا منتسب به باشگاه اوساسونا که يکي دو سالي با انصاري فرد همکاري داشت با اشاره به قطعي شدن انتقال ستاره ايران به چمپيون شيپ مدعي شد ارزش قرارداد جديد انصاري فرد رقمي بالغ بر 4 ميليون يورو خواهد بود.


اين سايت اسپانيايي نوشت:« جاه طلبي جديد انصاري فرد مهاجم سابق اوساسونا نه در يونان و المپياکوس بلکه در چمپيون شيپ انگليس و باشگاهي پرافتخار مثل ناتينگهام فارست خواهد بود که دو قهرماني اروپا در سال هاي 1979 و 1980 را در کارنامه دارد. انتقالي به ارزش 4 ميليون يورو که تجربه اي جديد و هيجان انگيز براي انصاري فرد خواهد بود».

 


اعلام شدن اين رقم در راه انتقال ستاره شماره 10 ايران به باشگاه ناتينگهام فارست در حالي اتفاق افتاد که درست مثل ليگ برتر جزيره تيم هاي حاضر در چمپيون شيپ از هزينه کردن براي تقويت تيم هاي خود ترسي ندارند چون درآمدهاي اين ليگ جذاب و پرهيجان به اندازه اي هست که مالکان باشگاه ها را براي خريدهاي بزرگ ترغيب کند. صرف هزينه اي بالغ بر 4 ميليون يورو براي خريد کريم انصاري فرد باعث شد تا با توجه به قيمت يورو در اين روزهاي اقتصاد ايران (هر يورو 16 هزار تومان) مبلغ ترانسفر جديد انصاري فرد او را به سومين ستاره گران قيمت تاريخ فوتبال ايران بعد از عليرضا جهانبخش 17 ميليون پوندي در برايتون و کاوه رضايي 7 ميليون يورويي در بروژ بلژيک تبديل مي کند، بازيکني که حالا بيش از 65 ميليارد تومان ارزش دارد.


کريم انصاري فرد که شب گذشته در مصاف با ازبکستان با پيراهن شماره 10 به عنوان مهاجم اصلي به ميدان رفت و براي دقايقي نيز دوباره بازوبند کاپيتاني را در اختيار گرفت حالا با اين قرارداد راهي ليگي مي شود که نگاه بسياري از علاقمندان فوتبال در جهان را به خود معطوف کرده است. رقابتي که تمام 24 تيم حاضر در آن با انبوهي از تماشاگر و توجه رسانه ها هر هفته براي رسيدن به ليگ برتر جزيره تلاش مي کنند تا به نوعي بتوان اين انتقال را بزرگ ترين تجربه لژيونري ستاره اردبيلي فوتبال ايران قلمداد کرد.


سايت ناتينگهام پست نيز با اشاره به اين که سران باشگاه در انتظار ورود کريم انصاري فرد به جزيره براي انجام مراحل نهايي عقد قرارداد هستند مدعي شد ستاره ملي پوش ايراني ممکن است روز شنبه براي اولين بار با پيراهن سرخ ناتينگهام در پايتخت ولز مقابل سوانزي سيتي به ميدان برود. جدالي جذاب از اين حيث که کريم را مقابل تيم گراهام پوتر قرار مي دهد، همان مربي انگليسي کاشف سامان قدوس در فوتبال سوئد و باشگاه اوسترشوند که در تابستان تمايل زيادي داشت تا ستاره اي ايراني در ترکيب نفرات خود داشته باشد.

 


آيتور کارانکا سرمربي اسپانيايي ناتينگهام که بعد از سال ها بودن در کنار خوزه مورينيو دومين فصل حضور روي نيمکت رهبري فارستي ها را تجربه مي کند با گذشت شش هفته از رقابت هاي چمپيون شيپ با مشکلات زيادي در ساختار تهاجمي خود روبرو بود تا جايي که به ثمررساندن تنها 8 گل در شش بازي او را ترغيب کرد تا به هر شکلي شده کريم انصاري فرد دومين گلزن برتر فصل گذشته يونان را به خدمت بگيرد قطعا حالا براي دراختيار داشتن گلزن ايراني هيجان زيادي دارد بلکه با ورود انصاري فرد او دومين برد فصل را بعد از تساوي هاي متعدد تجربه کند.


براي فوتبالي ها تيم ناتينگهام يادآور برايان کلاو افسانه اي و قهرماني اين تيم در اروپا آن هم در اوايل دهه 80 ميلادي است اما شهرت اصلي ناتينگهام برمي گردد به جنگل هاي شروود در اطراف اين شهر که قصه هاي افسانه اي رابين هود در آن اتفاق افتاد، فيلم و انيميشن  نوستالژيک براي نسل دهه 60 و 70 شمسي که ديدن اين فيلم و انيميشن هنوز جزو اولويت هاي آنها محسوب مي شود.رابين هود شخصيتي دوست داشتني است که حالا قرار است سري جديد آن از نوع فوتبالي با نقش آفريني کريم انصاري فرد به اکران گذاشته شود.

ارسال در: چهارشنبه 21 شهريور ساعت 18:22 (1397/6/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن