عکس تيمي جنجالي با رمز «اخفاي تتو»
شماره خبر : 148004
در عکس تيمي ايران در بازي با ازبکستان، اشکان دژاگه دست راستش را پشت بدنش قرار داده و همين موضوع جنجال هاي زيادي را ايجاد کرده است.

 

به گزارش "روزنامه نود"، جنجال خالکوبي بازيکنان و مربيان حاضر در فوتبال ايران موضوع امروز و ديروز نيست و از سال ها قبل، مسئولان کميته اخلاق، انضباطي و... روي چنين موضوعاتي حساسيت بسيار زياد داشته اند؛ تا جايي که به دليل داشتن تتو روي بدن، آن ها را احضار، جريمه و حتي محروم کرده اند! يکي از بازيکناني که از زمان حضورش در فوتبال ايران، دردسرهاي زيادي را به خاطر خالکوبي تجربه کرده، اشکان دژاگه بوده است. اين بازيکن که در آلمان پرورش يافته، روي هر دو دستش تتوهايي دارد که يکي از آن ها شخصيت اصلي بازي کامپيوتري «شاهزاده ايراني» است و نشان از علاقه اين فوتباليست به ايران دارد. اما با اين حال، ماهيت وجود تتو بي تفاوت به محتواي آن، بارها مورد مخالفت مسئولان فوتبال ايران قرار گرفته است.

 

اشکان دژاگه اولين بازي اش در تيم ملي ايران را با 2 گل زيبا مقابل تيم ملي قطر انجام داد اما آن چه که در کنار اين نمايش جذاب به چشم آمد، ساق‌پوش‌هايي بود که دژاگه براي پوشاندن خالکوبي هايش از آن ها استفاده کرده بود! شايد او تا آن زمان نمي دانست براي پوشيدن پيراهن تيم ملي ايران بايستي بخشي از بدن خود را بپوشاند اما در طول اين سال ها نيز هيچگاه واکنش تندي به اين تصميمات نشان نداد و همواره با تبعيت از رفتارهاي تند اين چنيني پيراهن شماره 21 تيم ملي را پوشيد و براي ايران درخشيد.

 

 

البته در ادامه اعتراض هاي افکار عمومي و کارلوس کي روش باعث شد تا مسئولان رضايت بدهند هافبک سابق تيم ولفسبورگ و فولام بدون ساق بند براي تيم ملي بازي کند و حتي در جام جهاني و جام ملت ها نيز به همين شکل حاضر شد.

 

 

 

انتقال به ليگ برتر ايران در تابستان جاري باعث شد تا دژاگه بيش از هر زمان ديگري در کانون توجهات فوتبال دوستان ايراني قرار بگيرد و حداقل تعداد تصاوير و اخبار منتشر شده از او به ميزان قابل توجهي افزايش يابد. طبيعي است در چنين شرايطي تتوهاي روي دست دژاگه نيز بيشتر ديده شدند و اين بار کميته اخلاق بود که ستاره تيم تراکتور را به تهران فرا بخواند تا در اين باره پرسش کند. دژاگه که هنگام عقد قرارداد با تراکتورسازي، بر مسائل اين چنيني فوتبال ايران واقف بود و خوب مي دانست ممکن است چنين مشکلاتي برايش پيش بيايند  به انتشار تنها يک پست در واکنش به دعوت کميته اخلاق، اکتفا کرد.

 

 

اين بار در پيراهن تيم ملي اتفاقي عجيب براي اين هافبک تکنيکي فوتبال ايران رخ داده است. در عکس تيمي بازي با ازبکستان اشکان دژاگه دست راستش را به پشت برده و به نوعي مخفي کرده تا شايد دست هاي مملو از خالکوبي اش، توسط عکاسان پرتعداد ازبک شکار نشود! البته دژاگه در طول مسابقه همچون اکثر ديدارها بدون ساق بند بود و با شرايط نرمال در زمين حضور داشت. (هنوز درباره اختفاي دست توضيحي ارائه نشده است و مشخص نيست اين کار دقيقا با چه هدفي روي داده است)

 

 

مسئله ديگري که بايد به آن پاسخ داده شود، پارادوکس بين نحوه حضور در تيم ملي و تيم باشگاهي است. دژاگه در تيم ملي ملزم به پوشش خالکوبي هايش نيست اما در تيم باشگاهي و از زمان بازي با استقلال، او با ساق‌پوش در زمين حاضر مي شود.

 

 @navaddaily

ارسال در: چهارشنبه 21 شهريور ساعت 08:19 (1397/6/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن