تاج: سردار آزمون به تيم ملي دعوت مي‌شود/ شکايتي از علي کريمي ندارم
شماره خبر : 147985
تاج، رئيس فدراسيون فوتبال ميهمان برنامه فرمول يک بود که در خصوص خداحافظي سردار آزمون و بازگشت او به تيم ملي توضيحاتي ارائه کرد.

مهدي تاج در پاسخ به اين سوال علي ضياء که چرا بازي‌هاي تدارکاتي ما فقط با ازبکستان است اما عربستان با امثال برزيل بازي تدارکاتي دارد، اظهار داشت: شما ميزان درآمد ايران را با عربستان مقايسه مي‌کنيد؟ ما قطعاً رايزني کرده‌ايم، اما موفق نشده‌ايم. صداوسيما 10 سال است پول فوتبال را نداده، چرا؟ چون مي‌گويد ندارم که بدهم.

بازي تدارکاتي ما با ازبکستان بود اما نتيجه بهتري از عربستان گرفتيم
وي اضافه کرد: عربستان تلاش مي‌کند رياست AFC را به عهده بگيرد. اگر هم با برزيل بازي مي‌کند، لابد پولش را داشته است. ما دور قبل يک بازي با ازبکستان کرديم و نتايج‌مان در جام جهاني هم خيلي بهتر از عربستان بود. ما پيش از جام جهاني با ترکيه، ليتواني، ازبکستان و روسيه بازي تدارکاتي داشتيم و پول برزيل را نداشتيم. اکنون هم بر اساس همين سليقه و دست فرمان پيش مي‌رويم.

تاج يادآور شد: اينکه مردم را نااميد کنيم و بگوييم مي‌دانيد عربستان با چه کساني بازي تدارکاتي داشته، درست نيست. ما صدر آسيا بالاتر از عربستان، کره، ژاپن و استراليا محکم ايستاده‌ايم. در فوتسال هم صدر آسيا هستيم. ما در هيچ بخشي در صدر نيستيم و باز هم آفرين به فوتبال که در صدر ايستاده و موجب غرور جوانان کشور شده است.

منابع ما محدود است، اما نتيجه خوبي در جام جهاني گرفتيم
رئيس فدراسيون فوتبال ادامه داد: ما به لحاظ مالي عدد و رقمي داريم که محدود است، اما به آن مي‌باليم. منابع‌مان هم محدود است و نمي‌توانيم پول آن را بگيريم. مثلا 70 درصد منابع ما در صداوسيماست که نمي‌توانيم بگيريم. آيا خوب است با امکانات محدود جواب خوبي بگيريم؟ ما با همين گزينه‌هاي ارزان و دم دست و قابل تأييد سرمربي مثل ازبکستان و ترکيه بازي کرديم که اين نتيجه را در جام جهاني گرفته‌ايم. با سفير برزيل هم صحبت کرديم.

فرزندانم ازدواج فاميلي کرده‌اند، براي دکترا مي‌خوانند و کاري با ورزش ندارند
وي درباره شرايط زندگي دو فرزندش نيز توضيح داد: يکي از فرزندانم در رشته مديريت اجتماعي و ديگري در رشته مديريت صنعتي دکترا مي‌گيرند. در هيچ بخش دولتي نبوده‌اند و تقريباً هيچ بازي را تماشا نمي‌کنند، هيچ مسافرتي با هيچ تيمي نمي‌روند، هيچ کار دولتي نمي‌کنند و به کلي مشغول ورزش نيستند. هر دو ازدواج کرده‌اند و يکي‌شان فرزند هم دارد. يکي با دختر خاله و ديگري با دختر عمويش ازدواج کرده است.

بايد براي برانکو آرزوي موفقيت کنيم
تاج در پاسخ به سؤالي درباره اختلافات کي‌روش و برانکو اظهار داشت: ما بايد براي آقاي برانکو در باشگاه پرسپوليس آرزوي موفقيت کنيم و به فکر موفقيت پرسپوليس در ليگ قهرمانا آسيا باشيم. همين که پرسپوليس و استقلال تا اينجا رسيده‌اند، دستمريزاد دارد. مديران دو باشگاه روزي 5، 4 ساعت در اتاق ما هستند و هر دو مديرعامل هر روز مي‌آيند و گپ مي‌زنيم که عمدتاً در مورد بدهي‌هاي دو باشگاه است تا راه حلي بيابيم. ما براي آقايان برانکو و کي‌روش و شفر آرزوي توفيق مي‌کنيم.

شکايتي از علي کريمي ندارم
رئيس فدراسيون فوتبال درباره علي کريمي و انتقادات او نيز گفت: آقاي کريمي صرف نظر از اينکه درباره من چه نظري داشته دارد يا خواهد داشت، از بازيکنان خوب کشور ما بوده است و بايد به او احترام بگذاريم. او خيلي زحمت کشيده و انتقاداتي هم به فوتبال داشته که بايد جواب بدهيم. چون به سازمان و تشکيلاتي که نشود به آن انتقاد کرد، مردم احترام هم نمي‌کنند. شکايتي هم از آقاي کريمي در حال حاضر ندارم. در جرايد هم خواندم آقاي هوشنگ مقدس از دست او شکايت کرده که من پيشنهاد دادم او شکايت خود را پس بگيرد. در حوزه فوتبال شکايت کشي خوب نيست.

سردار آزمون به تيم ملي دعوت مي‌شود
وي در پاسخ به سوالي مبني بر اينکه 76 درصد مردم در نظرسنجي «فرمول يک» به دعوت مجدد از سردار آزمون به تيم ملي رأي داده‌اند، گفت: ان‌شاءالله سردار آزمون به تيم ملي دعوت مي‌شود. آقاي کي‌روش هم خيلي او را دوست دارد. درباره خداحافظي او هم من به عنوان رئيس فدراسيون بايد صبور باشم. آقاي آزمون جوان است و طاقت نداشته به خانواده‌اش حرفي بزنند. اين شايسته نيست و من کساني را که به خانواده ورزشکاران توهين مي‌کنند، نکوهش مي‌کنم.

سرمربي تصميم مي‌گيرد چه کسي بازي کند
تاج درباره بازي نکردن قوچان‌نژاد در جام جهاني نيز که پس از آن از بازي‌هاي ملي خداحافظي کرد، گفت: سرمربي تيم ملي است که انتخاب مي‌کند. آقاي قوچان‌نژاد هم خيلي زحمت کشيده است، اما سرمربي تشخيص مي‌دهد چه بازيکني بازي کند و چه تصميمي در اين خصوص بگيرد. آقاي کي‌روش هر بازيکني را دعوت کند، ما تلاش مي‌کنيم او را در تيم ملي داشته باشيم.

ارسال در: سه شنبه 20 شهريور ساعت 20:19 (1397/6/20)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن