نظر سنجي: ترکيب تيم ملي ايران مقابل ازبکستان
شماره خبر : 147977
اولين بازي تدارکاتي ايران در راه آماده سازي جام ملت هاي آسيا امشب در شرايطي مقابل ازبکستان برگزار مي شود که انتخاب ترکيب اصلي از بين ستاره هاي حاضر دشوارترين کار ممکن است.

به گزارش "روزنامه نود"، 25 بازيکن با صلاحديد کارلوس کي روش راهي تاشکند شدند تا شانس حضور در اولين بازي تدارکاتي ايران قبل از جام ملت هاي 2019 امارات را داشته باشند، ستاره هايي که اکثريت آنها در فهرست نهايي تيم ملي در جام جهاني هم حضور داشتند تا به اين ترتيب از آنها به عنوان يکي از بخت هاي اصلي قهرماني در آسيا نام برده شود.


کارلوس کي روش که خوب مي داند بعد از نمايش آبرومندانه ايران در گروه دشوار جام جهاني انتظارات از او و شاگردانش به مراتب بالا رفته و همگان انتظار جنگيدن اين تيم براي قهرماني در جام ملت هاي آسيا را دارند در فهرست مدعوين به اردوي تيم ملي استراتژي کلي خود براي مسافران امارات را مشخص کرد چون بعيد به نظر مي رسد در فاصله سه ماه تا آغاز بزرگ ترين تورنمنت فوتبال در قاره کهن او بخواهد ترکيب تيمي ايران را دگرگون کند.


با نگاهي به اين فهرست 25 نفره همين طور نفراتي که بنا به دلايل مختلف از جمله مصدوميت و مشکلات شخصي در اين سفر همراه ايران نبودند مي توان گفت انتخاب 11 نفر اصلي براي ايران به سخت ترين چالش ممکن براي مرد پرتغالي تبديل شده است، چالشي دشوارتر از روند تمديد قرارداد او با فدراسيون فوتبال و پشتيباني که کارلوس در راه آماده سازي تيم انتظار دارد.

 


بررسي تک به تک پست ها با نفرات مدعي حضور در اين پست ها اين واقعيت را به اثبات مي رساند که در حال حاضر در هر پست دو تا سه بازيکن آماده و باانگيزه در اردوي تيم ملي حضور دارند که هر کدام شان لايق اعتماد از سوي سرمربي براي نشان دادن توانايي هاي خود هستند از همين رو مي توان اعتراف کرد کي روش براي انتخاب 11 نفر اصلي روزها و لحظات دشوار و تعيين کننده اي پيش رو خواهد داشت.


جدال امشب با ازبکستان اولين گام از چالش جديد مربي پرتغالي محسوب مي شود از همين رو ترکيبي که او در ابتدا به ميدان مي فرستد مي تواند از دو جنله حائز اهميت باشد . اول اين که او با به ميدان فرستادن اسکلت اصلي تقريبا برنامه هاي خود و آن چه در ذهن دارد را براي قهرماني در آسيا رو خواهد کرد يا دوم اين که با اعتماد به جوانان کمتر ميدان ديده در ترکيب اصلي رقباي سرسختي براي نفرات اصلي مدنظرش خواهد ساخت تا حس جنگيدن براي حفظ جايگاه اصلي را ميان نفرات آب ديده شده در جام جهاني را زنده نگه دارد.

 

 

با توجه به تمام گمانه زني هاي موجود همين طور با اشاره به نفرات غايب در اين اردو انتخاب کردن ارنج اصلي تيم ملي را به شما مخاطبان و همراهان هميشگي "ورزش سه" سپرديم تا ارنج احتمالي و مورد نظرتان براي تيم ملي ايران چه در بازي امشب چه براي ساير بازي هاي تدارکاتي همين طور جام ملت هاي آسيا را انتخاب کنيد.

 

 

دروازه بان ها


عليرضا بيرانوند، امير عابدزاده و سيدحسين حسيني 


مدافع راست


رامين رضائيان، وريا غفوري، صادق محرمي 


مدافع چپ 


احسان حاج صفي، ميلاد محمدي، آرمين سهرابيان


مدافع وسط


پژمان منتظري، مرتضي پورعلي گنجي، سيدمجيد حسيني، روزبه چشمي 


هافبک دفاعي


سعيد عزت الهي، اميد ابراهيمي، علي کريمي


وينگر راست


عليرضا جهانبخش، مهدي ترابي، علي قلي زاده


وينگر چپ 


مهدي طارمي، وحيد اميري


هافبک ها


اشکان دژاگه، مسعود شجاعي


مهاجم


کريم انصاري فرد و سامان قدوس

ارسال در: سه شنبه 20 شهريور ساعت 12:44 (1397/6/20)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن