او بالاتر از مسي و رونالدو است!
شماره خبر : 147976
اختصاصي | در توضيح آينده کيليان امباپه بايد به همين تک جمله بسنده کرد که او شايسته ترين وارث براي تاج و تخت لئو مسي و رونالدو خواهد بود.

شايد آن روزي که کيليان امباپه با 14 سال سن تمام در و ديوار اطاقش را از عکس هاي کريستيانو رونالدو پر کرده بود و بزرگترين موفقيت زندگي اش را گرفتن عکس يادگاري با اين ستاره دنياي فوتبال مي دانست يا آن روز هايي که ليونل مسي چپ و راست توپ هاي طلا را درو مي کرد، هيچ کس حتي خود او باور نمي کرد روزي موفق شود آماري بهتر از اين دو ابر ستاره فوتبال جهان به ثبت برساند.

 

اما به گواه رياضيات و برخي فوتبالدوستان، امباپه در 19 سالگي به لحاظ آماري و تاثير گذاري، بسيار از دو بازيکن بزرگ دنياي فوتبال جلوتر بوده است. در دنياي فوتبال سال هاست که همه در انتظار رشد بازيکني با کيفتي نزديک به مسي و رونالدو هستند. شايد نزديکترين بازيکنان حال حاضر به اين دو کيليان امباپه و مارکو آسنسيو باشد اما براي رسيدن به جايگاه فعلي بزرگترين بازيکنان 10 سال اخير فوتبال جهان، راهي به غايت سخت پيش روي اين دو است.

 

کيليان امباپه برنده جايزه پسر طلايي 2017
کيليان امباپه برنده جايزه پسر طلايي 2017

 

مهاجم فرانسوي باشگاه پاري سن ژرمن خود را به آنها نزديک تر کرده است و مي توان او را شايسته ترين وارث براي تاج و تخت باشکوه اين دو دانست.کيليان در 19 سالگي 52 گل براي باشگاهش به ثمر رسانده است و در ليگ قهرمانان اروپا نيز 10 باري موفق به فتح دروازه رقبا شده است. اين در حالي است که اين آمار براي کريستيانو رونالدو 17 گل و ليونل مسي 26 گل در همان سن بوده است. مسي دو بار موفق شده بود در  ليگ قهرمانان گلزني کند و رونالدو حتي آن را تجربه هم نکرده بود!

 

کيليان امباپه
کيليان امباپه

 

اما تفاوت تنها در تعداد بازي يا گلزني هاي اين دو نبوده است. ستاره فرانسوي حالا در 19 سالگي برنده جام جهاني شده است؛ موضوعي که براي هر دو رقيبش با دو جين افتخار تيم و فردي هنوز يک رويا دست نيافتني محسوب مي شود. آنهم در شرايطي که کيليان نقش محوري در اين قهرماني داشته و همين حالا هم در باشگاهش يک مهره کليدي و تاثير گذار محسوب مي شود.

 

مقايسه آماري امباپه - رونالدو - مسي در 19 سالگي
مقايسه آماري امباپه - رونالدو - مسي در 19 سالگي

 

زياد دور نيست روزي که توپ طلا را در دستان اين اعجوبه فرانسوي ببينيم و آن روز را مي توان نقطه آغازي براي شروع تاريخ سازي او در فوتبال جهان دانست.

ارسال در: سه شنبه 20 شهريور ساعت 12:43 (1397/6/20)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن