قطبي - هيدينگ؛ يکبار ديگر اين بار در چين (عکس)
شماره خبر : 147972
افشين قطبي بعد از استعفا از تيم شيجيا ژوانگ چين در آستانه حضور در تيم ملي المپيک اين کشور در کنار گاس هيدينگ قرار دارد.

به گزارش "روزنامه نود" و به نقل از خبرگزاري سينا چين، افشين قطبي سرمربي سابق تيم شيجيا ژوانگ در آستانه حضور در تيم ملي المپيک چين قرار دارد و به عنوان عضوي از کادرفني گاس هيدينگ انتخاب مي‌شود. قطبي هفته گذشته از هدايت تيم باشگاهي خود استعفا داد و يک مربي ازبک جانشين او در باشگاه شيجيا شد. حال اين خبرگزاري مشهور چيني عکسي از افشين قطبي در کنار گاس هيدينگ در حال تماشاي يک مسابقه فوتبال منتشر کرده است.


در اين ميان برخي از رسانه‌هاي چيني ديگر از قول گاس هيدينگ مطلبي را عنوان کرده است که قطبي به عنوان يکي از دستياران اين مربي سرشناس هلندي در تيم ملي المپيک چين مشغول به کار خواهد شد. اين دو مربي پيش از اين در تيم ملي کره جنوبي با يکديگر سابقه همکاري دارند و هيچ بعيد نيست در آينده‌اي نزديک بار ديگر در کنار هم قرار بگيرند. در عين حال منابع نزديک به قطبي مي گويند او قصد دارد حرفه خود را به عنوان سرمربي يک تيم باشگاهي ادامه دهد اگرچه نقش هيدينگ در تيم المپيک چين سوپروايزري است و نقش اصلي را قطبي برعهده خواهد داشت .


در ادامه افشين قطبي در واکنش به شايعات موجود در رسانه‌هاي چيني اعلام کرد: اين پيشنهاد فعلا جدي نيست و من در فکر مربيگري تيم‌هاي باشگاهي بزرگ هستم.


قطبي در صورت حضور در تيم ملي المپيک چين چهارمين تجربه خود در رده ملي را پشت سر مي‌گذارد. وي قبل از ورود به فوتبال ايران يکي از دستياران هيدينگ در کره جنوبي بود. دومين تجربه اين مربي با ايران سپري شد. جايي که تيم ملي با هدايت اين مربي جام ملت‌هاي آسيا در سال 2011 را پشت سر گذاشت و به توفيق چنداني دست نيافت. سومين تجربه قطبي در رده ملي همراه با پاتريک کلايورت بود. او در کنار ستاره هلندي به تيم ملي کوراسائو رفت و حضور کوتاه اما موفقي در اين تيم داشت و حالا در انتظار چهارمين تجربه خود اين بار در چين است.

 

 


هم‌چنين امروز باشگاه شيجياژوانگ چين با انتشار بيانيه‌اي از زحمات قطبي در تيمش تشکر و آرزو کرد بار ديگر اين مربي را در تيم خود ببيند. مديران باشگاه شيجيا امروز با استعفاي افشين قطبي موافقت کردند و ياسين پتروف بلغاري را به عنوان جانشين وي معرفي کردند.  


قسمتي از بيانيه باشگاه شيجيا ژوانگ به شرح زير است: افشين قطبي 21 ماه در کنار ما حضور داشت و روحيه جنگندگي را در تيم ما به وجود آورد. اين مربي براي اولين بار به جوانان اعتماد کرد و با بازي دادن به آن‌ها ميراث بزرگي براي ما به جا گذاشت. ما از او تشکر مي‌کنيم و اميدواريم بار ديگر او را در باشگاه خود ببينيم.

ارسال در: سه شنبه 20 شهريور ساعت 00:55 (1397/6/20)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن