گزارش خبرنگارروزنامه نود از اندونزي|خادم: آزادکاران فراتر از پيش‌بيني‌ها ظاهر شدند/ اميدوارم فرنگي‌کاران هم به هدف خود برسند
شماره خبر : 147540
رئيس فدراسيون کشتي ارزيابي خود را از نتايج کشتي‌گيران در بازي‌هاي آسيايي اعلام کرد.

به گزارش خبرنگار اعزامي خبرگزاري روزنامه نود از اندونزي، رسول خادم رئيس فدراسيون کشتي و سرمربي تيم ملي کشتي آزاد ايران در پاسخ به اين سوال که آيا آزادکاران انتظارات را برآورده کردند، گفت: پيش بيني ما با توجه به شرايط موجود، وضعيت بچه‌ها و تغيير اوزان و با توجه به کاهش وزن‌ها نسبت به دور قبل و شرايطي که کشورهاي آسياي ميانه به خصوص ازبکستان با جذب کشتي‌گيران روسيه ايجاد کرده‌اند،  اين بود که به 2 مدال طلا خواهيم رسيد اما بچه‌ها غيرت کرده و در همان روز نخست به 2 طلا رسيديم و در روز پاياني هم پرويز هادي به نشان طلا رسيد تا با 3 طلا به کار خود پايان دهيم. 

خادم در ادامه گفت: بچه‌هاي ما شرايط يکساني نداشتند و بعضي کم تجربه بوده و برخي تجربه بيشتري داشتند. به خصوص در سبک وزن و ديگر اينکه ما در سال‌هاي گذشته و در سنگين وزن به خصوص 97 و 125 کيلوگرم آسيا به مدال رسيده‌ايم اما امسال به توجه به شرايطي که توضيح دادم کار تا حدود زيادي برايمان سخت شده بود؛ اما با تلاشي کردند اين بار هم دست‌مان از مدال کوتاه نماند و توانستيم عنوان قهرماني سنگين وزن را از آن خود کنيم. 

سرمربي تيم ملي کشتي آزاد درباره انتقاداتي که قبل از مسابقات بابت انتخاب عليرضا کريمي براي وزن 97 کيلوگرم از کادر فني مي‌شد گفت: خب طبيعي است چرا که کشتي ورزشي است که متعلق به عموم مردم بوده و ورزش ملي ما است، مردم علاقمند بوده و اخبار آن را دنبال مي‌کنند. مباحث کارشناسي و فني هم که جاي خود را دارد با تمام اين وجود ارزيابي و پيش بيني ما اين بود با توجه به شرايط 97 کيلوهاي آسيا به خصوص کشتي‌گير داغستاتي الاصل ازبک‌ها، کريمي مي‌تواند در اين وزن با توجه به داشت‌هايش ما را به هدف‌مان برساند و ديديد که اينطور هم شد. 

خادم درباره مبارزات مصطفي حسين خاني و اينکه نماينده وزن 74 کيلوگرم تيم ملي توقعات را برآورده نکرد گفت: مصطفي لايق حضور در فينال بود و ما ديديم که در مبارزه با آزادکار ازبکستان کشتي را حسين‌خاني گرفت اما در نهايت برنده حريف بود و در ادامه آزادکار ايران بسيار غم انگيز کار خود را دنبال کرد. ما ديديم که رقابت وزن 74 کيلوگرم بسيار سنگين دنبال شد و اگر به جمع کشتي‌گيران آسيايي نمايندگان آمريکا، روسيه و ايتاليا را اضافه کنيم کيفيت رقابت‌هاي اين وزن را بايد بالاتر از ساير اوزان و در سطح جهاني بدانيم. با اين حال مصطفي لايق کسب مدال بود البته که اشتباهاتي داشت، فرصت‌هايي را از دست داد و اين موجب شد تا علي‌رغم زحمتي که روي تشک کشيد به نتيجه دلخواه نرسد. 

رئيس فدراسيون کشتي در مورد عملکرد رضا اطري که به مدال برنز رسيد گفت: همه ما مي‌دانيم که کشتي گرفتن در سبک وزن آسيا کار دشواري است البته گاهي آسيا سطح کيفي خود را نسبت به جهان در اين وزن از دست مي‌دهد اما حالا اينطور نيست و آسيا با نمايندگان مغولستان، ژاپن، هند، کره شمالي و ... حرف‌هاي زيادي در جهان دارد. سهم عمده اي در کسب نتيجه خواهد داشت. حضور رضا اطري در اين مسابقات نشان داد که روند رو به جلويي دارد. ما اميدوار هستيم تلاشي که اطري انجام مي‌دهد با فکر تر و آرامش بيشتري باشد تا در ادامه و در مسابقات بزرگ‌تر هم به مدال برسد. 

خادم درخصوص پيش بيني‌اش از نتايج کشتي فرنگي گفت: پيش بيني ما براي کشتي فرنگي با توجه به شرايط موجود کسب دو مدال طلاست. البته که تا وارد مسابقه نشده‌اند نمي‌توان در اين باره اظهار نظر کرد اما با اين وجود اميدوار هستيم که به هدف‌شان برسند. 

سرمربي تيم ملي درباره عملکرد نماينده وزن 65 کيلوگرم گفت: مهران نصيري در اولين ميدان جدي خود حضور يافته بود. او در کشتي اول خودش نبود و به نوعي مي‌توان گفت که شرايط سالن و مسابقات او را گرفته بود و اين براي او که تجربه زيادي ندارد طبيعي است. البته مهران شرايط وزني خوبي براي اين وزن دارد. ما در ميدان‌هاي بين المللي قبلي  که او را محک زديم، ارزيابي‌مان اين بود که حرکت رو به جلويي داشته، البته که ايراداتي هم به لحاظ فني و قواي جسمي دارد که بايد آنها را برطرف کنيم.

ارسال در: دوشنبه 29 مرداد ساعت 23:25 (1397/5/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن