اخراج ايران و عربستان از رقابت هاي آسيايي جاکارتا!
شماره خبر : 147537
اختصاصي | نمايش ناجوانمردانه تيم ملي اميد هاي ايران و همچنين عربستان در دور آخر رقابت هاي گروهي بازي هاي آسيايي جاکارتا فيفا را دچار حساسيت هايي کرده است.

شکست ناباورانه دو تيم ايران و عربستان در ديدار برابر ميانمار و کره شمالي که به شکلي ناجوانمردانه براي قرار گرفتن در قرعه اي مناسب در مرحله حذفي رقابت هاي آسيايي جاکارتا صورت پذيرفت اعتراض بسياري از شرکت کنندگان در اين رقابت ها و البته گزارشات ويژه ناظرين و ورود مستقيم AFC و  FIFA را به پرونده رعايت نکردن بازي جوانمردانه در پي داشت.

 

مشخصا تيم ملي ايران توانايي پيروزي برابر ميانمار را داشت و با هدف شکست در ديدار برابر اين تيم بسيار ضعيف به ميدان رفت، در آن سو عربستان با نتيجه اي ناباورانه باخت را به خود تحميل کرد تا در نهايت با نتيجه 3_0  در رده سوم جدول گروه F قرار بگيرد و با 4 امتياز به عنوان برترين تيم سوم به قرعه اي بسيار آسان برخورد کند که راه صعودش هموار تر شود!

 

بازيکنان ايران و عربستان
بازيکنان ايران و عربستان

 

کميته هاي بررسي و حقيقت ياب فيفا پس از مطلع شدن از اين اتفاقات سريعا خود را وارد پروسه تحقيقات کردند تا پس از بررسي نهايي در اين باره  تصميم گيري کنند؛ هرچند که حميد استيلي معتقد است در ديدار ايران و ميانمار خيلي اتفاق خاصي رخ نداده و شکست در اين ديدار با توجه به صعود از پيش مسجل شده ايران خيلي عجيب به نظر نمي رسد و اتفاق ويژه و خاص در ديدار عربستان و کره شمالي رخ داده است!

 

اين صحبت هاي استيلي به نظر بسيار احساسي مي آيد، چرا که عملا ايران با دريافت گل هاي بيشتر از سوي ميانمار در خطر حذف قرار مي گرفت و سعود اميدهاي کشورمان به هيچ وجه از پيش مسجل نشده بود و هر 4 تيم شانس صعود داشتند؛ شايد طبق عادت مرسوم استيلي خيلي زود اين مصاحبه را تکذيب کند اما مشخصا نتيجه و عملکرد  به جاي مانده از اين ديدار را به هيچ عنوان نمي توان تکذيب کرد.

 

فيفا
فيفا

 

در صورتي که فيفا به کمک AFC  تصميم گيري نمايد، قطعا حکمي همچون اخراج و کنار گذاشته شدن از بازي هاي آسيايي جاکارتا به دليل رعايت نکردن بازي جوانمردانه در انتظار دو تيم ايران و عربستان خواهد بود!

ارسال در: دوشنبه 29 مرداد ساعت 23:19 (1397/5/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن