تيم منتخب هفته چهارم ليگ برتر +تصاوير
شماره خبر : 147495
تيم منتخب هفته چهارم ليگ برتر در حالي انتخاب شد که تيم پارس جنوبي جم با 3 بازيکن بيشترين نماينده را در ترکيب هفته دارد.
به گزارش “روزنامه نود” هفته چهارم مسابقات ليگ برتر ايران شب گذشته به پايان رسيد و پديده مشهد با کسب برتري برابر سپيدرود رشت با 9 امتياز به صدر جدول مسابقات رسيد. شاگردان يحيي گل‌محمدي در اولين ديدار هفته به مصاف سپيدرود رشت رفتند و با شکست 2-0 اين تيم بحران زده عنوان صدرنشيني را به دست آوردند. در ديگر ديدار حساس اين هفته تيم پارس جنوبي جم در خانه توانست بار ديگر استقلال تهران را شکست دهد و با نتيجه 1-0 مقابل حريف قدرتمند خود به پيروزي برسد.


در ديگر مسابقات روز پنجشنبه هم تيم فولاد خوزستان بازي باخته مقابل نساجي را با نتيجه برد 2-1 پشت سر گذاشت و هفت امتيازي شد. تيم پيکان هم به نتيجه‌اي بهتر از تساوي خانگي 1-1 مقابل شاگردان فيروز کريمي در ماشين‌سازي دست نيافت‌.


اما در روز‌ جمعه مسابقات ليگ برتر با هيجان بيشتري ادامه يافت. در اولين ديدار اين روز تيم تراکتورسازي تبريز با حضور در استاديوم مملو از تماشاگر يادگار امام تبريز به مصاف سايپا تهران رفت و با تک گل دانيال اسماعيلي‌فر به اولين 3 امتياز خود در ليگ هجدهم دست يافت. تيم پرسپوليس تهران هم در ورزشگاه آزادي برابر نفت مسجدسليمان قرار گرفت و به نتيجه‌اي بهتر از تساوي 0-0 برابر اين تيم دست نيافت تا در رده سوم قرار بگيرد.  شاگردان امير قلعه‌نويي در سپاهان هم توانستند دربي اصفهان را با برد پشت سر بگذارند و در يک جدال جذاب و نفس‌گير ذوب‌آهن را با نتيجه 2-1 شکست دهند. آخرين مسابقه هفته چهارم هم در آبادان برگزار شد و تيم صنعت نفت آبادان با نتيجه 2-2 مقابل استقلال خوزستان متوقف شد.


ترکيب تيم منتخب هفته چهارم به شرح زير است:

 


دروازه‌بان :


ايمان صادقي (سپيدرود رشت):

 


در روز شکست سپيدرود بي شک ايمان صا‌دقي بهترين بازيکن ميدان بود.‌ دروازه‌بان جوان و با تجربه سپيدرود در اولين بازي خود براي اين تيم پرطرفدار گيلاني خوش درخشيد و مانع از سنگين‌تر شدن شکست سپيدرود در دومين بازي خانگي شد. صادقي اگر چه در اين مسابقه دو گل دريافت کرد اما با واکنش‌هاي خوب خود به خصوص در نيمه دوم بازي بارها دروازه‌اش را از خطر فروپاشي نجات داد و جور اشتباهات خط دفاعي را يک تنه به دوش کشيد. او در اين ديدار شوت بسيار زيباي اکبر صادقي را از زير طاق دروازه بيرون کشيد و دقايقي بعد با يک دبل سيو استثنايي امين قاسمي‌نژاد و محمدرضا خلعتبري را در گشودن دروازه ناکام گذاشت تا علي‌رغم شکست تيمش به عنوان دروازه‌بان برتر هفته شناخته شود.

 

مدافعان:


محمد ستاري(پارس جنوبي جم) :

 


مدافع چپ پارس جنوبي هرقدر پارسال در ترکيب ذوب آهن مقابل وريا غفوري ناکام ماند، در بازي پنجشنبه شب اجازه خودنمايي به شماره 21 استقلال را نداد. ستاري در جناح چپ پارس جنوبي با عملکرد خوبي که داشت اجازه نفوذ به فرشاد محمدي مهر و وريا غفوري را نداد و همه توپ هايي که از آن سمت به طرف دروازه پارس جنوبي رفت را دفع کرد. نتيجه عملکرد خوب ستاري در اين پست چنين بود که استقلالي ها نتوانستند ارسالي از سمت او روي دروازه در طول 90 دقيقه داشته باشند. ستاري که هماهنگي خوب در سمت چپ پارس جنوبي با روح الله سيف اللهي دارد، با استفاده از قدرت پاي چپش چندين بار فضا را براي فرار اين بازيکن فراهم کرد و موقعيت هايي روي اين صحنه ها براي پارس جنوبي ايجاد شد.

 

عزت‌الله پورقاز (سپاهان اصفهان):

 


شايد بتوان سپاهان را فاتح بزرگ هفته دانست. تيمي که با هدايت امير قلعه‌نويي حالا مدعي شده است و توانست در ديدار چهارم خود در ليگ برتر مقابل ذوب‌آهن به يک برد بزرگ دست پيدا کند. مدافع سابق تيم ملي که حالا با حضور قلعه‌نويي احيا شده است در اين ديدار عملکرد خوبي از خود نشان داد. پورقاز در نيمه اول و دو دقيقه بعد از گل نخست سپاهان توانست از نفوذ خود استفاده کند و گل دوم تيمش را با ضربه سري زيبا وارد دروازه مظاهري کند. اما مدافع مياني طلايي پوشان در نيمه دوم بهتر ظاهر شد. جايي که ذوبي‌ها براي جبران گل خورده فشار زيادي را بر روي دروازه سپاهان وارد کردند و مدافعان مياني اين تيم توانستند به خوبي برابر حملات ذوب‌آهن مقاومت کرده و سه امتياز شيرين براي سپاهان به دست آوردند.

 

کوليبالي (نفت مسجدسليمان):

 


اين مدافع اهل مالي وفادارترين شاگرد عبدالله ويسي شناخته مي‌شود. کوليبالي همراه با اين مربي در استقلال خوزستان، سپاهان اصفهان و حالا در نفت مسجدسليمان حضور داشته و جز بازيکنان ثابت ويسي است. اين مدافع تنومند در جدال با پرسپوليس روز بسيار خوبي را پشت سرگذاشت و اجازه نفوذ و حرکت را به مهاجمان زهردار قرمزپوش علي‌الخصوص علي عليپور نداد. به همين دليل شاگردان برانکو به سانتر از جناحين رو آوردند تا بتوانند قفل دروازه نفت را باز کنند که در اين مورد هم کوليبالي موفق ظاهر شد و توانست اکثر ضربات سر را بالاتر از بازيکنان داخل زمين بزند و يک امتياز شيرين براي تيم و مربي وفادار خود به عمل آورد.


هافبک‌ها:


حسين پوراميني(پارس جنوبي جم) :

 


مرد بي‌ادعاي پارس جنوبي در ميانه ميدان نقشي محوري مقابل استقلال داشت. حسين پوراميني در اکثر نبردهاي تن به تن با فرشيد اسماعيلي توانست موفق عمل کند و اجازه نفوذ و دريبل را به ستاره کليدي استقلالي ها نداد. پوراميني با ايستادگي در خط هافبک پارس جنوبي جلوي ايجاد موقعيت هاي زيادي را براي استقلال گرفت. در حملات نيز پوراميني با پاس هايي که براي نفرات کناري پارس جنوبي ارسال کرد، فضا را براي ايجاد موقعيت گلزني فراهم کرد. يکي از نکات مثبت ديگر بازي پوراميني توانايي حفظ توپ او در ميانه ميدان بود. جايي که با نگه داشتن توپ در وسط زمين فرصت را براي فرار بازيکنان هجومي تر فراهم مي کرد و در نهايت پاس هاي دقيقي را برايشان ارسال مي کرد.

 

 

مهدي کياني (سپاهان اصفهان):

 


کاپيتان فصل گذشته تراکتورسازي تبريز حالا به عنوان کاپيتان پر افتخارترين تيم ايران شناخته مي‌شود. هافبک تنومند سپاهان با استفاده از تجربه‌ي بالاي خود توانست تيمش را به برد دلچسب در دربي اصفهان برساند. کياني در اين ديدار پاس گل اول تيمش را هم با ارسالي زيبا به نام خود زد. درست جايي که در ميانه‌هاي ميدان ضربه خطايي براي سپاهان به دست آمد و کاپيتان طلايي پوشان با ارسال دقيق خود براي محمدي گل اول براي سپاهان به دست آمد. در ادامه و علي الخصوص در نيمه دوم ذوبي‌ها فشار زيادي را بر روي دروازه شاگردان امير قلعه‌نويي وارد کردند که مهدي کياني با کمک خط دفاع خود توانست بيشتر حملات را خنثي کرده و در عوض سپاهان را صاحب موقعيت‌هايي کند.  

 

سعيد صادقي (پديده مشهد):

 


هافبک راست پاي خونه به خونه بابل و پيکان تهران اين در بازي هفته چهارم ليگ برتر ستاره پديده بود و يکي از عوامل تاثيرگذار صعود تيمش به صدر جدول مسابقات شناخته شد. صادقي مقابل سپيدرود به دستور يحيي گل‌محمدي در خط هافبک به بازي گرفته شد و توانست بر هر دو گل تيمش تاثير بگذارد. اين هافبک جوان در ديدار مقابل سپيدرود به خوبي در عمق دفاع سپيدرود نفوذ کرده و ياران خود را صاحب موقعيت گلزني مي‌کرد. وي در نيمه اول با دريافت پاس قطري قاسمي‌نژاد از سمت راست زمين به سرعت توپ را به جريان درآورد و با ارسال سانتري زيبا به محوطه جريمه سپيدرود گل اول پديده را طرح ريزي کرد. صادقي که در نيمه دوم هم ستاره تيمش بود، توانست در دقيقه 76 با ارسال کرنري کوتاه به تير اول يونس شاکري را در موقعيت گلزني قرار دهد و پديده را به گل دوم برساند.

 

روح الله سيف اللهي(پارس جنوبي جم) :

 


وينگر چپ پارس جنوبي مقابل استقلال با سرعت استثنايي و تکنيک خوبش از جناح چپ بارها نفوذ کرد و روز سختي را براي آبي هاي پايتخت رقم زد. سيف‌اللهي که يار مستقيمش فرشاد محمدي مهر بود بارها او را دريبل زد و حتي کمک ساير بازيکنان استقلال به محمدي مهر هم در طول بازي نتوانست جلودار سيف‌اللهي شود. او در بازي ديروز چندين بار با استارت‌هاي سريع به محوطه جريمه رسيد و اگر کمي خوش شانس بود هم مي‌توانست گل بزند و هم پاس گل بدهد. نمونه‌اش هم ارسال زيبايي بود که براي صالحي انجام داد و او با بي‌دقتي موقعيت استثنايي را در نيمه دوم از دست داد و ضربه اي که خودش با اختلاف کم به سمت مخالف رحمتي زد و با بدشانسي از کنار دروازه عبور کرد. سيف‌اللهي قطعا يکي از دونده‌ترين بازيکنان حاضر در زمين بود و نشان داد در آينده مي‌تواند يک مهره تاثيرگذار براي پارس جنوبي باشد.

 

اشکان دژاگه (تراکتورسازي تبريز):

 


کاپيتان تيم ملي ايران اين روزها در ترکيب پرستاره تراکتورسازي به خوبي مي‌درخشد و به دنبال اين است تا ثابت کند که براي استراحت به ايران نيامده! دژاگه که در روز سياه تراکتور مقابل استقلال بهترين بازيکن تيمش بود، روند خوبش را در هفته چهارم هم ادامه داد تا شاگردان توشاک با کسب برتري مقابل سايپا به اولين سه امتياز خود در ليگ هجدهم دست يابند. بي شک دژاگه همراه با مسعود شجاعي به تنهايي سطح بازي تراکتور را جا به جا کرده و اين تيم پرطرفدار را تاکتيک پذير کرده‌اند. شماره ?? تراکتور در جدال برابر سايپا به خوبي نبض جريان بازي را در دست گرفت و با پاس‌هاي هوشمندانه خود موقعيت‌هايي را براي تراکتوسازي ايجاد مي‌کرد. هم‌چنين دژاگه در بسياري از موارد با پخش کردن به موقع توپ و ايجاد مثلث همراه با ديگر يارانش مالکيت بازي را به نفع تراکتورسازي چرخاند تا به شايستگي در تيم هفته چهارم باشد.

 

مهاجمان:


حسن بيت‌سعيد (فولاد خوزستان) :

 


مهاجم سابق استقلال تهران تا به اينجاي کار بهترين بازيکن فولاد خوزستان به حساب مي‌آيد. بيت سعيد در ديدار اول تيمش مقابل پارس جم هر دو گل فولاد را به ثمر رساند و حالا با درخشش برابر نساجي يک تنه شش امتياز براي قرمزپوشان اهوازي به دست آورده است. وي در بازي با نساجي توانست از غفلت مدافعان حريف به خوبي استفاده کند و با نفوذ بين دو نفر و استفاده از هوش خود يک پنالتي براي فولاد به ارمغان آورد. در ادامه اين مهاجم با تکيه با تکنيک خود توپ را تا نزديکي محوطه جريمه پيش آورد و با شليک آن به سمت دروازه و پس از برخورد به تيرک و سپس حامد لک، گل دوم براي فولاد به دست آمد تا سيروس پورموسوي از اين ديدار سه امتياز شيرين کسب کند.

 

وحيد خشتان (استقلال خوزستان):

 


بي شک اين مهاجمان جوان تا به اينجا پديده ليگ برتر فوتبال ايران بوده است. خشتان با دو گلي که روز گذشته وارد دروازه صنعت نفت آبادان کرد، حالا با چهار گل بالاتر از ديگر مهاجمان نامدار ليگ برتر به عنوان آقاي گل شناخته مي‌شود. وي در ديدار مقابل نفت در همان نيمه اول از پاس کريمي نهايت استفاده را برد و با يک ضربه زيبا توپ را از بالاي سر گردان رد و گل اول را براي استقلال خوزستان به ثمر رساند. او در نيمه دوم هم زهر خودش را بار ديگر به تيم ميزبان ريخت و با ضربه‌اي روي پا و قدرتمند گل دوم تيمش را وارد دروازه صنعت کرد که اين گل ? دقيقه بيشتر دوام نداشت و کرار بازي را به تساوي کشاند.

 
ارسال در: شنبه 27 مرداد ساعت 17:18 (1397/5/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن