ورود اسلحه سرد به استاديوم آزادي، آزاد!
شماره خبر : 147494
با موضع گيري چهره ها که نسبت به اتفاقات چند هفته گذشته در استاديوم‌ها وجود داشت، به نظر مي‌رسيد جو هفته چهارم متفاوت باشد اما شرايط در آزادي همچنان در وضعيت قرمز قرار داشت.

به گزارش "روزنامه نود"، درگيري، سنگ پراني، فحاشي و ...؛ اين مسائل اتفاقاتي بود که باعث شده بود تا سه هفته ابتدايي ليگ برتر با جنجال بزرگي روي سکوها همراه باشد. با اين حال با شدت گرفتن اين موضوع در دو ديدار استقلال - تراکتورسازي و استقلال خوزستان - پرسپوليس، چهره هاي ورزشي و البته ورزش دوستان با انتشار بيانيه‌هايي اين حرکت را محکوم کردند. واکنشي که روز اول اين مسابقات در هفته چهارم دلپذير کرد و به نظر مي‌رسيد بار ديگر فضاي فوتبال در استاديوم مناسب شود. اما در شرايطي که پرسپوليس تا دقايق پاياني از دستيابي به گل مقابل نفت مسجد سليمان ناکام مانده بود و اسير ضدفوتبال حريف شده بود، درگيري ميان طرفداران دو تيم بار ديگر صحنه هاي تلخي را رقم زد.

 


در ثانيه‌هاي پاياني که هواداران پرسپوليس قصد خروج از استاديوم را داشتند و از نتيجه نااميد بودند، انتقاداتي همراه با کلماتي تند را متوجه عبدالله ويسي کردند. هواداران معتقد بودند سرمربي نفت مسجد سليمان با فوتبالي غيرجوانمردانه اين تساوي را به دست آورده و با شعارها و البته برخي کلمات ناشايست اين اعتراض خود را به نمايش گذاشتند.


درست در لحظه اي که بازيکنان نفت با سوت پايان بازي قصد داشتند شادي تساوي شيرين خارج از خانه را با هواداران خود تقسيم کنند، مسجد سليماني ها با شعار تند خود اقدام به موضع گيري و پاسخ به هواداران پرسپوليس کردند. اقدامي که به درگيري طرفين انجاميد و آنها در حصار بين دو سکو و در حالي که فنس بين آنها فاصله انداخته بود با شعار و مشت‌هاي دور از هم و البته نشانه‌هاي دستي از خجالت هم درآمدند تا بار ديگر آزادي شاهد صحنه هاي تلخ و به دور از فرهنگ هواداري باشد.

 

 


در اين ميان اما صحنه عجيب‌تر زماني رخ داد که يکي از هواداران نفت مسجد سليمان ناگهان با چاقو اقدام به درگيري با هواداران رقيب کرد. او که قصد داشت با عبور از فنس سکوها خود را به ميان هواداران پرسپوليس رسانده و انتقام اين جملات را بگيرد با ورود ماموران در اين راه ناکام بود.  در ادامه با افزايش نيروهاي يگان ويژه اين هوادار به بخش ديگري منتقل شد و توسط بازپرس سيار مجموعه آزادي مورد بازجويي و پرونده سازي قرار گرفت. ساعاتي بعد اما چهره او کاملا مشخص مي‌کرد که از اين اتفاقات نادم است.

 

 

با اين حال موضوع انتقادي به گيت ورودي وارد است؛ جايي که عليرغم سخت‌گيري‌ها مشخص نيست چطور اجازه ورود سلاح سرد به اين هوادار داده شده و همچنان برخلاف استاديوم‌هاي قابل اعتنا در دنيا بازرسي‌ها بدني صورت مي‌گيرد و اقدامي براي استقرار گيت‌هاي الکترونيکي انجام نشده تا اينچنين فردي اقدام جنون آميزي را ترتيب دهد و جان ديگران را به خطر بيندازد.


هفته چهارم ليگ برتر هم با اين اتفاق تلخ همراه شد تا ليگ هجدهم همچنان تحت شعاع تماشاگران عصيانگر قرار داشته باشد و باز هم بايد اميدوار بود خشونت در استاديوم‌ها کاهش يابد و ورزش‌دوستان از استاديوم فراري نشوند.

 

 

 

ارسال در: شنبه 27 مرداد ساعت 17:16 (1397/5/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن