فوتبال صحنه اي ( ايرج طالع )
شماره خبر : 147130
البته اين مربي 40 سال است اين دو جمله را هر وقت با استقلال و پرسپوليس بازي دارد مي گويد . 11 نفر را مي فرستد داخل محوطه جريمه و فقط مي گويد بزنين زيرش ! اين از مربي علم گراي فوتبال ما

 فوتبال صحنه اي ( ايرج طالع )

 

هفته اول از ليگ برتر برگزار شد . بازيها چنگي به دل نزد .وقتي جام جهاني به ان چرب چيلي را ديده باشي ديگر برايت تماشاي فوتبالي که از ارائه چند پاس سالم  عاجز است جذابيتي ندارد . فقط داخل زميني ها خراب نکردند . اين بيرون زمين هم بودند مرداني که تا ميکروفون را ديدند دنبال بهانه اي بودند تا باخت يا مساوي خود را توجيه کنند . يکي مي گفت تيم ما در بخش دفاعي خوب بود اما در بخش حمله خوب نبوديم البته اين مربي 40 سال است اين دو جمله را هر وقت با استقلال و پرسپوليس بازي دارد مي گويد . 11 نفر را مي فرستد داخل محوطه جريمه و فقط مي گويد بزنين زيرش ! اين از مربي علم گراي فوتبال ما ،آن ديگري که سواد درست حسابي هم ندارد . زمين و بازي را ول کرد و دليل بد بازي کردن تيم را نبودن تماشاگران مي دانست . ميليارد ميليارد به جيب مي زنند و شما در حسرت مي ماني تا به بازيکن يا تيم چيز جديدي اضافه کنند . اين وسط هم علي دائي فهميده اگر مي خواهي در اين فوتبال ديمي نتيجه بگيري به مهره هايت دست نزن .بگذار اينقدر کنار هم بازي کنند تا خود بخود يک تاکتيکي بزنن .

چهره هاي تکراري

داخل زمين بازيکنان جابجا شده اند . شهر به شهر مي چرخند گاهي تعجب مي کني . بازيکني که تراکتور بوده ناگهان با چند دقيقه بازي کاپيتان تيم بزرگ و ريشه دار سپاهان مي شود . اي داد و بيداد که در اين شهر چه خبر است . بيرون زمين هم مربيان دارند مي چرخند . مضحکه شديم . مربي ناکام مدير مي شود و مدير ناکام  از فوتبال به اقتصاد مي زند تا دلار را کنترل کند . بازيکن ايراني ناز مي کند قرارداد مرا به دلار ببنديد . و مدير فقط نگاه مي کند نمي زند به دهن اين بازيکني که نمي داند واحد پول هر کشوري مثل پرچم مقدس است و نبايد به آن بي احترامي کرد .

مديريت هاي پفکي

معمولا در هر ليگي 5 هفته مانده به پايان ليگ ،باشگاهها اقدام به جذب بازيکن مي کنند و تکليف همه مشخص است اينجا استقلال  ساعت 20 بازي دارد روزنامه ها تيتر مي زنند تيام ساعت 19 در تهران است ! نه مربي و نه بازيکن هيچکدام مقصر نيستند . مديريت پفکي که اطلاعاتي  از علم روز فوتبال ندارد . وضعيت را به اين روز انداخته . يکي مثل افتخاري گريه مي کند و زيرآب اين آن را مي زند و مي رود و ديگري گريه مي کند تا بماند آخر کجاي دنيا به  شخصي ميز مديريت را مي دهند که  نه  تحصيلات و نه تجربه اينکار را دارد . فوتبال ما مدير توليد مي کند و مديراني که فوتبال را نابود مي کنند .

فوتبال صحنه اي

اميري به پيکه لايي زد (خودماني نوشتم ) بيرانوند پنالتي کريس را گرفت . اين شد همه فوتبال ما ! چقدر دلخوشيم ؟ يک نفر نرفت ببيند چرا ژاپن موفقتر بود . فوتبال ما به دو صحنه افتخار مي کند. عادت کرديم الکي افتخار کنيم و بدنبال کار بزرگ و آينده دار نباشيم . فوتبال ما با دو صحنه قانع شد . طارمي خداداد نشد . که اگر مي شد تا 40 سال ديگر طارمي را با عصا اينطرف آنطرف مي بردند تا وقت برنامه را پر کنند . همين کاري که با يک گل خداداد کردند و او هنوز هم نان آن يک گل را مي خورد . طارمي نان داغ دستش بود عقلش نرسيد اين نان را سرد کند و بنشيند تا آخر عمر بخورد . همان بهتر اين توپ گل نشد . فوتبال ما در بخش تعامل ليگ و ملي هيچ سنخيتي ندارد . مثل دو برادر ناتني مي مانند . اصلا شبيه به هم تمرين و بازي نمي کنند .  فوتبالي که يک شبه ماشين سازي سرو کله اش پيدا مي شود . احتمال دارد همان يک شبه هم خيلي اتفاقات بيافتاد .فعلا ....

ارسال در: چهارشنبه 10 مرداد ساعت 12:51 (1397/5/10)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن