فغاني: تا زماني که توان دارم در داوري مي‌مانم
شماره خبر : 146835
داور بين‌المللي فوتبال ايران گفت: در ايران به حواشي زياد پرداخته مي‌شود، قبل از جام جهاني پرسيدند و گفتم هر داوري نياز به انگيزه دارد اگر اشباع شوم خداحافظي مي‌کنم ولي تا زمانيکه توان و ظرفيت دارم مي‌

عليرضا فغاني در حاشيه مراسم تقدير از تيم داوري ايران توسط کميته ملي المپيک گفت: اينکه چند وقت يک‌بار بر اساس توانايي افراد تيم داوري داشته باشيم قشنگ نيست. بين حضور داوران در ميادين مهم بين‌المللي وقفه بوده است و اين جالب نيست. بايد اصولي کار شود و بسنده به آمار دادن نباشيم و آمار سازي نکنيم. کار سيستماتيک نيست کشور ما پتانسيل زيادي دارد که بايد شناسايي شود.

وي در خصوص پاداش ها گفت: خود مسئولان کميته هم گفتند که تا الان اين موضوع در آيين‌نامه نبوده است. اين يک تلنگري بود که در اساسنامه ديده شود و اين  خوب است از ما که گذشت و اميدوارم براي آيندگان اين اتفاق بيفتد.

فغاني تاکيد کرد: در المپيک به ورزشکاران طلا، نقره و برنز 300 و 200 و 100 سکه دادند و با کلي دوندگي و پيگيري به داوران 10 عددسکه و به من که در  فينال بودم 30 سکه دادند. اين اختلاف پاداش‌ها درست نيست. بايد در آيين نامه اين مورد را با تدابير بر طرف کنيم.

وي در مورد خداحافظي‌اش از دنياي داوري گفت:  در ايران به حواشي زياد پرداخته مي‌شود. قبل از جام جهاني پرسيدند و گفتم هر داوري نياز به انگيزه دارد اگر اشباع شوم خداحافظي مي‌کنم ولي تا زمانيکه توان و ظرفيت دارم مي‌مانم. در ايران با توجه به عدم ثبات مديران بعد از باخت بايد فشار را منتقل کنند و چه کسي بهتر از داوران. ما هر موقع به داوران فضا داديم و در مورد داوران جوان سعه صدر داشتيم نتيجه گرفتيم اميدوارم اين روند در ليگ و در آينده ادامه داشته باشد.

@navaddaily

ارسال در: چهارشنبه 27 تير ساعت 16:39 (1397/4/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن