شاگرد فرگوسن به استقلال مي آيد!
شماره خبر : 146833
مدير برنامه‌هاي «مارکوس نيوماير» که رفيق نزديک وينفرد شفر است پس از تيام و جپاروف حالا اين بازيکن که سابقه عضويت در رده پايه باشگاه منچستر‌يونايتد دارد را به افتخاري و توفيقي معرفي کرده است.

به گزارش سايت روزنامه نود ، او آلماني است ولي فقط پدرش آلماني بوده و مادري سوئيسي دارد. مارکوس نيوماير از آن دست فوتباليست‌هايي به شمار مي‌رود که در تيم‌هاي متبوعش نه خيلي اثرگذار بوده و نه فوتباليستي کم‌اهميت تلقي شده است. او حالا مي‌تواند خريد دوم استقلال از باشگاه‌هاي بزرگ اروپا پس از مامه بابا تيام باشد که محصول آکادمي‌هاي اينترميلان و يوونتوس بود.

شاگرد فرگي و کي‌روش

گر چه مارکوس نيوماير فوتبالش را از تيم‌هاي زير 17 سال اينتراخت آلمان استارت زد ولي در مسابقات رده پايه بوندس‌ليگا به سرعت از سوي استعدادياب‌هاي باشگاه منچستر که با فرگوسن هماهنگ بودند کشف و به منچستر‌يونايتد برده شد. او در دوره‌اي راهي اين باشگاه پرطرفدار شد که کارلوس کي‌روش هم کنار سرآلکس در آن مجموعه ناظر بر کار‌هاي تيم‌هاي رده‌هاي مختلف منچستر بود.

هم‌تيمي روني و رونالدو

شايد مارکوس نيوماير مي‌توانست حالا به جاي بازي براي استقلال در حال بررسي پيشنهادات باشگاه‌هاي متمول چيني و يا متمول عربي باشد، اما سهم او از روز‌هاي مهمِ بودن در باشگاه انگليسي تمرين با کريستيانو رونالدو، وين روني، پل اسکولز، جرارد پيکه و ديگر ستاره‌هايي بود که حالا هر يک از نامداران دنياي توپ گرد هستند. گري و فيليپ نويل و همه ستاره‌هاي دهه گذشته منچستر.

قهرماني با منچستريونايتد

مارکوس نيوماير در همان برهه کوتاه حضور در منچستر با تيم زير 18 ساله‌هاي آن به قهرماني ليگ برتر فوتبال آکادمي انگليس هم دست يافت. او در ديدار فينال هم بازي کرد؛ ديدار با تاتنهام که 2 بر صفر به پايان رسيد. کنار اوله گونار سولسشيائر، جرارد پيکه و بقيه.

افول و اوج در بلژيک، آلمان و سوئيس!

بازيکن مد نظر شفر از منچسترِ کي‌روش به دويسبورگ و فوتبال آلمان برگشت! در برهه‌اي تا تيم‌هاي دسته چهارمي (رود وِيس اِسِن) و سومي بوندس‌ليگا هم پايين رفت که نشان مي‌داد اهميتي به توانايي‌هايش نمي‌داده است. سپس به کشور مادرش رفت و در سوئيس به تيم دسته برتري اف. سي. تون پيوست.

ورود به فوتبال ترکيه!

او تا سال 2017 در سوئيس بود و دائم از اين تيم به آن تيم مي‌رفت ولي در نهايت سال گذشته (فصل 18-2017) راهي سوپرليگ ترکيه شد تا براي «قاسم پاشا» بازي کند. او فصل پيش 22 بار براي اين تيم به ميدان رفت و 3 گل هم زد. يعني حدوداً هر 660 دقيقه يک گل براي تيمي زد که در نهايت در ليگ 18 تيمي به رده يازدهمي ترکيه رسيد.

خيلي گلزن نيست!

مارکوس نيوماير در همه سال‌هاي ورود به سطح حرفه‌اي فوتبال تاکنون 250 بار به ميدان رفته و 47 گل به ثمر رسانده است؛ يعني متوسط هر 478 دقيقه يک گل يا به عبارتي هر 3/5 بازي يک گل.

آچار فرانسه خط هافبک

مارکوس نيوماير در اين سال‌ها بيش از هر پستي هافبک تهاجمي بوده ولي با مرور تيم‌ها و پست‌هايي که در باشگاه‌ها از او بازي گرفته شده مي‌بينيم که در هافبک وسط، راست و چپ هم توپ زده و حتي در سال‌هايي مهاجم بازي کرده است.

اهل حاشيه و به روز

شايد يکي از دلايل پيشرفت کم اين بازيکن آلماني سبک زندگي او باشد. با سرک کشيدن به صفحه شخصي اش مي‌توان دريافت اهل تتو کردن، گشت و گذار و ... است.

مرد خانواده

او يک دختر 9 و يک پسر 7 ساله هم دارد. مردي خانواده‌دوست که سر وقت روز زن و تولد همسرش را به او تبريک گفته و مشخص است به فرزندانش اهميت مي‌دهد.

سوابق کم رده‌هاي ملي!

مارکوس نيوماير در همه تيم‌هاي زير 16 تا 19 سال پيراهن تيم کشورش آلمان را هم بر تن داشته و در آن سال‌ها 23 بازي هم براي کشورش انجام داده و 6 بار هم گلزني کرده است.

خيلي خشن نيست!

او در همه سال‌هايي که فوتبال بازي کرده فقط يک بار کارت قرمز گرفته که آن هم در ديدار‌هاي زيرگروه بوده است. نيوماير در 250 بازي 45 کارت زرد هم از داوران گرفته که نشان مي‌دهد خيلي خشن نيست.

دومين خريد از کارخانه غول‌ها!

بهمن سال گذشته استقلال مامه بابا تيام را خريد که محصول کارخانه بازيکن‌سازي اينترميلان و يوونتوس بود و حالا آن‌ها سراغ دومين کارخانه غول‌سازي فوتبال اروپا رفته‌اند. تيام که جواب داد و حتماً مديران باشگاه به اين اميدند که نيوماير هم مانند تيام در استقلال بدرخشد.


@navaddaily
 

ارسال در: چهارشنبه 27 تير ساعت 16:28 (1397/4/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن