رهبري فرد: کي‌روش سياه‌باز است، اما بايد در تيم ملي بماند!
شماره خبر : 146828
پيشکسوت پرسپوليس گفت: من نسبت به مسائل اخلاقي کي‌روش گلايه دارم و فکر مي‌کنم خيلي از کارهايش سياه‌بازي است!

به گزارش خبرگزاري سايت روزنامه نود ، بهروز رهبري فرد با روزنامه خبرورزشي مصاحبه اي انجام داده که  در زير مي آيد:

 توقع تان چه بود؟
تيم ملي در جام جهاني نمره قبولي گرفت، اما نمي‌دانم آن‌هايي که نظرات ديگري دارند، توقع‌شان چه بود؟ مثلاً برويم و اسپانيا و پرتغال را شکست دهيم؟ کدام عاقلي اين‌طور فکر مي‌کند؟! کي‌روش هم نمره قبولي گرفت و به عقيده من بايد حداقل 4 سال ديگر در تيم ملي بماند. يک زماني نمي‌توانستيم کره و ژاپن را بگيريم، اما در آخرين بازي ملي‌مان با پرتغال در جام جهاني مساوي کرديم. 
کي‌روش هم سياه‌باز است! 
البته من نسبت به مسائل اخلاقي کي‌روش گلايه دارم و فکر مي‌کنم خيلي از کارهايش سياه‌بازي است! من هم در فوتبال بودم و سياه‌بازي‌ها را خوب مي‌شناسم. قبول دارم که چارچوب فني دست هر مربي است، اما اينکه بگويد بازيکنان سربازي بروند من نمي‌آيم، در ليگ قهرمانان بازي کنند خط مي‌خورند، فلان بشود، بهمان بشود، برنمي‌گردم، قابل قبول نيست. 
قانون بايد تغيير کند 
شما بگوييد چرا بايد بازيکنان سرباز، معاف شوند آن‌هم در حالي که چند نفرشان اصلاً فوتبال بازي نکردند. اين‌ها مي‌توانند به جاي بازي در فجر، ملوان و تراکتورسازي، بروند در اروپا بازي کنند و افتخار ايران شوند. به نظر من بايد قانون تغيير کند تا هم فوتباليست‌هاي‌مان پيشرفت کنند و هم سربازي‌شان را پشت سر بگذارند. 
چه کسي در تراکتور «سربازي» کرد؟ 
الان بازيکن را براي خدمت سربازي به باشگاه تراکتورسازي مي‌فرستند، اما انصافاً کدام بازيکن واقعاً مثل يک سرباز در تراکتور بود؟ سربازان ما، پول‌هاي ميلياردي مي‌گيرند و براي باشگاه پرطرفداري مثل تراکتور ناز مي‌کنند؟ بازيکنان بايد بروند سربازي، اما با قانون و قواعدي که واقعاً مشخص شود سرباز هستند نه اينکه روي هوا بگوييد فلان بازيکن رفت تراکتورسازي تا سربازي اش را پشت سر بگذارد. 
اين دو نفر را کنار هم بگذاريد 
ماجراي درگيري کي‌روش و برانکو به راحتي حل مي‌شود، اما من نمي‌دانم متوليان فوتبال ايران چرا توانايي انجام اين کار ساده را ندارند؟ شعارمان اين بوده که هر کاري مي‌کنيم به خاطر هوادار است؛ الان شما رأي‌گيري کنيد که کي‌روش بماند يا برود، 90 درصد مي‌گويند بايد بماند. رأي‌گيري کنيد که برانکو در پرسپوليس باشد يا نه، باز هم 90 درصد جواب مثبت مي‌دهند. حالا که ماندن هر دو نفر، خواسته هواداران است، چرا مسئولان فوتبال و ورزش ما نمي‌توانند اين دو را نزديک به هم بنشانند و تعاملي صورت بدهند؟ به خدا برانکو و کي‌روش از فوتبال ايران بروند، وضعيت‌مان بدتر از اين‌ها مي‌شود. دوباره برمي‌گرديم به دوره آدم‌هايي که سال هاست تمام شده‌اند. با اين دعوا‌ها به هيچ جا نمي‌رسيم. من گاهي فکر مي‌کنم که شايد برخي در فدراسيون فوتبال از اين درگيري لذت مي‌برند وگرنه دليلي ندارد اين همه موضوع را کش بدهند. يک طرف، کي‌روش مي‌گويد بهترين مربي دنياست و آن طرف هم برانکو مي‌گويد پروفسور مربيان جهان است؛ اين دو نفر را دور يک ميز بنشانيد تا مشکلات‌شان را حل کنند، به همين سادگي! 
از تاج به اندازه توانايي‌هايش توقع داشته باشيد 
از هر کس بايد به اندازه توانايي‌هايش توقع داشته باشيم. من، تاج و مدل مديريتي اش را در همين سطح مي‌دانم. او، کفاشيان و ساکت اصلاً در اندازه‌هاي مديريت فوتبال نيستيد. توانايي‌شان همين قدر است. دوزار درآمد براي فوتبال دارند و شاد هستند که از فوتبال به شهرت رسيده‌اند! شما الان بپرسيد قيمت تيرآهن چقدر است، نصف فدراسيون جوابش را مي‌دانند، اما بگوييد اردوي بعدي تيم ملي چه زماني است، همه به در و ديوار نگاه مي‌کنند! 
پرسپوليس به اسم‌ها احتياج ندارد 
خريد‌هاي نيم‌فصل دوم پرسپوليس را در بوق و کرنا کرده‌اند، اما به اعتقاد من اين‌ها فقط بازي با اسم است. گنده‌تر از اين‌ها به پرسپوليس آمدند، اما سه تا يک ربع هم بازي نکردند و رفتند. پرسپوليس و استقلال شرايط خاصي دارند. ترابي بازيکن خوبي است، اما اگر 20 سال هم در سايپا مي‌ماند، مجموعاً 20 مصاحبه از او منتشر نمي‌شد، با اولين تمرين در پرسپوليس، بايد روزي 200 مصاحبه انجام بدهد. آيا مي‌تواند با اين شرايط کنار بيايد؟ به خدا قسم آقاي گل ليگ به پرسپوليس آمد و بعد از دو سال نيمکت‌نشيني به خانه اش برگشت. 
توقع الکي نداشته باشيد 
تکرار قهرماني براي پرسپوليس با وجود سپاهان، استقلال و چند تيم خوب ديگر واقعاً سخت است به خصوص که پرسپوليس محروم شده و حق جذب بازيکن جديد را ندارد. من مي‌گويم نبايد بعد از دو فصل قهرماني، توقع الکي داشت که حتماً پرسپوليس بايد امسال هم قهرمان شود. 
اين‌ها چرا بايد پرسپوليس را بگيرند؟ 
فيلمي از تمرين پيشکسوتان پرسپوليس ديدم که در آن، علي پروين مي‌گويد 3، 4 سال ديگر پرسپوليس را مي‌گيريم. علي‌آقا بزرگتر من است، اما مي‌خواهم بگويم امروز پرسپوليس مشغول نتيجه گيري است و مردم هم راضي هستند؛ چرا پيشکسوتان که نه پول دارند و نه بلدند پول دربياورند، بايد پرسپوليس را بگيرند؟ اصلاً بگيرند که چه بشود؟ مي‌توانند بازيکن بخرند؟ نصف اين پيشکسوتان هر بار که مرا مي‌بينند، از وضعيت مالي‌شان گله مي‌کنند، اگر پرسپوليس را بگيرند، آن وقت چه مي‌شود؟ علي‌آقا سر تمرين به پيشکسوتان گفت: «يک ضرب، دو ضرب بازي کنيد»، برخي از آن‌ها هنگ کردند! به هر حال پرسپوليس امروز نياز به حمايت پيشکسوتان دارد نه مديريت آنها. 
چرا اميري و بيرانوند بمانند؟ 
من در مورد شرايط وحيد اميري و عليرضا بيرانوند دوست دارم صحبت کنم. آن‌ها شرايط خوبي دارند که از پرسپوليس به يک تيم اروپايي بروند و بابت همين موضوع از هواداران مي‌خواهم به جدايي آن‌ها رضايت بدهند. شرايط امروز من را ببينيد، به خدا من هم پيشنهاد داشتم، اما هر سال با پرسپوليس قراردادم را سفيد، امضا مي‌کردم. پرسپوليس براي من که مجاني برايش بازي کردم، چه کاري انجام داده است؟ به خدا باشگاه حتي يک‌بار زنگ نزده که حالم را بپرسد؟ چرا بايد اين دو نفر در پرسپوليس بمانند؟ آن‌ها از منابع مالي و نفع خانواده‌شان بزنند که چي بشود؟ بگويند فلاني متعصب بود؟ الان شما تعصب من را ببر يک نانوايي ببين حتي يک نان لواش به شما مي‌دهند؟ 
کسي که رفت اسطوره شد 
هواداران بايد افتخار کنند که اميري و بيرانوند مي‌خواهند از پرسپوليس به اروپا بروند. در ضمن در فوتبال ايران اين‌طور است که هر کس برود، اسطوره مي‌شود. در بدترين شرايط ممکن، علي دايي، علي کريمي، کريم باقري، حامد کاويانپور، مهدي مهدوي‌کيا و... ما را ترک کردند و به اروپا رفتند. حالا من که سال‌ها با قرارداد سفيد براي پرسپوليس بازي کردم و مثلاً تعصب داشتم، اسطوره اين باشگاه هستم يا دايي و باقري و کريمي و مهدوي‌کيا؟ جواد زرينچه و محمد نوازي که جواني‌شان در استقلال تمام شد، اسطوره شدند يا فرهاد مجيدي؟ من مي‌گويم بگذاريم اين بازيکنان بروند دنبال سرنوشت‌شان.


@navaddaily

ارسال در: چهارشنبه 27 تير ساعت 16:15 (1397/4/27)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن