شکايت فيفا از عربستاني ها
شماره خبر : 146797
فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا) تصميم دارد در واکنش به پخش غيرقانوني مسابقات جام جهاني 2018 روسيه از سوي شبکه هاي عربستاني دست به اقدام حقوقي بزند.

فدراسيون جهاني فوتبال (فيفا)، روز چهارشنبه با انتشار بيانيه اي اعلام کرد تصميم دارد عليه شبکه هاي عربستاني به دليل به پخش غيرقانوني مسابقات جام جهاني 2018 روسيه، دست به اقدام حقوقي بزند.

فيفا در بيانيه اي که تنها چهار روز قبل از پايان مسابقات منتشر شده است، از فدراسيون فوتبال عربستان سعودي و ساير کشورها خواست تا پخش برنامه هاي غير قانوني را سرکوب کنند.

اين تصميم فيفا بعد از آن مطرح شد که شرکت«بين اسپورتس» قطر با اعلام اين که حق انحصاري اش براي نشان دادن مسابقات جام جهاني 2018 در خاورميانه توسط يک کانال غيرقانوني در عربستان سعودي، به نام beoutQ، به مخاطره افتاده، از فيفا خواسته بود که به اين مساله وارد شود و جلوي پخش غيرقانوني بازي‌ها از شبکه‌هاي تلويزيوني عربستان را بگيرد.

در بيانيه فيفا آمده است: «فيفا مشاهده کرده است که يک نهاد غيرقانوني به نام BeoutQ سعودي، همچنان به طور غيرقانوني از سيگنال پخش جام جهاني 2018 استفاده مي کند."

به همين دليل فيفا تصميم گرفته است اقدامي حقوقي عليه عربستان سعودي انجام دهد و با صاحبان حقوق ورزشي که بخاطر اين موضوع متضرر شده اند در جهت حفظ و حراست منافع خود همکاري کند ."

اين بيانيه اضافه کرد: "فيفا از مقامات عربستان سعودي و کشورهاي مختلفي که چنين فعاليت هاي غيرقانوني در آنجا ديده شده است،مي خواهد ما را در راه مبارزه با دزدي حمايت کنند."

ماه گذشته، عربستان سعودي گفت که بيش از 12،000 دستگاه غيرقانوني را در سرتاسر کشور کشف و ضبط کرده است.

شرکت «بين اسپورتس» دوحه حق پخش تمام 64 بازي جام جهاني 2018 روسيه را در 24 کشور سراسر منطقه خاورميانه و شمال آفريقا (منا) خريداري کرده است.

اما اين شرکت براي پخش مسابقات درعربستان نتوانست با سعودي ها به توافق برسد.

بين اسپورت ادعا مي کند که از اواخر ماه اکتبر "beoutQ" - با استفاده از يک سيگنال ماهوراره «عرب ست» به طور غير قانوني اقدام به پخش برنامه هاي اين شرکت کرده است.

ارسال در: پنجشنبه 21 تير ساعت 14:36 (1397/4/21)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن