دو دهه حسرت آمريکاي جنوبي/ تورج عاطف
شماره خبر : 146696
آدينه يک چهارم نهايي ها براي تيمهاي آمريکاي جنوبي تلخ تمام شد و دو قهرمان اسبق جام جهاني يعني اروگوئه و برزيل هم از گردونه مسابقات بيرون رفتند تا حسرت عدم کسب جام جهاني براي تيمهاي آمريکاي جنوبي به بيست سال و تا 2022 باقي بماند.


سلسائو يا همان برزيلي ها در غياب ايتاليا و آلمان و آرژانتين هم نتوانستند به نيمه نهايي برسند تا  از قهرمانان 20 دوره قبلي جام تنها انگلستان و فرانسه تا به اين لحظه باقي بمانند که البته انگلستان جام ژول ريمه نه اين جام جهاني که پس از سال 1974 آمده است را کسب کرده است . بازي برزيل و بلژيک حکايت احساس و منطق وقصه بهره بردن از حداقل موقعيتها و ناکامي از به ثمر رساندن شانس موفقيت بي شمار بود. آمارهايي که از دقت شوتهاي برزيلي نشان داده مي شد زير 40? را نشان مي داد. برزيلي ها حتي ‌وقتي شوت خوب مي زدند با يک دروازه بان بي نظير چون تيبو کورتوا روبه رو مي شدند. برزيل دچار همان مشکلي شد که آرژانتين و پرتغال هم با آن دست به گريبان بودند يعني اتکاي بيش از حد به ابر ستاره تيمشان نيمار واين همان دردي بود که آرژانتين با مسي و پرتغال با رونالدو داشت.  زوج هازارد و دي بروين از تک موقعيتشان بهره بردند اما زوج نيمار و کوتينيو بارها ناکام بودند. روند يکنواخت و ترکيب قابل پيش بيني برزيل در نيمه اول آنها را زمينگير کرد و مشخص بود کاستا بسيار بهتر از ويليان و روناتو اگوستو بهتر از پائولينيو بود وغيبت کاسميرو و نا آمادگي مارسلو و صدمه ديدگي دني آلوز برزيل را شکننده تر کرده بود. بلژيکي ها چون فرانسوي ها نشان دادند تکيه بر غناي تکنيکي و ستاره هاي گران قيمت و عدم تاکتيک هاي گروهي تا چه حد براي قهرمان اسبق جام جهاني از آمريکاي جنوبي گران تمام شده است. برزيلي ها و آرژانتيني ها و اروگوئه اي ها با عقب افتادن در بازيهايش مقابل فرانسه و بلژيک تنها دست به بازي احساسي بي منطق  زدندو هر سه تيم به نوعي از يک ضعف يعني دروازه بان رنج مي بردند. حکايت سلسائو برزيلي  هم چون آلبي سلسته آرژانتين تمام شد تا بار ديگر جام جهاني به قاره اي برسد که از آنجا فوتبال متولد و پيشرفته و منسجم مي شود شايد امريکاي جنوبي بايد به جستجوي مربيان اروپايي براي پرورش نسلهاي آينده خود بروند تا قبل از آن که حسرتشان به دهه هاي بيشتري برسد
پسران سرزمين تن تن از سد برزيلي ها گذشتند تا ماجراهاي جديدي را تجربه کنند و آوازه شياطين سرخ اروپا در رده ملي را بيشتر کنند.

ارسال در: شنبه 16 تير ساعت 01:54 (1397/4/16)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن