مهدوي‌کيا: انتقاد از بازي دفاعي ايران درست نيست/ سالگادو گفت بنشين سر جايت، آفسايد بود!
شماره خبر : 146430
مدافع سابق تيم ملي فوتبال ايران در گفت‌وگو با سايت آلماني درباره تيم ملي فوتبال ايران و بازي با پرتغال به صحبت پرداخت.

مراسم قرعه کشي جام جهاني 2018

به گزارش سايت روزنامه نود و به نقل از سايت برلينر زيتانگ، در شب شکست تيم ملي فوتبال ايران برابر اسپانيا، اتفاق بزرگي رخ داد و بعد از 37 سال زنان در ورزشگاه آزادي توانستند در کنار مردان يک بازي فوتبال را ببينند. مهدي مهدوي‌کيا بازيکن سابق بوندسليگا درباره مسائل مختلفي از جمله حضور زنان در ورزشگاه به صحبت پرداخت.

* مهدي ايران با يک گل به اسپانيا باخت ولي با نمايش خود همه را به وجد آورد. نظر تو چيست؟

بله واقعا بازي فوق‌العاده بود. من در ورزشگاه بودم و فکر نمي‌کنم ديگر به اندازه اين بازي هيجان زده شوم. تيم ما به خوبي جنگيد. خيلي بد شد که در نهايت ما شکست خورديم.

* ايران دقيقه 63 به گل رسيد و يک دقيقه بازيکنان ايران مشغول خوشحالي بودند. آنجا در ورزشگاه چه خبر بود؟

بله براي يک دقيقه جو ديوانه کننده‌اي وجود داشت و همه خوشحالي مي‌کردند. من از سوي فيفا به اين مسابقه دعوت شده بودم و در کنار من ميشل سالگادو بازيکن سابق اسپانيا نشسته بود. من بالا و پايين مي‌پريدم و 5-6 ثانيه داد و هوار مي‌کردم. سالگادو دستانش را روي شانه من قرار داد و گفت "آرام باش پسر، پرچم بالاست. آفسايد بود." اين خيلي بد بود.

مهدي مهدوي کيا در سال 1998 از پرسپوليس به بوخوم پيوست و در ادامه راهي هامبورگ شد و 211 بازي در بوندسليگا انجام داد. مهدي با 111 بازي ملي از بازيکنان پرافتخار فوتبال ايران محسوب مي‌شود.

* مهدي خيلي از کارشناسان، تيم ملي فوتبال ايران را به انجام فوتبال دفاعي مطلق متهم مي‌کنند و مي‌گويند ارائه اين کار فوتبال نيست. نظر شما چيست؟

انتقادها اصلا درست نيست. براي تيمي که مدعي نيست، اين طور بازي کردن غلط محسوب نمي‌شود. بازيکنان ما با شور و هيجان خاصي دفاع کردند و نمايش بسيار خوبي داشتند. من از عملکرد کارلوس کي‌روش در تيم ملي ايران قدرداني مي‌کنم که يک دفاع خوب و کامل را به بازيکن ما ياد داده است.

* آزار و اذيت اقليت‌هاي مذهبي، محدوديت براي زنان، اجراي حکم اعدام، توافق هسته‌اي، ايران در سراسر جهان با حواشي زيادي روبه‌رو است. نظر تو چيست؟

هيچ کسي نبايد  تحت تاثير چنين اخبار منفي قرار بگيرد. معنا و مفهومي ندارد با کساني صحبت کنيم که هيچ وقت در ايران نبوده‌اند. آن‌ها تحت تاثير اخبار منفي قرار مي‌گيرند. هر کسي که به ايران رفته باشد و کوچک‌ترين شناختي از مردم اين کشور داشته باشد، مي‌تواند شهادت دهد که کشور ايران با آن چيزي که در رسانه‌ها مي‌گويند کاملا متفاوت است. ايران کشوري زيبا با مردماني خوب و نجيب است.

* در هر صورت زنان در ايران توانستند براي اولين بار از سال 1981 يک بازي فوتبال را در ورزشگاه آزادي ببينند. نظرت چيست؟

"آزادي" به زبان فارسي به معناي رهايي است. من از اين پيام خيلي خوشحال شدم. اين يک پيامي بود که ما در مسير درستي هستيم. فوتبال براي همه است. اميدوارم اين اتفاق تکرار شود و به زنان اجازه داده شود براي ديدن بازي‌ها به ورزشگاه بروند. نيمي از هواداران فوتبال در تهران، زنان هستند. اين مساله زمان‌بر است و با زمان حل مي‌شود.

* تو که الان به ايران برگشتيد و خانواده خودتان را ديديد از جو  تهران براي ما بگو.

جو در سراسر کشور بسيار خوب است. همه ايراني‌ها به تيم ملي کشورشان افتخار مي‌کنند. بعد از پيروزي برابر مراکش، مردم در خيابان‌ها به خوشحالي پرداختند. هواداران هميشه در کنار تيم ملي بوده‌اند. براي بعضي از بازي‌ها تصور کنيد100 هزار نفر به ورزشگاه مي‌روند. تاثير نتايج تيم ملي در زندگي مردم کاملا مشخص است.

* قبل از جام جهاني مسعود شجاعي و احسان حاج صفي به دليل بازي برابر نماينده اسرائيل در ليگ اروپا محروم شدند و هر دوي اين بازيکنان براي جام جهاني مقابل مراکش بازي کردند. نظر تو چيست؟

اين خيلي خوب است که هر دو بازيکن در جام جهاني حضور دارند. اين دو تلاش زيادي براي تيم ملي کردند و از بازيکنان ارزشمند تيم ملي محسوب مي‌شوند.

* شما دوشنبه مي‌توانيد با برتري برابر پرتغال براي اولين بار در 5 دوره حضور در جام جهاني به مرحله بعد راه يابيد. چطور مي‌خواهيد کريس رونالدو را مهار کنيد؟

هر  چيزي در فوتبال امکان‌پذير است. رونالدو احتمالا يکي از بهترين بازيکنان تاريخ فوتبال است ولي با اين روحيه‌اي که من از تيم ملي ايران سراغ دارم هرچيزي امکان‌پذير است. ايران فوتبال هجومي و خوبي را بازي مي‌کند و من به اين تيم اعتقاد دارم.

ارسال در: چهارشنبه 2 تير ساعت 00:46 (1389/4/2)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن