موتور گلزني برزيل دير روشن شد
شماره خبر : 146415
شاگردان تيته در دومين دور از ديدارهاي مرحله گروهي جام جهاني 2018 روسيه موفق به کسب اولين پيروزي شدند.

از روز نهم جام جهاني 2018 روسيه، امروز (جمعه) از ساعت 16:30 به وقت تهران، در ‌گروه E تيم‌هاي ملي برزيل و کاستاريکا در شهر سن‌پترزبورگ به مصاف هم رفتند که اين بازي با پيروزي 2 بر صفر برزيلي‌ها خاتمه يافت. گل اول سلسائو در اين بازي توسط کوتينيو در دقيقه 1+90 زده شد و نيمار نيز در دقيقه 5+90 دومين گل برزيل را به ثمر رساند.

در اين بازي که توپ و ميدان کاملاً در اختيار سلسائو بود، برزيلي‌ها موقعيت‌هاي بيشتر و خطرناک‌تري نسبت به حريف خود داشتند، از جمله ضربه سر گابريل ژسوس که به تيرک خورد اما بدون شک مهمترين صحنه بازي خطاي پنالتي بود که داور بازي بيورم کوئيپرس هلندي در دقيقه 79 به سود برزيلي‌ها اعلام کرد اما بعد از بازبيني صحنه با کمک‌داور ويدئويي ( VAR) آن را برگرداند.

اين اتفاق زماني رخ داد که توپ در محوطه جريمه کاستاريکا به نيمار رسيد اما پس از ناکامي در عبور از سد بازيکن مقابل خود، خودش را به زمين انداخت اما به خاطر تلاش براي فريب داور کارت زرد گرفت.

تلاش‌هاي برزيل براي زدن گل يکي پس از ديگري به در بسته مي‌خورد تا اينکه سرانجام در دقيقه اول وقت‌هاي تلف شده با ارسالي از جناح چپ و تأثيرگذاري فيرمينو و گابريل ژسوس، توپ روي خط محوطه شش قدم فرود آمد و فيليپه کوتينيو هم به آساني دروازه کيلور ناواس را باز و کار را تمام کرد. 4 دقيقه بعد نيز نيمار موفق شد گل دوم تيمش را به ثمر برساند.

در اين ديدار علاوه بر نيمار، فيليپه کوتينيو هم کارت زرد گرفت و جان آکوستا هم تنها بازيکن کاستا ريکا بود که با کارت زرد داور جريمه شد.

با اين نتيجه برزيلي که در بازي نخست خود در جام جهاني 2018 مقابل سوئيس با تساوي يک بر يک متوقف شده بود، نخستين پيروزي‌اش را در جام بيست‌و‌يکم کسب کرد تا تيته نفس راحتي بکشد.

ارسال در: سه شنبه 1 تير ساعت 21:22 (1389/4/1)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن