جام جهاني2018 | پيروزي دقيقه آخري انگليس مقابل تونس با گل‌هاي کين
شماره خبر : 146312
تيم ملي انگليس در اولين بازي خود در جام بيست‌و‌يکم مقابل تونس يک پيروزي ديرهنگام کسب کرد.

در آخرين بازي از شب پنجم جام جهاني 2018 روسيه از ساعت 22:30 روز دوشنبه در ورزشگاه ولگوگراد، از گروه G تيم‌‌هاي ملي انگليس و تونس به مصاف هم رفتند که اين بازي با پيروزي 2 بر يک سه‌شير خاتمه يافت. گل‌هاي اين بازي را هري کين دو بار در دقايق  11 و 90 براي انگليس و ساسي در دقيقه 35 از روي نقطه پنالتي براي تونس به ثمر رساندند. به اين ترتيب تيم ملي انگليس در آخرين دقيقه از جمع مدعياني همچون اسپانيا، پرتغال، آلمان، برزيل و آرژانتين که در دور نخست از بازي‌هاي مرحله گروهي جام بيست‌و‌يکم در کسب پيروزي ناکام ماندند، خارج شد.

نيمه نخست

در نيمه اول اين مسابقه انگليس بازي را هجومي آغاز کرد و در همان دقايق ابتدايي دو موقعيت گل را از دست داد. در ادامه تيم قرمزپوش مزد بازي روان خود را با گل دقيقه 11 کين گرفت تا او در اولين بازي در جام جهاني گل بزند. در ادامه حملات انگليس ادامه يافت، اما برخلاف انتظار پنالتي سخت‌گيرانه داور منجر به گل تساوي تونس در دقيقه 33 توسط ساسي شد. در ادامه حملات انگليس تداوم يافت و اين تيم يک بار تير دروازه را لرزاند و در نهايت بازي در نيمه اول با تساوي يک - يک خاتمه يافت.

داور در نيمه نخست اين بازي به کايل واکر از تيم ملي انگليس کارت زرد نشان داد. مصدوميت موعظ حسن، دروازه‌بان تونس از ناحيه کتف در دقيقه 16 که باعث خروج اجباري او از ميدان و ثبت دومين تعويض سريع جام در ميان دروازه‌بان تاريخ جام جهاني (بعد از نري پمپيدو دروازه‌بان آرژانتين مقابل شوري در جام جهاني 1990) ديگر اتفاق مهم نيمه اول بود.

نيمه دوم
در نيمه دوم بازي شروع طوفاني نيمه اول را نداشت و متعادل‌تر بود، اما با اين حال باز هم انگليسي‌ها که تملک توپ و ميل بيشتري براي حمله نشان مي‌دادند، راه به جايي نبردند. حتي هجومي‌تر شدن ترکيب سه‌شير و اضافه شدن بازيکنان هجومي اين تيم بعد از ورود مارکوس رشفورد هم به گرث ساوت‌گيت براي کسب سه امتياز بازي کمک نکرد و تلاش‌هاي اين تيم براي نفوذ به دفاع مستحکم حريف به خصوص با پيشروي از جناحين ثمربخش نبود. اين وضعيت تا آخرين دقيقه بازي ادامه پيدا کرد تا اينکه در يک ضربه کرنر از جناح راست، پس از تأثيري که مک‌گواير گذاشت توپ در دهانه دروازه تونس به کين فرصت‌طلب رسيد و او با ضربه سر دومين گل خود و انگليسي‌ها را به ثمر رساند و سه امتياز را براي آنها به ارمغان آورد.

به اين ترتيب در شبي که در ديگر بازي گروه G بلژيک به آساني پاناما را شکست داد و به صدر جدول صعود کرد، سه‌شير هم تنها به خاطر تفاضل گل کمتر در رده دوم جدول قرار گرفت.

ارسال در: پنجشنبه 29 خرداد ساعت 23:32 (1393/3/29)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن