کي‌روش: حرف قلعه‌نويي خنده‌دار است
شماره خبر : 146286
سرمربي تيم ملي فوتبال با بيان اينکه حرف سرمربي ذوب‌‌آهن خنده‌دار است، گفت: علي کريمي و امير قلعه‌نويي توهين‌ها مي‌کنند و فدراسيون هم به‌راحتي چشمش را مي‌بندد.

 

کارلوس کي‌روش پيش از آغاز تمرين امروز تيم ملي درباره اعلام فهرست اوليه تيم ملي گفت: اين قوانين بين‌المللي است که بايد به آن احترام بگزاريم. طبق قوانين فيفا بايد يک ليست بلندمدت و آماده‌باش را ارسال مي‌کرديم و اسامي که شما مي‌بينيد در شش ماه گذشته زير نظر داشتيم و در نهايت به اين ليست رسيديم. نفراتي از اين ليست خارج شدند و اين ليست دقيقاً در فرصتي منتشر شد که فيفا به ما اعلام کرده بود.

وي در مورد دعوت بازيکناني مانند بيت‌آشور به تيم ملي گفت: بايد اين ليست 35نفره را در مهلت تعيين‌شده به فيفا ارسال مي‌کرديم و از اين به بعد به هر دليلي يک بازيکن مصدوم شود و نتواند حضور داشته باشد فقط از اين ليست مي‌توانيم جايگزين را انتخاب کنيم. برنامه‌‌اي که در ذهنم داشتم اين بود که بعد از بازي با ازبکستان ليست 23نفره را اعلام کنيم و برنامه اين بود که پس از 20 مي و بازي با ازبکستان ليست نهايي اعلام شود ولي همان‌طور که مي‌دانيد برنامه اصلي جام جهاني توسط مسئولان فدراسيون و ديگران به برنامه مرحله يک‌هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا تغيير کرد و به همين دليل ما بعد از بازي با ازبکستان نمي‌توانيم ليست 23نفره تيم ملي را اعلام کنيم.

سرمربي تيم ملي فوتبال در مورد صحبت‌هاي امير قلعه‌نويي مبني بر اينکه اعلام ليست تيم ملي در اين تاريخ اتفاقي نبوده است تصريح کرد: آقاي قلعه‌نويي اين حرف را گفته‌اند؟ خنده‌دار است. اينکه بايد ليست 35نفره اعلام شود، تصميمي بود که از سوي فيفا اعلام شده بود و بايد از سوي تمام کشورها اين ليست اعلام مي‌شد. قلعه‌نويي يک شهروند ايراني است در کشوري که بيش از 2500 سال قدمت تاريخي دارد و در کشور بزرگ و فوق‌العاده ايران. بنده هم يک شهروند افتاده پرتغالي هستم که در ايران کارم را انجام مي‌دهم.

کي‌روش افزود: به همين دليل که قلعه‌نويي ايراني است مي‌تواند وجاهت و اخلاق‌مداري من را زير سؤال ببرد و آيا اين درست است که علامت سؤال‌ها را مقابل وجاهت و اخلاق‌مداري من قرار دهد؟ علي کريمي و قلعه‌نويي اين توهين‌ها را انجام مي‌دهند و فدراسيون هم به‌راحتي چشمش را مي‌بندد. اگر من حرفي هم بزنم همه فکر مي‌کنند کي‌روش توهين مي‌کند و فرهنگ ايران را زير سؤال مي‌برد. من در ايران اين را ياد گرفتم اگر توهيني مي‌شود، بايد تشکر کنم و بگويم به اين حرف‌ها ادامه دهيد. بنده جواب نمي‌دهم، چون اگر پاسخگو باشم در عرض يک دقيقه فدراسيون به من زنگ مي‌زند و مي‌گويد "بايد ساکت باشي در غير اين‌صورت جريمه مي‌شوي."، من هم به همين دليل از قلعه‌نويي تشکر مي‌کنم و مي‌گويم به اين حرف‌ها ادامه دهد. ما يک اردوي آماده‌سازي در راه جام جهاني برنامه‌ريزي کرده بوديم، اما اين اردو به هم ريخت و الآن بايد فقط تشکر کنم.

وي گفت: من از حرف‌هاي قلعه‌نويي شگفت‌زده هستم، بايد اين موضوع مطرح شود که او امسال اجازه نداد بازيکنانش به تيم ملي بيايند. اين حرف‌ها را مديرعامل و رئيس ذوب‌آهن به من زد. ديگر کافي است آقايان در يک ماه آينده جاي مرا خواهند گرفت.

به گزارش روزنامه نود کي‌روش در ادامه با ناراحتي به صحبت‌هاي خود پايان داد و از بين خبرنگاران رفت.

ارسال در: سه شنبه 25 ارديبهشت ساعت 11:56 (1397/2/25)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن