ذوالفقارنسب: الجزيره چشم‌وگوش برانکو را باز کرد
شماره خبر : 146283
کارشناس فوتبال کشورمان معتقد است دروازه‌بان پرسپوليس از لحاظ روحي و رواني دچار مشکل شده و بايد ثبات و ارتقاي اجتماعي پيدا کند.

بيژن ذوالفقارنسب درباره ديدار تيم‌هاي پرسپوليس و الجزيره امارات که با برتري 2 بر يک و صعود نماينده کشورمان در لحظات پاياني همراه بود، گفت: فکر مي‌کنم اين بازي خيلي از مشکلات و تنگناهاي اساسي پرسپوليس را نشان داد، مشخص شد آنجايي که پرسپوليس نياز به پيروزي و انجام يک برنامه تهاجمي و سازمان‌يافته دارد دچار مشکل مي‌شود. پرسپوليس در بازي‌هاي پاياپاي و زماني که نتيجه مساوي است و حتي در مواقعي که حريف ضعيف‌تر از خودش هست با مشکل روبه‌رو مي‌شود.

وي افزود: درست است در بازي مقابل الجزيره شايد 75 درصد بازي در اختيار پرسپوليس بود اما کار برنامه‌ريزي‌شده از پرسپوليس آن‌چنان وجود نداشت. خط هافبک وظيفه باز کردن بازي و موقعيت‌سازي براي فورواردها را داشت که در اين کار موفق نبود و با مشکل مواجه شد.

ذوالفقارنسب با بيان اينکه بازيکنان پرسپوليس در اين مسابقه سطحي بالاتر از معمول را نداشتند، خاطرنشان کرد: اين ديدار يک بازي معمولي و احساسي از جانب پرسپوليس بود اما به هر صورت آنها موفق شدند از اين مرحله گذر کنند. به‌خلاف اينکه در روز‌هاي اخير الجزيره خيلي بد معرفي شده بود اما به‌نظر من اين تيم، تيم خوبي بود و بازيکنان باهوشي داشت. آنها در زماني که صاحب توپ بودند داراي موقعيت مي‌شدند. شايد در مجموع 4، 5 ضربه به دروازه پرسپوليس زدند اما همه اين موقعيت‌ها خطرناک بود که يکي از آنها هم تبديل به گل شد. يک توپ ديگر نيز به‌صورت غيرمنتظره از دست بيرانوند جدا شد و به اوت رفت.

اين کارشناس فوتبال تأکيد کرد: کادر فني پرسپوليس بايد به‌دفعات اين بازي را نگاه و به عملکرد خط مياني تيم‌شان دقت کند، خطي که در اين بازي بسيار بي‌ثبات بود. من هم مانند همه ايران از اين پيروزي خوشحال هستم، اما به‌نظرم اين مسابقه چشم‌وگوش‌هاي برانکو را بيشتر باز خواهد کرد، ثابت شد که پرسپوليس در خط مياني به بازيکناني با کلاس بالاتر احتياج دارد.

ذوالفقارنسب درباره عملکرد بيرانوند در بازي با الجزيره و اينکه برخي از هواداران پرسپوليس به‌دليل اعتراض نسبت به عملکرد اين دروازه‌بان در پايان بازي از سرپرست باشگاه‌شان خواستار جدايي وي شدند، به تسنيم گفت: بيرانوند ممکن است دچار مشکلات روحي و رواني شده باشد. اين دروازه‌بان بايد از لحاظ شخصيتي مقداري ثبات و ارتقاي اجتماعي پيدا کند و مي‌تواند جايگاهش را خيلي خوب به دست بياورد. فکر مي‌کنم بيرانوند با رفتارهاي خوب و روحيه جوانمردانه مي‌تواند به شرايط خوبي دست پيدا کند. بايد روي اين بازيکنان که قابليت بدني و خلاقيت فني مناسبي دارند به‌لحاظ اخلاقي و روحي و رواني کار شود.

کارشناس فوتبال ايران با انتقاد از اينکه ليست نفرات دعوت‌شده به تيم ملي قبل از بازي‌هاي نمايندگان ايراني در آسيا اعلام شده بود گفت: معمولاً اين کار را انجام نمي‌دهند که اين کار باعث تعجب بود، نمي‌دانم فدراسيون فوتبال چرا اين کار را انجام داد. فدراسيون بايد مديراني داشته باشد که تجربيات بالايي داشته باشد. اگر يک مدير باتجربه ورزشي در فدراسيون وجود داشت از اعلام ليست جلوگيري مي‌کرد، آن هم در حالي که فيفا نه خواهان اين ليست بود و نه عجله‌اي وجود داشت.

ارسال در: سه شنبه 25 ارديبهشت ساعت 11:42 (1397/2/25)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن