حساس ترين هفته آخر تاريخ ليگ يک
شماره خبر : 145676
نتايج رقم خورده در هفته سي و سوم مسابقات ليگ دسته اول پيش بيني ها را کاملا به هم ريخت و حالا 4 تيم شامل دو تيم مازندراني، يک تيم خوزستاني و يک تيم تهراني در هفته آخر شانس صعود دارند.

امروز در حساس ترين بازي هفته نساجي با يک نمايش برتر 2 بر صفر فجرسپاسي را شکست داد و اين تيم را از گردونه صعود خارج کرد. در عين حال، بادران با شکست مسجدسليمان صدرنشين باز هم مانع از صعود زودهنگام شاگردان محمود فکري به ليگ برتر شد تا آنها سرنوشت را در هفته آخر و در بازي خانگي جستجو کنند. خونه به خونه هم با تساوي بدون گل در کرج و کسب يک امتياز از اين بازي بسيار سخت در رده دوم باقي ماند و با تفاضل گل بهتر بخت زيادي براي صعود دارد.


* در هفته پاياني نفت مسجدسليمان مقابل مس رفسنجان و علي سامره قرار مي گيرد که کسب يک مساوي هم به منزله صعود نفتي ها به ليگ برتر است. اما اگر آنها مقابل حريف شکست بخورند و 3 تيم خونه به خونه، بادران و نساجي حريفان خود را شکست بدهند آن وقت کار به گل شماري مي کشد. البته نفت مسجدسليمان تفاضل گل مناسبي دارد و حريفان بايد بازي هاي هفته آينده را با نتيجه خوب و پرگل ببرند. 

 


* خونه به خونه با تساوي مقابل اکسين در کرج کار صعود را به هفته بعد موکول کرد اگرچه آنها حتي در صورت پيروزي باز هم نيازمند کسب نتيجه در آخرين بازي مقابل برق نوين در خانه بودند. خونه به خونه که حالا با 61 امتياز هم امتياز نساجي است به دليل تفاضل گل بهتر نسبت به حريف حاشيه امنيت خوبي دارد اما ممکن است کار اين تيم در هفته پاياني مقابل شاگردان رحمان رضايي گره بخورد. اين چيزي است که نساجي و بادران آرزو دارند تا بجاي اين تيم در رتبه دوم جدول قرار بگيرند. 

 


* نساجي مازندران امروز دو گل در دقايق ابتدايي و انتهايي بازي زد تا کار صعود را براي فجر تمام کند و همچنان نزديکترين تعقيب کننده خونه به خونه باشد. آنها با اين 3 امتياز به تيم اسکوچيچ چسبيده اند و در هفته پاياني مقابل راه آهن قعرنشين قرار خواهند گرفت و همه پيش بيني مي کنند اين مسابقه به سود آنها به اتمام برسد. البته آنها بايد اين بازي را با نتيجه خوب و با اختلاف بيش از 5 گل تمام کنند تا شانس جدي صعود باشند. جواد نکونام که امروز تيمش را در يک بازي برتر به پيروزي هدايت کرد، در اين يک هفته بايد روي روحيه تيم کار کند تا در بازي اي که مقابل اولين تيم حرفه اي زندگي اوست سربلند بيرون بيايد. 

 

 


* اما بادران امروز کار بزرگي کرد و با تک گل محمد آبشک حريف صدرنشين خود را شکست داد. بادران با 59 امتياز و تفاضل گل 23+ در صورتي به دور بعد صعود مي کند که در بازي آخر مقابل ماشين سازي به پيروزي برسد و نساجي و خونه به خونه مقابل حريفان امتياز بدهند. البته آنها شانس زيادي براي صعود ندارند اما نتيجه اي که امروز در ليگ به دست آوردند رقابت در دسته اول را داغ و داغ تر نگه داشت. 

 


اين اولين باري است که تيم هاي صعودکننده به ليگ دسته اول به امتيازي بيش از 60 محتاج شده اند. در دوره هاي پيشين کسب اين امتياز به منزله صعود به ليگ برتر بود اما حالا حداقل 4 تيم از اين حدنصاب عبور مي کنند. اينکه کدام تيم در هفته پاياني به ليگ برتر صعود مي کند مهمترين سوال فوتبال ايران در روزهاي پيش روست. در روزهاي که جذاب ترين و شايد خونين ترين کري ها بين هواداران تيم ها در رسانه هاي اجتماعي آسمان ليگ يک را پر از  ابر خواهد کرد. اين حساس ترين دوره ليگ يک در تاريخ اين رقابت هاست. به جهنم جذابيت خوش آمديد.@navaddaily

ارسال در: دوشنبه 3 ارديبهشت ساعت 20:08 (1397/2/3)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن