پرسپوليس و جدال با تيم 47 ساله اماراتي (گزارش)
شماره خبر : 145583
شاگردان برانکو ايوانکوويچ در مرحله يک هشتم نهايي ليگ قهرمانان آسيا به مصاف الجزيره امارات خواهند رفت.

الجزيره از تيم هايي است که نمايندگان ايران در سال هاي اخير مصاف هاي مختلفي با اين تيم داشته اند و همين امسال نيز تراکتورسازي در دو ديدار به مصاف اين تيم اماراتي رفت و با نتيجه 1-1 و صفر صفر آن ها را متوقف کرد.

 

حالا پرسپوليس جدال حساسي با اين تيم خواهد داشت و از اين رو نگاهي همه جانبه به اين تيم داشته ايم:

 

* تيم 47 ساله با ورزشگاه 42 هزار نفري

الجزيره تيمي از شهر ابوظبي با 47 سال قدمت است. آن ها در 19 مارس 1971 در اين شهر بزرگ امارات تاسيس شدند و در طول اين سال ها يکي قدرت هاي ليگ اين کشور محسوب مي شد. الجزيره تاکنون 10 جام قهرماني به دست آورده که 2 تا در ليگ برتر و باقي در ديگر مسابقات داخلي بوده اند.

 

* هنک تن کاته با سابقه حضور در بارسا و آژاکس

سرمربي اين تيم هنک تن کاته معروف و 63 ساله است. او پيش تر دستيار رايکارد در بارسلونا بود اما کارنامه اش به همين خلاصه نمي شود. تين کاته در تيم هاي آژاکس، پاناتينايکوس، ام صلال، اسپارتا روتردام، ويتس و... سرمربيگري کرده و علاقه زيادي هم به سيستم 4.2.3.1 دارد و جزو مربيان بادانش شاغل در حوزه خليج فارس است.

 

* دو برد در 10 بازي اخير

تيم سفيد و مشکي پوش اماراتي باوجود صعود به مرحله بعدي، حال و روز خوبي ندارد. آن ها در بازي اخير مقابل الاهلي هم ناکام بودند و در 10 مسابقه پيشين تنها دو بار پيروز شده اند. اين برد ها نيز مقابل حتا و الغرافه بوده اند و هر دو با درخشش علي مبخوت ستاره اين تيم به دست آمده اند.

 

* فاصله 11 امتيازي با ليگ قهرمانان، 9 امتياز تا سقوط

آن ها در اين فصل عملکرد خوبي در ليگ امارات نداشته اند و در ميانه هاي جدول دست و پا مي زنند. الجزيره هم اکنون در رده هفتم جدول است و تا سهميه پلي آف ليگ قهرمانان 11 امتياز فاصله دارد و باتوجه به فاصله دو هفته اي تا پايان رقابت ها شانسي براي رسيدن به اين مهم ندارند. فاصله 9 امتيازي تا سقوط، نشانگر عملکرد ضعيف شاگردان هنک تن کاته است.

 

* ستاره هايي که رفتند، جايگزين هايي که جذب نشدند

در آخرين پنجره نقل و انتقالاتي الجزيره ستاره هاي زيادي را از دست داد. سردار رشيدف به لوکوموتيو تاشکند رفت، احمد خليل راهي العين شد، احمد قيلاني قرضي از اين تيم رفت و قرارداد لاسانا ديارا هم به اتمام رسيد و در عوض جدايي اين ستاره ها، تنها السعيدي جوان و عماني به اين تيم پيوست.

 

* ستاره هاي الجزيره را بشناسيد

علي مبخوت، رومارينيو و علي خصيف ستاره هاي اين تيم هستند. علي خصيف دروازه بان و دو بازيکن ديگر مهاجمان الجزيره اند و در طول فصل هريک بيش از 10 گل زده اند. مبخوت در ليگ 11 و رومارينيو در ليگ 7 گل زده است.

ارسال در: جمعه 31 فروردين ساعت 18:50 (1397/1/31)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن