دژاگه بليت خود در روسيه را رزرو کرد!
شماره خبر : 145417
کاپيتان مصدوم ايران که مشخص نيست به رقابت هاي جام جهاني مي رسد يا نه در گفتگو با مجله بيلد آلمان بليت سفر به روسيه 2018 را براي خود رزرو کرد.

اشکان دژاگه در يکي از عجيب ترين سال هاي فوتبالي خود طوري صحبت مي کند که گويي در برنامه هاي نهايي سرمربي تيم ملي جايي محکم دارد. اين بازيکن با وجود مصدوميت در اردوي ناتينگهام فارست در گفتگو با مجله بيلد آلمان با اطمينان خاطر از حضور در روسيه و دادن پاسخ اعتماد کارلوس کي روش صحبت کرد. اين بازيکن با سابقه بيش از 150 بازي در بوندسليگا براي تيم‌هاي هرتابرلين و ولفسبورگ با وجود اين که ايران در گروه سختي قرار گرفته و با تيم‌هاي ‌اسپانيا، مراکش و پرتغال هم‌گروه شده است در گفتگو با مجله بيلد آلمان از آروزهاي بزرگي که در سر دارد، صحبت کرد.


او در ابتداي صحبت هاي خود با بيلد گفت:« مي‌خواهيم تاريخ‌ساز شويم و اولين تيم تاريخ فوتبال ايران شويم که به دور دوم جام جهاني راه پيدا مي کند. اين فقط يک شعار نيست ما همگي به اين اتفاق باور داريم، چرا که ظرفيت و پتانسيل‌ اين کار را در خودمان مي بينيم».


در گزارش بيلد آمده است:«اشکان دژاگه دو ماه پيش زانوي خودش را به تيغ جراحان سپرد و در حال‌ حاضر در تهران مراحل بهبودي را سپري مي‌کند. تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران با هدايت کارلوس کي‌روش پيش مي‌رود. اين مربي 65 ساله که به عنوان کاشف نسل طلايي فوتبال پرتغال نظير فيگو و روي کاستا معروف شده است، در سال‌هاي 1989 و 1991 به همراه تيم جوانان پرتغال قهرمان جام جهاني جوانان شد. يکي از بازيکنان مهم او در تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران، اشکان دژاگه است که در تيم زير 21 ساله‌هاي آلمان با نفراتي هم‌چون مسوت اوزيل و مانوئل نوير هم تيمي بود  که توانست به موفقيت دست يابد. او در حال‌ حاضر 39 بازي براي تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران انجام داده است و توانسته هفت گل به ثمر برساند.دژاگه بعد از اتمام قراردادش با ولفسبورگ راهي فوتبال انگليس شد و با تيم ناتينگهام قرارداد بست که در اين تيم هم بار ديگر دچار مصدوميت شد».


کاپيتان ايران در بخش ديگري از صحبت هاي خود با اين نشريه آلماني افزود:« ما در حال‌ حاضر نسبت به گذشته تيم قوي‌تري شده‌ايم. هيچ وقت تا اين اندازه بازيکن لژيونر در اختيار نداشتيم. الان ما بازيکناني داريم که به واسطه بازي در اروپا تجربه زيادي در کارنامه دارند. چهار سال پيش ما فقط مي‌بايست  بر روي دفاع تيمي قوي متمرکز مي‌شديم و تنها ضد حملات کوتاهي روي دروازه‌ حريفان داشتيم اما در اين دوره استحکام دفاعي خودمان را حفظ کرديم و در کنار آن در حال‌ حاضر بازيکناني داريم که مي‌توانند براي تيم ما  موثر باشند و در خط حمله به سود تيم عمل کنند».


يکي از ستاره‌هاي تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران در خط حمله سردار آزمون 23 ساله محسوب مي‌شود که در فوتبال روسيه عملکرد خوبي داشته است و در ليگ قهرمانان اروپا توانست دروازه‌ بايرن مونيخ را باز کند.اشکان با تمجيد از توانايي هاي سردار تصريح کرد:« آزمون واقعا مهاجم خيلي خوبي است که نفوذهاي خوبي در محوطه جريمه حريفان دارد. البته در کنار او عليرضا جهانبخش نيز بازيکن خوبي است که عملکرد بسيار خوبي در تيم آلکمار در فوتبال هلند داشته است».


اشکان دژاگه در انتخابي جام جهاني در منطقه آسيا در برخي از بازي‌ها بازوبند کاپيتاني تيم‌ ‌ملي فوتبال ايران را در حالي به بازو بست که هيچ باشگاهي نداشت.دژاگه در پايان پيرامون اين اتفاق گفت:« کارلوس کي‌روش خيلي به من اعتماد به نفس داد و من مي‌خواهم که در جام جهاني پاسخ اعتماد او را بدهم. اين اعتماد مربي به من باعث شد که احساس غرور و افتخار کنم. ما مثل پرتغال کريستيانو رونالدو نداريم و يا ‌مثل اسپانيا اينيستا نداريم  ولي 150  درصد از توان خودمان را براي محقق کردن آرزو و روياهاي‌مان به کار خواهيم بست».

ارسال در: يکشنبه 26 فروردين ساعت 11:43 (1397/1/26)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن