بررسي سکانس پاياني فوتبال سپاهان در ليگ برتر /سعيد واعظ
شماره خبر : 145321
سپاهان ، به وقت تلاش ...


اميد آفريني و نفي سقوط در ليگ برتر
به گزارش سايت روزنامه نود ، تيم فوتبال سپاهان در انتهاي هفته 27 مسابقات فوتبال ليگ برتر با قرار گرفتن در مکان 11 جدول، وضعيت بغرنجي را براي هوادرانشان ايجاد کرده است . طلايي پوشان ، اکنون با اهتمام ويژه بايد تلاش و کوشش را به خوبي صرف کنند تا اصفهاني ها بعد از خشکي زاينده رود، اميد آفريني شان به سپاهان مضاعف شود . اصفهان زيبا ، سه بازي پاياني زرد پوشان را مورد کنکاش و بررسي خود قرار داده است ...


به راحتي مي شود ...
قصد فلاش بک به گذشته و نبش قبر مسايل قبل سپاهان را نداريم ، چون خوانندگان عزيز از همه جزئيات با خبرند . اما ، ذکر اين نکته خالي از لطف نيست که ، مديران و متوليان امر با تغييرات متوالي در شاکله ر افتخارترين تيم فوتبال ايران به راحتي اشتباه کردند ولي به سختي متوانند از آن اشتباهات نابخشودني درس بگيرند . در کجاي فوتبال دنيا ، خبر داريد که از سير تا پياز  يک تيم حرفه اي را دستخوش تغييرات و دگرديسي هاي فراوان کنند و بعد از آن زانوي غم در بغل گيرند ! خواستند تيم را جوان کنند ، اما ، جواني را گذاشتند پاي تيم و اندر خم يک کوچه شدند . خواستند؛ قهرماني ها را تکرار کنند بر عکس، ناکامي هاي متوالي را در دستور کار قرار دادند . اکنون سپاهان ، تشنه حمايت است ، آنرا حمايت کنيد .
سه فينال سخت
سرمربي تيم فوتبال سپاهان ، سه بازي آينده تيمش را از ساير تيمها سخت توصيف کرد . طلايي پوشان در هفته 27 ، بايد در ورزشگاه نقش جهان به مصاف تيم صنعت نفت آبادان بروند . سپاهاني ها ، در مسابقه جام حذفي در همين ورزشگاه خاطر خوبي از آباداني ها ندارند آنها با تک گل تيم صنعت نفت، از گردونه مسابقات حذفي حذف شدند . سپاهان با افکار کرانچار در هفته 13 مسابقات ليگ برتر نيز با نتيجه 3- 2 در آبادان شکست خوردند .
استقلال خوزستان ، سپاهان ؛ ويسي تلافي مي کند ؟
تيم استقلال خوزستان با 26 امتياز و قرار گرفتن در رده 14 جدول جزء کانديدادهي سقوط به ليگ دسته اول است . آبي پوشان اهوازي در ديدار رفت خود با طلايي وشان در هفته 14 ، با همه حواشي ها به نتيجه تساوي يک بر يک رسيدند و اعلام نمودند در مسابقه برگشت همه قصورات و ناکامي ها را جبران خواهند کرد . آيا ويسي ، مي تواند از سد تيم سابقش عبور کند ؟ بدون شک تيم فوتبال استقلال خوزستان براي فرار از منطقه خطر در مصاف با سپاهان بصورت انتحاري بازي خواهد کرد تا شرمنده هوادرانش نشود .
سپاهان ، استقلال تهران ؛ حيثيت فوتبال اصفهان
جدال سخت تيمهاي سپاهان و استقلال تهران براي فوتبال اصفهان و سپاهان حيثيتي است . زرد پوشان براي اعاده حيثيت و آبروي خود از همه داشته ها و بضاعت موجود  استفاده مي کنند تا پيروز اين مسابقه شوند . سپاهان در صورت برد در پيکار با پسران وينفرد شفر آلماني ، مي تواند کمک شايان توجهي به نايب قهرماني تيم ذوب اهن بکند . ( در صورتيکه ذوبي ها در سه بازي خود پيروز شوند ) .
تغيير ذهن و ايده بازيکنان
همه کادر فني و بازيکنان سپاهان بايد ذهن و ايده ها يشان را در سه فينال آينده تغيير دهند تا به موفقيت برسند . با ذهني که هميشه احساس باخت و ناکامي در سر دارد رسيدن به موفقيت و خوشبختي محال است . براي اينکه پيروز و موفق شويد بايد ذهن و ايده ها را تغييردهيد .
فرار از يارگيري
در بيشتر مسابقات سپاهان  مشاهده شد که مدافعان رقيب بر روي ساسان انصاري و مهدي شريفي يار گيري " من تو من " انجام مي دهند . براي فرار از يارگيري ، شريفي و انصاري بايد ؛ با يک فريب بدني مدافعان را گول بزنند آنگاه با رفتن به استقبال توپ و دريافت و چرخش همزمان با شتابگيري سريع مدافعان را ناک اوت کنند و دروازه هاي انها را باز کنند .
هوادران مراعات کنند
شايد با پيگيري هاي زياد باشگاه سپاهان، ديدار اين تيم با صنعت نفت آبادان با حضور هوداران اصفهاني برگزار شود . اما ، چقدر زيباست که تماشاگران زرد پوش که چند سالي به عنوان بهترين هوادار از سوي کانون هوادران ايران شناخته شدند سپاهان را دوست بدارند نه براي نياز و نه از روي اجبار ، فقط براي اينکه ارزشش را دارد .


@navaddaily

ارسال در: چهارشنبه 22 فروردين ساعت 14:18 (1397/1/22)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن