يک و يک =قهرماني / تورج عاطف
شماره خبر : 145243
سايت روزنامه نودپرسپوليس به عدد 11 بار قهرماني در تاريخ ليگ باشگاه هاي کشور رسيد و قهرماني خود را در سال جاري  دوگانه کرده و از قهرمانيش دفاع نمود .
اين اتفاق در روزي رخ داد که حريفي چون پديده مشهد را در مقابل خودش داشت که در روزهاي آغازين ليگ بسيار تيم منسجمي بود و بازي که در برابر پرسپوليس  به خصوص در نيمه اول نشان داد به واقعيت  روشني که مديريت ها مي توانند تيم ها را از عرش به فرش يا بلعکس  زنند را تاييد کرد.
پرسپوليس در نيمه دوم  بازي انجام داد  که مدتي بود از آن دور شده بود . مالکيت بهتر  توپ و بازي پر فشار و پاسهاي صحيح بيشتر و فاصله منطقي خطوطش توانست يک پيروزي شيرين را نصيب  اين تيم کند که در کنار بهترين رکوردهائي که در اين فصل موفق به کسب آن شده تيمي باشد که همه تيمهاي ليگ را حداقل يک بار شکست داده است .
قهرماني پرسپوليس در اين فصل به نظر ساده تر از فصل گذشته به نظر مي رسد به خصوص آن که نيمکت اين تيم  و اصولا   پتانسيل انساني اين تيم نسبت به فصل پيش افزون تر شده بود .  پرسپوليس در اين فصل در بيشتر پستهايش حداقل يک بازيکن جانشين داشت و اقتدار اين تيم  به خصوص در نيم فصل اول خيال طرفداران اين تيم را از دفاع از عنوان قهرماني راحت کرده بود  اما " طارمي گيت " شرايط روحي اين تيم را تا حد زيادي به هم ريخت . مديران اسبق پرسپوليس با نگاه بسيار خوش بينانه  اشتباه فاحشي را در  حفظ طارمي انجام دادند و اين اشتباه باعث شد  اين تيم در نيمه نهائي ليگ قهرمانان با مشکل مواجه شود. شايد در ادامه راه  عليپور توانست تا حد زيادي موفق باشد اما بايد منصفانه بگوئيم که کيفيت طارمي به نسبت با عليپور فاصله اي چشمگيري داشت . تعداد ملي پوشان  بالاي پرسپوليس و افت ستارگاني که قرار بود به کمک تيم بيايند تا حد زيادي پرسپوليس را دچار افت کرد ضمن آن که اختلافات فکري برانکو با برخي از بازيکنان و سليقه خاص او باعث شد که طرفداران پرسپوليس روزهاي سختي را تجربه کنند .به نظر مي رسد برانکو بايد نگاه جدي به ارتقا کيفي همکارانش داشته باشد.برانکو ايوانکوويچ با دو چالش بزرگ در ادامه راه مواجه است
1/ تمديد قرارداد  با بازيکنان
2/ نزديک کردن بازيکنان روي نيمکت به ترکيب اصلي
به نظر مي رسد با توجه به بازيهاي تيم ملي  در جام جهاني برخي از بازيکناني چون اميري و بيرانوند  قصد ترک تيم را داشته باشند ضمن آن که مرداني چون مسلمان و انصاري و محرمي هم مشتريان جدي دارندو اگر قرار باشد پرسپوليس اين نفراتش را از دست بدهد بايد به دنبال ارتقا روحي بازيکناني چون مصلح و نعمتي و منشا و آمادگي بهتر نور الهي و شايد اضافه کردن عاليشاه بوده و از جواناني چون همتي و علوان زاده و طاهرخاني ... مرداني بسازد که معضل امسال  تراکتور سازي گريبانگير اين تيم را در سال آينده نگيرد و سه بازي پارس جم و ذوب آهن و سپيد رود شايد فرصتي براي استارت براي فصل آينده باشد
باري قهرماني پرسپوليس را به همه طرفداران اين تيم محبوب  شادباش مي گويم

ارسال در: يکشنبه 19 فروردين ساعت 20:40 (1397/1/19)

اخبار مرتبط برای این خبر ثبت نشده است
تا نمایش کامل نظرات لطفا منتظر بمانید
نام شما: *
ایمیل: * (بدون www)مثلا :  Ali2020@gmail.com
نظر:
در صورت تایید پیام، مرا مطلع کن
دقت کنید که ایمیل وارد شده باید درست باشد
اگر پیامی در این خبر اضافه شد مرا مطلع کن